Türk Dünyasının Samimi Simalarından Ercüment Tula Kimdir?

Türk Dünyasının Samimi Simalarından Ercüment Tula Kimdir?

ABONE OL
Aralık 21, 2023 21:55
Türk Dünyasının Samimi Simalarından Ercüment Tula Kimdir?
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Yeryüzündeki 250 Milyon Türk Birbirine Kan Bağı ile Bağlıdır. 21 Mayıs 1987 İstanbul Fatih’te dünyaya gelmiştir. Babası Malatya Battalgazi, annesi Trabzon Maçkalıdır. Bir kız babasıdır. Babasıyla beraber uzun yıllar ticaret ile uğraşmıştır. Eğitim hayatı boyunca, yaz tatillerinde ayakkabı imalatı, çanta imalatı, tornacı, kaportacı, berber, bayan kuaförü, parke imalatı, pazar tezgahtarlığı, matbaa, ayakkabı boyacılığı, marangoz, bisiklet tamiri, GSM teknik servisi gibi birçok iş kolunda çırak olarak çalışmış; hem esnaflık hem de ticari anlamda kendini geliştirmiştir.

Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ile iç içe bir yaşamı tercih eden, disiplinli ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini kendisine çok genç yaşlarda öğreten futbolla tanışmış 1996-2004 yılları arasında Bağcılar, Zeytinburnu, Esenler Otogar, Bakırköy, Galatasaray Futbol Okullarında amatör olarak oynamış; 2004 yılında Bağcılar Amatör Spor Kulüpleri Birliği genç yetenekler ödülünü dönemin Belediye Başkanı Feyzullah Kıyıklık’ın elinden almıştır.

1998 yılında dönemin önde gelen vakıflarında gençlik yapılanmasında aktif rol alarak büyük başarılara imza atmıştır. Yaptığı çalışmalardaki azmi kararlılığı sabrı ve fedakarlığı dönemin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından ödüle layık görülmüştür. 2001 yılında genç yaşta ticaret adamı olacağım diyerek kalfalık dönemi olarak nitelendirdiği babasının işletmesinde bulaşıkçı olarak başlar, babasının ön görüsü ile komi, garson ve kasiyerlik görevlerini ifa eder.

2002 yılında bir kahvaltı sofrasında esnaflardan bir kaçının babasına dönemin değiştiğini Ercüment’in başka alanlara yönelmesi gerektiği tavsiye edilince babası tavsiyeleri dikkate alır ve Ercüment Tula’yı Eminönü Tahtakale piyasasındaki dönemin ticaret hacmi oldukça geniş olan toptancılıkla iştigal eden dostlarının yanına yollar. Asri İş Hanı’nın basamaklarını göz yaşları ile indiğini hiçbir zaman unutmadığını söyler. Devamla iletişim sektörüne geçiş yapan Ercüment Tula oldukça genç olmasına rağmen dönemin dev operatör markalarının bayiliklerinde mağaza müdürlüğü yapmış, genç yaşına rağmen sorumluluk almaktan çekinmemiştir.

2007 yılında askerliğini tamamlamak üzerek askere gitmiştir. Acemi birliğini İzmir Bornova’da usta birliğini Düzce Kaynaşlı İlçe Jandarma Komutanlığında Garnizon Komutanlığında haberci olarak tamamlamıştır. 2008 yılında ERC Telekom firmasını yok denecek kadar az bir bütçe ile kurarak büyük bir başarıya imza attı 2009 yılında Beydağı Center İletişim Hizmetleri firmasını kurarlar. 21 yaşında yardımsever kişiliğiyle etrafça tanınan, sevilen, sayılan genç adam, genç yaşta saygın kişiliğiyle tanınır olmuştur.

Ülkemizin önde gelen sivil toplum kuruluşlarından peşi sıra gelen yöneticilik teklifleri değerlendirmiş; birçok sivil toplum kuruluşlarında ülke genelinde farklı birimlerde etkili görevler almıştır. Siyasi arenada da mahalle, ilçe, il, ülke ve uluslararası arası teşkilat çalışmaları yapmış, yaptığı çalışmalar neticesinde birçok ödüle layık görüşmüştür.

ÖDÜLLER:

* 1998 Milli Gençlik Vakfı ve Anadolu Gençlik Derneği Üstün Gayret Ödülü.

* 2014 Yeni Malatyaspor Yapılan Çalışmalar ve Gösterilen Gayret için Teşekkür Ödülü.

* 2014 Malatya Sivil Toplum Örgütü Birliği Yakın İlgi, Değerli Destek ve Katkı Ödülü.

* 2015 Malatya Dernekler Federasyonu Faaliyetlerdeki Üstün Gayret ve Yapılan Çalışmalar için Teşekkür Ödülü

* 2016 Erzincan Belediyesi Üstün Gayret, Yakın İlgi ve Teşekkür Ödülü.

* 2017 Türk Kızılay İstanbul Şubesi Hizmet Ödülü

* 2017 yılında da Ülkemizin aydınlık geleceğini gençlere hazırladığımız için; Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından teşekkür ödülüne layık görülmüştür.

* 2020 İçişleri Bakanı Elazığ depremi yapmış olduğumuz Katkı, Üstün Gayret ve Teşekkür Ödülü.

* 2020 Malatya Valiliği tarafından Elazığ-Malatya depremindeki katkıları için Teşekkür ödülüne layık görülmüştür.

* 2020 Ukrayna 3А МАЙБУТНЕ partisi Kiev, Odessa, Lviv, Sumi, Çernigiv, Harkov ve Uman şehirleri fizibilite çalışmaları neticesinde seçim irtibat bürosuna yapmış olduğu ziyaret dolayısıyla ve ülkelerine karşı göstermiş olduğu hassasiyetten ötürü Yakın İlgi ve Teşekkür ödülüne layık görülmüştür.

STK ÇALIŞMALARI:

* 1998-2001 Milli Gençlik Vakfı Yıldıztepe Mahallesi Teşkilatlanma Yapılanması.

* 2001 – 2003 Bağcılar Lisesi ve Bahçelievler Ticaret Meslek Lisesi Ülkü Ocakları Teşkilatlanma Başkanlığı.

* 2010 – 2014 Kutanlılar Kalkındırma Yaşatma ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Vekilliği.

* 2014 – 2015 Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği Genel Merkez Gençlik Kolları Teşkilatlanma Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyeliği.

* 2014 – 2018 Türk Kızılay İstanbul Şubesi Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeliği, Mali ve İdari İşler Başkanlığı,

Tanıtım ve Medya Başkanlığı, Halkla İlişkiler biriminden sorumlu İl Başkan Yardımcılığı.

SİYASAL ÇALIŞMALAR:

* 2014 – 2017 AK Parti İstanbul Bağcılar İlçe Başkanlığı Kemalpaşa Mahallesi Ana Kademe Yönetim Kurulu Üyeliği,

AK Parti İstanbul Bağcılar İlçe Gençlik Kolları Kemalpaşa Mahallesi Gençlik Kolları Başkanlığı,

AK Parti İstanbul Gençlik Kolları Teşkilatlanma Komisyon Üyeliği,

AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Teşkilatlanma Başkan Yardımcılığı.

Ticari anlamda da ülkemizin önemli bankaları ile kurumsal anlaşmalara imza atmış; İletişim sektöründe devam ettiği ticari faaliyetlerine, yatırım danışmanlığı, e haber sitesi, yanı sıra düğün, davet, organizasyon firmaları ile ticari girişimlerine devam etmiştir. 2018 yılında siyasi kariyerini sonlandırarak sosyal girişimcilik faaliyetlerine ağırlık vermeye başlamış birçok ülkede önemli işlere imza atmıştır.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.