10 dakika tırnağını ovala, saçlarını hızlıca uzat! Detayını öğrenince şaşıracaksınız

10 dakika tırnağını ovala, saçlarını hızlıca uzat! Detayını öğrenince şaşıracaksınız

ABONE OL
Eylül 6, 2023 15:00
10 dakika tırnağını ovala, saçlarını hızlıca uzat! Detayını öğrenince şaşıracaksınız
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Saç büyümesini aktive edebilir

Çin akupunkturuna nazaran parmak uçlarımızdaki hudut uçları baş derisine bağlıdır. Tırnaklarınızı birbirine sürttüğünüzde yarattığınız sürtünme saç derisindeki hudutları tesirler. Bu da kan akışını arttırır ve saç büyümesini uyarır.

Saç dökülmesini azaltabilir

Alternatif ve tamamlayıcı tıp uzmanları, tertipli olarak tırnak ovma uygulaması yapıldığında saç dökülmesinin 3 ila 6 ay içinde yavaşlayabileceğine inanıyor. Saç derinize artan kan akışı, kepek ve erken beyazlama üzere öbür meselelere da yardımcı olabilir.

Saç köklerini yenileyebilir

Tırnaklarınızı faal olarak ovalamak beyninizi, meyyit ve hasarlı saç köklerini canlandırmak için bir sinyal göndermesi için uyarır. Bu uygulama, hayat üslubunuzdaki öteki olumlu değişikliklerle birleştirildiğinde, 6 ila 9 ay içinde saçlarınızın yine uzamasına yardımcı olabilir.

Belli periyotlarda uzak durun

Tırnak ovma rastgele bir özel ekipman gerektirmeyen tesirli bir yoga uygulamasıdır. Fakat Balayam, kan basıncını artırabileceğinden şeker hastalığı, kalp rahatsızlığı olan şahıslar yahut gebe bayanlar için önerilmez.

Saç büyümesi için tırnaklarınızı nasıl ovalamalısınız?

Yarım yumruk oluşturun. Başparmaklarınızı dışarı hakikat çıkardığınızdan emin olun. Tırnaklarınızın birbirine değmesine müsaade verin ve kuvvetlice ovalamaya başlayın. Tırnaklarınızı 5-10 dakika boyunca daima olarak ovalamaya devam edin.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.