‘Defin sırasında kimse olmayacak’

‘Defin sırasında kimse olmayacak’

ABONE OL
Ağustos 10, 2023 05:00
‘Defin sırasında kimse olmayacak’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

SERCAN KISMET- Sanatkarın kızı Damla Koray Çamlıca, “Defin sırasında kimse olmayacak. Mezar hazır olduğunda Toronto’daki Türk dernekleri yeri ve vakti bildirilecek” dedi. Erkin Koray’ın müzisyen kardeşi Korkut Koray, “Kanada’da defnedilmek istediğini söylemiş. Kızına, ‘Bu memleketin toprağında doğdu baban. Bu halk onu meşhur etti. Orada gömülmek istemesi, yanlış bir şey. Cenazesinin ülkemizde olup sevenlerinin ziyaret etmesini’ söyledim. Damla, ‘Babamı biliyorsunuz. Dediği dediktir. Bana vasiyet etti onu kıramam. Ne dediysem onu yapacağım’ diyerek, orada defnedileceğini belirtti. Tasvip etmiyorum. Türk konsolosluğu, ‘Burada defnetmeyelim’ diye söylese tahminen kızı ikna olabilir” dedi.

KORKUT KORAY

‘BOŞ YERE 40 YIL KÜS KALDIK’

Abisiyle 40 yıldır konuşmadığını söyleyen Koray, “Uzaktan takip ediyoruz. Kızı Damla senede bir sefer eşimi arar. Vefatından bir gün evvel Damla, ‘Babamı kaybediyoruz’ diye yazdı. Sonraki gün televizyondan vefat haberini aldık. Kavgamız kolay bir bahisti… Aramızdaki olağan bir konuşmayı benim onu kırdığımı düşündü. İlgisini kesti. 40 yıl boyunca hiç konuşmadık. Bizi tanımıyor. Barışmak için atılım yaptım fakat ilgilenmedi. Erkin Koray diye peşinden mi koşacağım? Ben de müzisyenim” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.