Yılmaz Erdoğan’ın eski eşi Belçim Bilgin’e ‘evlilik’ sorusu!

Yılmaz Erdoğan’ın eski eşi Belçim Bilgin’e ‘evlilik’ sorusu!

ABONE OL
Haziran 23, 2023 08:12
Yılmaz Erdoğan’ın eski eşi Belçim Bilgin’e ‘evlilik’ sorusu!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Oyuncu Belçim Alım, geçtiğimiz yıl 17 Nisan’da Kapadokya tatilinden İstanbul’a dönerken trafik kazası geçirmişti. Belinden sakatlanan ünlü isim, toplumsal medya hesabından bu süreçte çektiği fotoğraflarını paylaşarak takipçilerine seslenmişti:

Dolunayın aydınlattığı geçen Paskalya gecesi 17 Nisan’da, Kapadokya’da bir mağaradan tahminen de en eski olma halime vakitte göz kırpmış dönüyordum İstanbul’a, kaza geçirdim. Daima değişen ruh hallerim, kucağımda karşılıklarını bulmam gereken sorular, anlaşılmayı bekleyen işaretler, sevgileriyle, özveriyle ömrün en içtenlikli müziğini şevketle fısıldayan şahane kız kardeşlerim, dostlarım, biricik ailem, sevgilim, canımın ta en içi oğlum ve en karanlıklarda kaybolduğumda kendini mucizeleriyle gösteren kozmosun ilahi aritmetiği. Yalnız değiliz! Şaşkın, hayran, minnettar sevgilerimi gönderiyorum! Aldığınız nefes hoşluklar getirsin!

“NAZAR BU TÜRLÜ BİR ŞEY DEĞİLDİR”

Tüm bunların akabinde Alım, Arnavutköy’de bir yılbaşı partisine katılmıştı. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Alım, geçirdiği trafik kazasıyla ilgili konuşarak; şu tabirleri kullanmıştı:

Biliyorsunuz hala güzelleşme ve tedavi sürecim devam ediyor. Çok acılar geliyor aklıma 2022 yılında. 6 aydır yatıyorum ve hareket edemiyordum birinci başlarda. Bana tabibim morfin verdi ve bağımlılık yapması endişesiyle kullanmadım. Acıya tahammül etmeye çalıştım. Hayatta hiçbir şey gözüktüğü üzere değil. Sevgiyi ve birlikte hareket etmenin gücünü hatırlatmak istiyorum. Ailemizin ve sevdiklerimizin kıymetini daima bilelim. Yatarken daima bunları düşündüm. Bu yılı geride bırakmak benim için hoş olacak. Felç kalabilirdim. Nazar bu türlü bir şey değildir ya, kimsenin bu türlü berbat fikirlere sahip olacağını düşünmüyorum.

”İKİNCİ DEFA BELİM KIRILDI”

Geçirdiği kuvvetli süreci birinci defa konuk olduğu programda anlatan Alım ”Geçen sene Nisan ayında trafik kazası geçirdim. Geçti fakat, kırıntıları var. İkinci kazam oldu bu. Tıpkı halde daha evvel de belim kırılmıştı. Tıpkı yerde olduğu için 6 ayım acı içinde geçti. Çok acılıydı, telefonu bile yerinden kaldıramıyordum. Biraz da inat ettim ağrı kesicilere karşı durmaya çalıştım” dedi.

”TEDAVİM DEVAM EDİYOR”

Belçim Alım, nekahat periyodunda yaşadığı Kanada günlerini de şöyle anlattı: ”Psikolojik olarak tedavi gayeli Kanada’ya gittim ve Rodin’e yepisyeni yeni bir ülke, yeni bir tecrübe kazandırmak istedim. Çalışırken bunu yapma fırsatım olmuyordu. Çok hoş denk geldi. Tedavi hala devam ediyor. Tabibim ‘Bir defa daha MR çekip vedalaşacağız inşallah’ dedi. Kanada benim için hoş ve huzur vericiydi. Rodin babasını ve arkadaşlarını çok özledi. Benim için dolce vitaydı, ihtiyaçtı”

”RODİN’İN GELECEĞİ İÇİN PLAN KURMAK NE HADDİME”

Ahmet Mümtaz Taylan’ın “Rodin’in geleceği için kendince planlar kuruyor musun?” sorusuna, Belçim Alım, ”Yok ne haddime. Ona olan hürmetimden ne haddime. Ben yalnızca onun gelecek planlarını sağlıklı halde verebilmek için imkanlar tanıyabilirim ona. Onun hayatında vereceği kararlar için kelam hakkım yok” karşılığını verdi.

”YILMAZ’IN BANA YAZDIĞI ŞİİRDEN ÇOK ETKİLENMİŞTİM”

Ahmet Mümtaz Taylan’ın ”Senin için de şiir yazıldığını duydum. ‘En çok suya benzeyen’i Yılmaz yazmış sana” yorumuyla Belçim Alım, o periyodu anlattı:

Film setindeydim, Aşk Tesadüfleri Sever’i çekerken evlilik yıldönümümüzde gelmişti. Çok etkilenmiştim, tekraren kez sefer okuyup, bütün sözlerin yükü, hafifliği, hoşluğu içinde uçuşarak sete devam etmiştim. Aşka sevgiye dair daha güçlü hissederek… Çok hoştu, bu türlü bir şeye vesile olmuş olmak, birkaç tane şiirim müziğim var.

”EVLİLİK AŞKA BÜYÜK BİR YÜK GETİRİYOR”

”Bir daha evlenmeyi düşünüyor musun?” sorusu karşısında ise 40 yaşındaki oyuncu evlilik hakkındaki düşündüklerini çok net cümlelerle anlattı: ”Evlilikle ilgili çok olumsuz fikirlerim var. Evlilik kurumunun hantallığı ve bilhassa de bu dijital çağda her şeyin hoyratça tüketildiği bir vakitte evliliğe yüklenen yüklerin aşka büyük bir tartı getirdiğine inanıyorum. Bir aşkın bir sevginin bir dostluğun ispatı için evlilik üzere bir kurumun damgası, mührü olmasına gerek yok. Onun getirdiği kurumsal zorunluluklar, beklentiler, aile, dış çember her şey, yola çıktığınız o öyküyü örseleyip kirletebiliyor. Bir kalıpla mühürlenmemiş her alaka daha özgür ve daha aşık kalır üzere hissediyorum”

 

 

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.