MasterChef’te ana kadro mücadelesi! Yağız Özçelik geçirdiği trafik kazasını anlattı

MasterChef’te ana kadro mücadelesi! Yağız Özçelik geçirdiği trafik kazasını anlattı

ABONE OL
Temmuz 2, 2023 22:00
MasterChef’te ana kadro mücadelesi! Yağız Özçelik geçirdiği trafik kazasını anlattı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mehmet Yalçınkaya ve Danilo Zanna’nın heyet koltuğuna oturduğu, TV8’de izleyiciyle buluşan ‘MasterChef Türkiye All Star’ın yeni kısmında, 2022 döneminin yarışmacıları ana takıma giren birinci isim olmak için kıyasıya gayret etti. Somer Sivrioğlu’nun yerine her hafta bir konuk jüriyi ağırlayacak olan MasterChef All Star’da bu hafta konuk şef ise Osman Sezener oldu.

ANA TAKIMA GİREN 16’NCI İSİM BELİRLİ OLDU

MasterChef’in, Güzide Mertcan, Suna Aydın, Eda Karabulut, Batuhan Bayır, Rıfat Yurttaş, Sefa Okyay Kılıç, Tanya Kilitkayalı, Esra Tokelli, Eray Aksungur, Berker Başmanav, Sergen İhtimam, Burcu Önal, Tahsin Küçük, Dilara Başaran ve Mert Yılmaz’dan oluşan ana takımına, 2022 döneminden dahil olan birinci isim aşikâr oldu.

”YARIŞMACILARIMIZ ÇOK HIRSLI”

Programın başında yarışmacılarla bir konuşma yapan Mehmet Şef şu tabirleri kullandı:

MasterChef Türkiye All Star’a beğenilen geldiniz. Sahiden kıran kırana uğraşların geçtiği haftalar yaşadık. Yarışmacılarımız çok hırslı. Birebir enerjiyi burada da görüyoruz. Hepinize MasterChef Türkiye All Star’da muvaffakiyetler diliyoruz. Ülkemizin en kıymetli şeflerinden bir tanesi geliyor. Kendisi tabiatta yapmış olduğu akımla nitekim bir model yarattı. Ve şu anda çalıştırdığı restoran kendi ismiyle özdeşleşti. Genç, dinamik bir şefimiz. Türkiye’de sahiden bilhassa ve bilhassa kendi bulunduğu bölgedeki eserleri alıp yorumlayarak Türkiye’nin değil dünyanın her yerinden konuklar ağırlayan bir şef. Urla deyince aklınıza kim geliyor? Gelsin Osman Sezener.

”SİZİ DE SIKINTI BİR HAFTA BEKLİYOR”

Açıklamalarının devamında, Osman Şef’in bir hafta boyunca yarışmacılarla birlikte olacağını belirten Mehmet Yalçınkaya, ”Osman Şef bir hafta boyunca bizimle birlikte jürilik yapacak. Kendisinden olabildiğince faydalanmaya bakın. Sebebi şu, All Star’dayız. Ve bu All Star’a girerken bir taraftan da sizin için uygun bir hazırlık olacak. Sürpriz yarışmacılar var. MasterChef’ten ayrılan genç arkadaşlarımız nitekim üstlerde yarışan arkadaşlarımızı çok zorladılar. Kıran kırana bir çaba oldu. Birden fazla kendini çok geliştirmiş ve All Star’a hazır gelmiş. Bu yüzden bu sene bayağı güç geçecek üzere. Artık bu takımın yanına çıkacak son beş yarışmacımızı arıyoruz. Onlarda biliyorlar ki nitekim çok zorlandılar, çok uğraş ettiler. Konseptimizi eserler manasında biraz zorlaştırdık. Sizi de sıkıntı bir hafta bekliyor. Artık bu haftanın sonunda buradan alacağımız beş yarışmacımız ile birlikte MasterChef Türkiye All Star’ın ana takımı tamamlanmış olacak”

2022 TAKIMINDAN 18 İSİM YARIŞTI

MasterChef’in 2022 döneminde yer alan ve Ayaz Geçer, Çağatay Akgül , Yağız Özçelik, Vural Burnaz, Gamze Tosun, Büşra Zambak, Barış Demir, Fatma Parıltı Uçar, Şeyma Müjdeci, Görkem Ünal, Tayfun Genç, Melih Berkay Gündüz, Burak Revanbahş, Dilan Karataş, Tolga Şener, Şule Yaman, Kaan Noyanalpan ve Serpilay Salkım’dan oluşan 18 isim, ana takıma giren 16’ncı kişi olabilmek için canla başla gayret etti.

YARIŞMACILAR ‘TOM YUM GOONG’ HAZIRLADI

Şefler, yarışmacılardan birinci olarak, Tom Yum Goong hazırlamalarını istedi. Yarışmacılardan istedikleri yemekle ilgili açıklama yapan Mehmet Şef, ”Aslında bu vereceğimiz yemeği burada yaptırdık biz. Bu yemeği bilmeyen yoktur diye düşünüyorum. Zira grup oyunlarında dahil verdiğimiz bir yemek. Ve bizimde çok sevdiğimiz bir yemek. Tayland mutfağından Tom Yum Goong arkadaşlar. Tayland salçanızı kendiniz yapacaksınız bizim verdiğimiz eserlerle. Kartta göreceksiniz esasen onun imal evreleri var. O üretim kademeleri ile ilgili biz bilgi vereceğiz. Natürel ki o meşhur sosunu yeniden kendiniz yapacaksınız. Hazır bir eser vermiyoruz. Ek bir balık suyu vereceğiz. Lakin bu aromaları ve lezzetleri yeterli bir biçimde hissetmek istiyoruz. Hepinize muvaffakiyetler diliyoruz. Müddetiniz 45 dakika” dedi. Tüm yarışmacılar verilen müddet içinde istenilen yemeği hazırlayabildi.

İKİNCİ TİPE GEÇEN İSİMLER

İstenen tabağı başarılı bir biçimde hazırlayan ve bir sonraki cinse geçen isimler böylece aşikâr oldu. En beğenilen tabağı hazırlayarak yaratıcılık etabına geçen yedi isim Çağatay Akgül, Melih Berkay Gündüz, Barış Demir, Gamze Tosun, Vural Burnaz, Kaan Noyanalpan ve Fatma Işık Uçar oldu.

”YUKARISI YANGIN YERİ ÜZERE DURUYOR”

2020 takımından yaratıcılık etabına geçen isimlerden Kaan Noyanalpan, ”Bir sonraki çeşide geçtiğim için öncelikle çok memnunum. Lakin hakikaten çok hırslı bir halde geldim bu sene, hazırlanarak geldim. Yani birinci günden direkt ana takımda olmak istiyorum” dedi.

Çağatay Akgül yaptığı açıklamada ”En âlâ bildiğim şeyi yapmaya çalıştım, yemek yaptım. İkinci turdayım şu anda. Umarım yaratıcılıkta da elimin altına gelebilecek hoş eserler çıkar. Üst çıkmayı çok istiyorum bugün” sözlerini kullandı.

Gamze Tosun ise ”Lezzetiyle öne çıkan bir yemekti. Benimde yemeğim lezzetli seçildi. Şeflerde beğendi. Artık yaratıcılık kısmında neler olacak heyecanla bekliyorum” formunda konuştu.

Vural Burnaz ”Bugün birinci gündü ve başardım yani isteyerek gelmiştim zati. Hedeflerimde bugün geçen yılki üzere olsun istedim her şey. Birinci günden yaratıcılığa çıktım” dedi.

Melih Berkay Gündüz da ”Birazdan yaratıcılığa çıkacağım. Başımda rastgele bir tabak oluşumu yok. Zira ben oluştursam da eserler söyleyecek bana ne yapmam gerektiğini. Eserleri gördükten sonra başımda natürel ki muhakkak temel şeyler var. Eserleri gördükten sonra onları onlara uyarlayıp ortaya bir tabak çıkaracağım. Umarım şefleri de beğendirip elimden gelenin en uygununu yapacağım” dedi.

Barış Demir ”Bugünde düzgün tabaklardan birini yaptım. Mentalite olarak MasterChef All Star’a çok uygun geldim. Birinci çeşitten da yaratıcılığa kaldım. İnşallah bugün önlüğü ben kazanırım. Üstü yangın yeri üzere duruyor” biçiminde konuştu.

Fatma Parıltı Uçar da ”Son ismim söylenene kadar ellerim titriyordu ve bir an kalpten gideceğim dedim. Lakin çok istiyordum. Zira bugün ben çıkacağım. Buna yüzde yüz eminim” dedi.

EN DÜZGÜN ‘YARATICI TABAK’ İÇİN YARIŞTILAR

Şeflerin yaratıcılık tabağı için verdiği iki eser çubuk vanilya ve antep fıstığı oldu. Mehmet Şef, yaratıcılık etabıyla ilgili ”Size verdiğimiz eserler antep fıstığı ve vanilya arkadaşlar. Soğuk başlangıç, çorba, ana yemek, tatlı hariç her şey yapabilirsiniz. Yalnız şöyle bir durum var, bunun zorluk derecesi ne? Arkadaşlar bunun zorluk derecesi fıstık değil. Bunun zorluk derecesi vanilya. Neye koyarsan başına bela olur. Bilhassa çok dikkat edin. En yaratıcı tabağı yapan arkadaşımız 16’ncı olarak üst çıkar” dedi.

Yedi ismin hazırladığı tabaklar ortasında en beğenilen iki tabak Barış Demir ve Çağatay Akgül’ün tabağı oldu. Gecenin en güzel tabağını hazırlayarak MasterChef Türkiye’nin ‘All Star’ takımına giren yarışmacının ismini Mehmet Şef açıkladı.

EN YARATICI TABAĞI HAZIRLAYAN İSİM ÇAĞATAY OLDU

Yedi ismin hazırladığı tabaklar ortasında en beğenilen ve ana takıma giren 16’ncı isim Çağatay Akgül oldu. Çağatay ismi açıklandıktan sonra yaptığı açıklamada ”Bu sene Türkiye’yi ayağa kaldırmaya geliyorum. Elendiğim kemiği pişirmeye geliyorum. Bu sene All Star’dayım. Bakalım elimden geleni yapacağım” dedi.

”YİYECEK EKMEĞİM VARMIŞ”

Öte yandan; MasterChef’in 2022 takımında yer alan ve MasterChef’in All Star takımına girmek için uğraş eden Yağız Özçelik, geçtiğimiz nisan ayında geçirdiği trafik kazasından bahsetti. Müsabaka sırasında, bahtsız kazayı anlatan Özçelik şunları söyledi:

Bayramın ikinci gününün sabahıydı. Kardeşimin otomobiliyle merkeze gitmem gerekti. Gittim ve geri dönüyordum. Olağan hızımdaydım lakin yolda mıcır vardı. Otomobilin lastikleri de bitik durumdaydı. Biraz süratli girdim yola herhalde, kaydı direksiyon. Ondan sonra ben direksiyonu bıraktım aslında kendisi toparlar diye. Direksiyon topladı zannedip yine tuttum, otomobil bariyerin başına saplandı. Üzerinde kaydı biraz. Otomobilin içinden çıkmam büyük bir mucize. Bunu da ben bir formda müsabakaya bağlıyorum. Burada yiyecek ekmeğim varmış, buna yoruyorum. Zira bu türlü bir otomobilin içinden kırıksız çıkmak nitekim bir mucize. Dışarıdan ‘öldü’ sesleri geldiğini hatırlıyorum. Ben de ‘galiba öldüm’ dedim. Ancak bir yandan da acı çekmediğim için cennette olduğumu düşündüm. Başımı çıkarıp insanlara güzel olduğumu söyledim. Ayaklarım sıkışmıştı. Tahminen de ikinci hayatım bu benim. Kuzenim otomobilin içinden kurtardı beni. Sonra da hastaneye gittik ve atlattık. Her şey Allah’tan.

TRAFİK KAZASI GEÇİRMİŞTİ

Yağız Özçelik’in direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu, kullandığı araba bariyerlere saplanarak parçalanmıştı. Yaralanan Özçelik, ihbar üzerine bölgeye gelen sıhhat grupları tarafından hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınmıştı.

SAĞLIK DURUMUNU PAYLAŞMIŞTI

Özçelik, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda ”Arkadaşlar trafik kazası geçirdim. Tek başımaydım araçta. Çok şükür iyiyim” tabirlerine yer vermişti. Kendisini arayanlara teşekkür eden Özçelik, bir öbür paylaşımında ise ”Soran, arayan herkese çok teşekkür ederim. Çok şükür iyiyim” iletisini yazmıştı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.