Ekrem İsminin Anlamı Nedir? Ekrem Ne Demek, Ne Anlama Gelir?

Ekrem İsminin Anlamı Nedir? Ekrem Ne Demek, Ne Anlama Gelir?

ABONE OL
Ağustos 11, 2023 12:12
Ekrem İsminin Anlamı Nedir? Ekrem Ne Demek, Ne Anlama Gelir?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ekrem Arapça kökenli bir isimdir. Çok uzun yıllardır Türkçede kullanılan bu hoş isim tıpkı vakitte en yaygın isimler içerisinde bulunuyor. Değişik ve hoş manaları ile etkileyici söyleminin yanı sıra, İslami açıdan da kıymetli bir yere sahip olduğunu lisana getirmek mümkün.

Ekrem Ne Demek?

Farklı manaları ile erkek çocuklar için çok sevilen isimlerden biri olarak Ekrem öne çıkmaktadır.

– Daha, en kerim.
– Çok onur sahibi ve cömert.
– Çok eli açık.

Böylesi hoş ve etkileyici manaları ile erkek çocuklarına verilebilecek en özel isimler içerisinde Ekrem gelmektedir. Birebir vakitte bu isim geçmişten günümüze değerli simaların isimleri olarak da öne çıkıyor. Bu istikametiyle de ilgi toplayan bir isimdir.

Ekrem ismi son vakitlerde tekrar hayli tanınan hale geldi. Bilhassa internet üzerinden manasını araştıran pek çok anne ve baba, erkek çocukları için Ekrem ismini tercih ediyor. Bu ismi tek başına kullanabilir ya da öbür isimler ile de bir ortaya getirebilirsiniz.

Ekrem İsmi Kur’an’da Geçiyor mu?

Ekrem ismi internet üzerinde araştırılırken manası ile birlikte ailecek Kur’an’da geçip geçmediği merak edilmektedir. Ekrem ismi Kur’an’da geçmektedir. Bilhassa Ekremü’l Ekremin; Cenabı Hak halinde Kur’an-ı Kerim’de geçmektedir. (Alak Mühleti: 3)

Kur’an’da yer alması ile birlikte birebir vakitte Ekrem ismi manaları ve hoş okunuşu üzerinden de sevilen isimler içerisinde gelmektedir. Erkek çocuğunuz için hala bir isim arayışı içerisindeyseniz, Ekrem ismi en değerli adaylardan biri olarak öne çıkıyor.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.