Dönence’de sır perdesi aralanıyor! Özgür ve Gece karşı karşıya…

Dönence’de sır perdesi aralanıyor! Özgür ve Gece karşı karşıya…

ABONE OL
Ağustos 22, 2023 23:00
Dönence’de sır perdesi aralanıyor! Özgür ve Gece karşı karşıya…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Başrollerinde Sümeyye Aydoğan (Gece) ve Caner Topçu’nun (Özgür) yer aldığı, takımında Emre Kınay (Cem), Atakan Hoşgören (Miro), Didem İnselel (Verda), Ogün Kaptanoğlu (Harun), İdeal Hilal Çiftçi (Gülce), Doğan Karakaş (Rüzgar), Nazlı Çetin (Sera) üzere başarılı isimleri buluşturan, Kanal D’nin sevilen dizisi ‘Dönence’ nefes kesen bir kısımla ekrana ekrana geldi.

Dönence’nin yeni kısmında; Cem’in vedasını izleyen Gülce, ne yapacağını bilemedi. Özgür’ü arayan Gülce cevap alamayınca çaresizce meskende bekledi.

Boğazına mısır kaçan Rüzgar’a Verda yardım etti. Rüzgar’ın Verda’ya ‘sen anne kokuyorsun’ kelamları ikili ortasında duygusal anların yaşanmasına neden oldu. İmajları izledikten sonra babasını bulmak için harekete geçen Gülce annesine bir şey söylemedi.

Videoda bir ipucu yakalayan Gülce, Eski Foça’ya gitmek için yola çıktı. Gülce’ye Rüzgar da katıldı.

Özgür hastaneden Gece’yi aradı ancak babasının ameliyata girdiğini söyleyemedi.

Odada Gülce ve Rüzgar’ı göremeyen Verda paniğe kapıldı. Çabucak kızı Gece’nin yanına giden Verda çocukları bulmak için etrafı aramaya başladı.

Gülce’nin sevgilisi Alican’ı arayan Verda beklediği karşılığı alamadı. Güzelce panikleyen Verda gözyaşlarına boğuldu. Özgür’ü arayan Verda, Rüzgar ve Gülce’nin meskenden kaçtığını söyledi. Kardeşinin kaybolduğunu duyan Özgür büyük şok yaşadı.

Ameliyathaneye girmeye çalışan Özgür, Cem’e ulaşmak için hemşireden yardım istedi.

Gülce’nin kaybolduğunu öğrenen Cem, ameliyata girmekten vazgeçti.

“Ben bu vaziyette ameliyata girmem. Kızımın ailemin yanında olmalıyım.”

Babasının kaldığı otele giden Gülce, Cem’in artık orada kalmadığını öğrendi ve hastaneye yanlışsız yola çıktı.

Rüzgar ve Gülce’yi her yerde arayan Gece, Fatma Baba’nın dükkanına gitti.

Verda’yı parkta tek başına ağlarken bulan Cem eşine takviye olmaya çalıştı.

“Ben artık kendi kızımı tanımıyorum, kaybettim kızımı”

Yurt dışına kaçmaya çalışan Buyruk, yolda Gülce ve Rüzgar’ı gördü. Gülce ve Rüzgar bir anda konutun kapısında belirdi.

Emir’i karşısında gören Gece büyük şaşkınlık yaşadı. Buyruk yakalanma kıymetine çocukları meskene götürdü. Cem ve Özgür, Emir’e teşekkür etti.

Yasadışı işler yapan Harun sevkiyat aksayınca köşeye sıkıştı. ‘Abi’nin adamları Harun’u tehdit etti.

Özgür, Rüzgar’a neden gizlice gittiğini sordu, ‘Gülce babasını kurtaracaktı’ karşılığını aldı.

Yunanistan’a kaçmak için plan yapan Buyruk, çocukları bırakınca tekneyi kaçırdı. Babasından yardım isteyen Buyruk, sıkıntı duruma düştü. Buyruk ile konuşan Cem, ‘Gülce sana bir şey dedi mi’ diye sordu.

Gülce’nin görüntüyü izlediğini öğrenen Cem, gizlice görüntü kaydının olduğu usb kartını aldı.

Cem, Özgür’ü uyarıp Gece’ye bir şey söylememesi konusunda kelam vermesini istedi. Polisler Cem ve ailesinin yaşadığı meskene gelip Emir’i gözaltına aldı.

“Ceren Öztürk kazasında kuşkulu olduğun için gözaltına alınıyorsun.”

Karakolda Ceren’in babasıyla yüzleşen Buyruk, Arif’in yansısıyla karşılaştı.

Nezarethanede tek başına kalan Buyruk babasına ulaşmaya çalıştı. Babasının yardımcısıyla konuşan Buyruk, duydukları karşısında şoke oldu.

“Seni baban ihbar etti. Ne yaptıysam pürüz olamadım. Geçmişi unutamadı, affedemedi seni”

Eski sevgilisi hakkında başında soru işaretleri olan Gece, Miro’nun kazayı yapan kişi olduğuna inanmadı ve nezarete gitmeye karar verdi.

Cem’in sıhhat durumuyla ilgili tedirginlik yaşayan Özgür, Gece ile konuşmak istedi fakat Gece, Miro hakkında konuşunca bu kararından vazgeçti.

Babasının hastalığını araştıran Gülce, Alican’dan yardım istedi. TIP kitabı arayan Gülce, Alican’la bir arada kütüphaneye gitme kararı aldı. Cem kızını kütüphaneye götürdü.

Emir’i ziyarete giden Gece çelişkili tabirler verdiğini söyledi. Buyruk de ‘sen hiç can çekişen birini gördün mü? O anı yaşasaydın aklını bile kaçırırdın’ karşılığını verdi.

Gece ise Emir’e neden kaçmaya çalıştığını sorup eski sevgilisini suçladı: Zira o kıza sen çarptın!

Emir’e gerçeği söylemesi için ısrar eden Gece yanıt alamadı.

Polis nezarete gelip Emir’in hatasız olduğunu kaza yapanın teslim olduğunu söyledi ve Miro’yu hür bıraktı.

Emir, ‘beni şikayet eden, buraya girmemi sağlayan kim? Özgür sana olan takıntısından beni buraya tıktırdı’ kelamlarıyla Gece’nin başını karıştırdı.

Felç kalan Ceren, Emir’e ulaşamayınca hudut krizi geçirdi: Şayet bana verdiği kelamı tutmazsa kendimi öldürürüm.

Verda ise dertleşmek için Fatma Baba’nın yerine gitti. Gülce’nin kendisinden uzaklaştığını söyleyen Verda güç vakitler yaşadığını anlattı. Fatma Baba da ona yeni bir şeyler yapması gerektiğini söyledi.

Emir’in söylediklerinden sonra çabucak Özgür’ün yanına giden Gece, ondan hesap sordu. Özgür de Gece’ye ‘bundan sonra görüşmeyelim’ karşılığını verdi. İkili dostluklarını bitirme kararı aldı.

Gece ve Özgür’ü ayırmaya çalışan Harun, Emir’e yardım etti.

Serbest kalan Buyruk kendisini babasının değil de Harun’un kurtardığını öğrendi.

Babasının hasta olduğundan şüphelenen Gülce başındaki soru işretlerini gidermek için Cem’in hekimiyle tanıştı ve merak ettiklerini sordu.

‘Babam ölecek mi, hasta olmadığını söylüyor’ kelamlarıyla tabibi şaşırtan Gülce, olabilecek hastalıkları sıraladı. Hekim da Gülce’ye palavra söyledi.

Yeni bir plan yapan Buyruk, Cem’i arayıp avukat takviyesi verdiği için teşekkür etti. Buyruk, Cem’e Özgür’e çok güvenmemesi gerektiğini söyledi.

Gece ise, Emir’in söylediklerine inanıp Sera’ya Özgür’ü şikayet etti ve arkadaşlıklarının bittiğini söyledi.

Sera ise Özgür’ü yanlış anladığını ve problemleri çözebileceklerini belirtti.

Özgür ile konuşan Sera, Gece’nin kalbini neden kırdığını sordu. ‘Gece’den özür dile’ diyen Sera beklemediği bir yanıt aldı, “Gece’nin yüzüne bakamıyorum.”

Gece’yi arayan Özgür, bildiklerini anlatacağını söyledi.

Yoga dersinde Harun ile karşılaşan Verda, Cem’in Özgür’e maddi yardımda bulunduğunu öğrendi. Kocasının İstanbul’da olduğu periyot gerçekleşen buluşma Verda’yı kuşkuya düşürdü.

Eve gelip Cem’in çantasını karıştıran Verda, İzmir’de yapılan harcamaları ve tarihlerini gördü. Aldatıldığını düşünen Verda sessiz kalmayı tercih etti.

Özgür’ün konutuna giden Gece, bulduğu romantik notlarla keyifli oldu. İkili karşılıklı özür diledi.

Özgür, Gece’ye dürüst olacağını ve bahsin babasıyla ilgili olduğunu söyledi. Babasının hastalığını anlatacakken o anda Cem kapıda belirdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.