Şok diyetler sizi sinsice yaşlandırıyor! Bunları yapmak kırışıklığa sebep olabilir

Şok diyetler sizi sinsice yaşlandırıyor! Bunları yapmak kırışıklığa sebep olabilir

ABONE OL
Eylül 5, 2023 09:24
Şok diyetler sizi sinsice yaşlandırıyor! Bunları yapmak kırışıklığa sebep olabilir
0

BEĞENDİM

ABONE OL

1- PİPET KULLANMAYI BIRAKIN

Pipetler yalnızca etrafa değil tıpkı vakitte yüzünüze de ziyan veriyor. Çalışmalar pipet kullanımının dudak etrafında ince çizgilerin ve kırışıklıkların oluşumunu teşvik ettiğini gösterdi. Ayrıyeten birebir kasların tekrar tekrar kasılması kolajenin vakitle bozulmasına neden olabilir ve bu da olduğunuzdan daha yaşlı görünmenize neden olabilir.

2- ÇOK FAZLA HAMUR İŞİ TÜKETMEYİN

Araştırmacılara nazaran, pişmiş hamur işleri ve başka tatlılar çoklukla yüksek ölçüde ek şeker ve yağ içeriyor bu da kilo alımına ve makûs ağız sıhhatine katkıda bulunuyor. Bu özellikler kişinin yaşlanmasını hızlandırabilir, yorgun, şişkin ve kırışık görünmenize neden olabilir.

3- GEREĞİNCE UYUYUN

Bilimsel araştırmalara nazaran her gece 7 saatten az uyumak ömrünüzü kısaltabilir. Ayrıyeten olduğunuzdan çok daha yaşlı görünmenizi ve hissetmenizi sağlayacaktır.

Birincisi, yetersiz uyku, tipik bir günü tamamlamak için gereken zihinsel ve fizikî dayanıklılığı, şahsî ve mesleksel başarıyı çok zorlaştıracak noktaya kadar tüketir. İkincisi, yetersiz uyku bedene, bilhassa de kalbe ve beyne ziyan verir. Üçüncüsü, sağlıklı bir kas tonusu üreten insan büyüme hormonu da uyku sırasında üretilir.

4- GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ TAKIN

Dışarıdaki ışık çok parlak görünmese de her vakit güneş gözlüğü takmalısınız. Gözlerinizi güneşten korumak, görme yeteneğinin korunmasına yardımcı olur. Ayrıyeten ağır ışıkta sık sık göz kırpmak, göz etrafında ve alında ince çizgilerin ve kırışıklıkların oluşumunu hızlandırır.

Güneşlenmek sağlıklı görünen bir ışıltı kazandırabileceğinden bronzlaşma hayli tanınan hale geldi. Fakat uzun müddet güneşe maruz kalmak yahut solaryuma girmek, bilhassa göz etrafında pigmentasyon düzensizliklerine neden olabilir.

5- ŞOK DİYETLERDEN UZAK DURUN

Şok diyetler, çekiciliğine karşın uygun bir fikir olmayabilir ayrıyeten kalıcı bir tahlil de değildir. Araştırmaya nazaran şok diyet, güç düzeylerini düşürdüğü, odaklanmayı bozduğu ve depresyona neden olduğu için kendinizi daha yaşlı hissetmenize neden olabilir.

Cildin kilo kaybına reaksiyon verememesi de kırışıklık ve sarkmalara neden olabilir. Kilo denetimi sıhhat için çok kıymetlidir lakin her hafta 1 yahut 2 kilodan fazla düşürmeye çalışmamalısınız.

6- AKIL SIHHATİNİZİ KORUYUN

Araştırmalar depresyonun beyin lezyonlarını hızlandırdığını ve bunun da yaşlanma sürecini hızlandırdığını gösteriyor. Bu nedenle 2 haftadan uzun müddettir kasvetli günler geçirdiyseniz ruh sıhhatiniz için profesyonel yardım almalısınız.

7- ANTRENMAN YAPIN

Fiziksel aktivite eksikliği bedeni yaşlandırmanın en süratli yollarından biridir. Gerginliği azaltmak için yürüyüşe çıkın, spor salonuna gidin yahut haftada en az 3 defa yoga yapın.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.