Anaokulunda açılan yaz kurslarında çocuklar eğlenirken öğreniyor

Anaokulunda açılan yaz kurslarında çocuklar eğlenirken öğreniyor

ABONE OL
Ağustos 8, 2023 08:12
Anaokulunda açılan yaz kurslarında çocuklar eğlenirken öğreniyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Osmanlı Ulusal Teknoloji Vakfı (OMİT) ve Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü tarafından imzalanan protokol çerçevesinde Kocasinan İlçesinde bulunan Şehit Hakan Bayram Anaokulu’nda yaz okulu açıldı. Bedeller eğitimi, zumba, bahçe oyunları, İngilizce, STEM, uzay ve havacılık, akıl oyunları, robotik kodlama, masallarla öğreniyorum, vücut eğitimi üzere etkinliklerle anaokulu öğrencilerinin zihinsek gelişimlerine katkı verilirken, veliler içinde ferdî eğitim seminerleri düzenleniyor.

“ÇOCUKLARIMIZ İÇİN HOŞ ORTAMLARDA OLUŞTURDUK”

Yaz okulu ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlerle görüşen Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse de, “Tüm okullarımızda kendi alanlarında yaz okulları devam ediyor. Bu okulumuzda da Osmanlı Ulusal Teknoloji Vakfı ile işbirliği içerisinde oluşturulan bir yaz okulu var. Öğrencilerimiz burada robotik kodlama, akıl oyunları üzere öğretmenlerimiz tarafından planlanan tüm alanlarda yaz tatilini faal bir halde dinlenerek geçiriyorlar. Yaz tatili deyince akla dinlenme geliyor lakin bizim için değerli olan çocukların yaş kümesi özelliklerine nazaran sosyalleşebilmeleri, irtibat ağlarını güçlendirebilmeleri, kendilerini tabir edebilmeleridir. Bunlar içinde ortamlar oluşturduk. Çocuklarımızla birlikte olduğumuz müddet içerisinde gözlemlediğimiz en değerli şey çok memnunlar ve çok keyifliler. Bu süreçte de daima olarak arkadaş kümesi içerisinde aktiflikleri yerine getiriyorlar. Çocuklarımızın memnun ve huzurlu olması, kendilerine olan özgüven hissinin gelişmesi, o sevgiyi hissetmeleri ve kendi performanslarını ortaya çıkartmaları açısından çok daha önemlidir” sözlerini kullandı.

Osmanlı Ulusal Teknoloji Vakfı İdare Heyeti Lideri Melek Talaslı da, “Amacımız 5 yaşındaki çocuklarımızdan başlayıp ülkemizde teknolojiyi sevdirmek. Bunu ulusal eğitime bağlı okullarımızda da yapabiliriz. Çocuklarımız için dijital oyunların önüne geçerek katkı sağlamayı hedefledik.. Fizikî olarak bahçe oyunlarımız var. Robotik kodlama, akıl oyunları ve bunlarla birlikte uzay bilimleri atölyemiz var. Çocuklarda fizikî olarak aktivitede yer aldıkları için dijitalden biraz daha uzaklaşıp fizikî manada yapabilirliklerini ön plana çıkarıyoruz” dedi.

Şehit Hakan Bayram Anaokulu Müdürü Fatma Halavuk ise, “Okulumuz bu yaz OMİT Vakfı ile birlikte yaz okulu planladık. Bu yaz okulunda çocuklarımızın daha çok zihinsel gelişimlerini destekleyecek eğitimler var. Ayrıyeten uzak sınıfını da çocuklarımızın uzaya olan meraklarını daha yeterli tarafta kullanabilmek için faal bir halde kullanıyoruz. Çocuklarımızın beynine bu yaşta teknolojiyi uzayı yerleştirmeye çalışıyoruz. Çocuklarımızın daha çok zihinsel gelişimlerini destekleyici eğitimler veriyoruz. Çocuklarımız kurslara çok istekli geliyor. Yaz periyodunda çocukların bu biçimde istekli gelmeleri ve sıkılmamaları bizim için çok büyük avantaj” halinde konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.