Porselen gibi cilt için ipucu! Bu bakımlardan uzak durun, bir çırpıda mahvediyor

Porselen gibi cilt için ipucu! Bu bakımlardan uzak durun, bir çırpıda mahvediyor

ABONE OL
Eylül 9, 2023 12:12
Porselen gibi cilt için ipucu! Bu bakımlardan uzak durun, bir çırpıda mahvediyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

1- KISA MÜDDETTE ÇOK FAZLA ESER KULLANMAK

Herkes internette, farklı gayeler için birçok farklı eserin birebir anda yüzünüzde uygulanmasını gerektiren cilt bakımı rutinlerinden bahsediyor. Bu formda cildinize âlâ bakıyormuşsunuz üzere görünebilirsiniz, fakat yüzünüz her şeyi birebir anda emecektir. Böylelikle tıkanmış gözenekler ve kuruluk üzere kimi meselelere davetiye çıkarabilir.

2- SİVİLCELER DİŞ MACUNU KULLANMAK

Diş macun, kabartma tozu sivilcenin biraz küçülmesine yardımcı olabilecek kimi kurutucu hususlar içerir. Fakat diş macunu dişlerimiz için üretilmiştir ve onları temizlemede çok tesirli olmasına karşın, cildinizde kızarıklığa yol açabileceğinden cildinizde kullanmanız tavsiye edilmez.

3- YAĞLI CİLT İÇİN NEMLENDİRİCİ KULLANMAMAK

Yağlı bir cildiniz varsa, onu daha fazla yağlandırmak yerine kurutmak için bir esere gereksiniminiz olduğunu düşünebilirsiniz. Aslında nemlendiriciler cildinizin dış katmanında daha fazla su eklemek yerine suyu tutarak nemli kalmasını sağlar. Bunu akılda tutarak şayet yağlı bir cildiniz varsa gözeneklerinizi tıkama mümkünlüğü daha düşük olan yağsız yahut komedojenik olmayan eserlere yatırım yapabilirsiniz.

4- TEREYAĞI YANIKLARA ÂLÂ GELİR

Yanık üzerine tereyağı üzere yağlı bir şey sürdüğünüzde deriden ısı salınımı yavaşlar, bu da aslında ısının korunması açısından berbattır. Bu durumlarda tedavi etmenin en yeterli yolu soğuk su kullanmaktır. Buz ve buzlu su da cilt için sakıncalıdır ve bundan da kaçınmak daha uygundur.

5- SİVİLCELERİ PATLATABİLİRSİNİZ

Eğer bunu gerçek halde yapıyorsanız, sivilceyi patlatmak aslında onun daha süratli geçmesine yardımcı olabilir. Zira bu baskıyı ortadan kaldırır ve içindeki maddeyi hür bırakır. Sivilcenin hafif şişmiş üzere görünmeye ve hissedilmeye başladığI bir vakit seçin ve mümkün olduğunca yumuşak davranın.

6- SICAK SUYLA DUŞ ALMAK

Sıcak bir banyonun buharı gözeneklerin açılmasına yardımcı olabilirken, sıcak suyla duş almak gözeneklerin doğal hami bariyerini sıyırıp kurutabilir. En düzgün alternatif, su sıcaklığını denetim etmektir zira sıcak buhar, sonuçta oluşan kızarıklığı ve kuruluğu telafi edemeyebilir.

7- SERT PEELİNG CİLDE ZİYAN VERİR

Yüzünüzü sert bir formda ovduğunuzda tüm istenmeyen meyyit hücrelerin çıkacağını, yüzünüzün taze ve hoş kalacağını düşünebilirsiniz. Gerçekte peeling, cilt kendi kendi kendini yenileyebildiğinden ve bunun için harici bir hususa gereksinim duymadığından nazikçe uygulanması gereken bir süreçtir. Çok sert davranmak cildinize ziyan verebilir ve hatta kırışıklıkları artırabilir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.