‘MasterChef Türkiye All Star’da yedek kadroya giren isimler belli oldu!

‘MasterChef Türkiye All Star’da yedek kadroya giren isimler belli oldu!

ABONE OL
Haziran 19, 2023 23:12
‘MasterChef Türkiye All Star’da yedek kadroya giren isimler belli oldu!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

‘All Star’ formatı ile 14 Haziran Çarşamba günü ekranlara geri dönen MasterChef Türkiye, heyecan dolu yeni kısmıyla ekranlara geldi. Altıncı kısımda, 2018- 2019 yıllarından oluşan birinci küme yarışmacılarından ana takıma giremeyen yedi isim, yedekler için yine mutfakta en düzgün tabağı hazırlamaya çalıştı.

ANA TAKIMA GİREN İSİMLER

2018-2019 takımından MasterChef Türkiye All Star’ın ana takımına en yeterli tabağı hazırlayaran giren beş isim Güzide Mertcan, Batuhan Bayır, Suna Aydın, Eda Karabulut ve Rıfat Yurttaş olmuştu. MasterChef’in yedek yarışmacıları da bugün muhakkak oldu.

MasterChef’in yeni kısmında, Şef Mehmet Yalçınkaya yaptığı açıklamada ”Sizinle iki kademeli bir müsabaka yapacağız. Birinci evrede birinci vereceğimiz yemekte kazanan arkadaşımız MasterChef Türkiye All Star’ın birinci yedeği olacak. Daha sonra başka arkadaşlarımızla bir yarış daha yapacağız. Orada doğal ki her vakit olduğu üzere yaratıcılık olacak. Orada da en güzel tabağı çıkaran arkadaşımız MasterChef Türkiye All Star’da yedek olarak müsabaka talihi elde edecek” dedi.

YARIŞMACILAR HORHOR KEBABI HAZIRLADI

Şeflerin, yarışmacılardan istedikleri birinci yiyecek horhor kebabı oldu. Danilo Şef, ”Bugün özel bir yemek seçtik. O kadar özel ki bu tanım aslında. Unutulmuş yemekler ortasında bulunan bir tanımda bugün sizden horhor kebabı istiyoruz” dedi. Mehmet Şef, horhor kebabı ile ilgili yarışmacılara ”Etler pişmiş olacak. Soğanlar çok canlı kalmayacak. Patlıcanlar tabağa koyduğunuzda dağılmayacak” ikazında bulundu. Yarışmacılar 50 dakika içinde horhor kebabı hazırladı. Belirten mühlet içinde tüm yarışmacılar yemeğini hazırlayabildi.

İLK YEDEK YARIŞMACI HAKAN OLDU

İstenen tabağı en başarılı formda hazırlayan isim Hakan Kanık oldu. Hakan Kanık böylelikle, MasterChef All Star’ın birinci yedek yarışmacısı olma hakkını elde etti. Kanık, ”Son bir talihimi düzgün değerlendirdiğimi düşünüyorum. Umarım ana takıma girme bahtım olur yedeklerden de olsa. Yedeklerden girip, insan bağlantılarımla, yemek yapmamla şampiyonluğa kadar gitmek istiyorum” dedi.

EN YETERLİ ‘YARATICI TABAK’ İÇİN YARIŞTILAR

Hakan dışında kalan altı yarışmacı Mehmet, Onur, Orhan, Mustafa, Bahri ve Faruk Batuhan ikinci yedek isim olabilmek için en düzgün yaratıcılık tabağını hazırlamaya çalıştı. Şeflerin, yarışmacılara yaratıcılık tabağı için verdiği iki eser kişniş ve nohut oldu.

Yaratıcılık tabağıyla ilgili Mehmet Şef yaptığı açıklamada ”Gerçekten çok özel eser ikisi de. Benim mesela kişniş en çok kullandığım eserlerdendir. Bilhassa deniz mahsulleri çalıştığımız için kişniş biz çok kullanıyoruz. Nohut da arkadaşlar bilhassa son periyotta veganlar tarafından hem bir bağlayıcı hem de unun yerine en çok kullanılan eserlerden bir tanesi. Yalnızca humus olarak bakmıyoruz biz olaya. Nohuttan yapacağımız bir çok eser hem şık imajlar veriyor, hem de çok lezzetli oluyor. Yeterli bir bağlaç, âlâ bir hamur. Müddetiniz 45 dakika” dedi.

Yarışmacılar evvel markete gidip 3 dakika içinde istedikleri eserleri seçtiler, akabinde da 45 dakika içinde tabaklarını hazırladılar.

DİĞER YEDEK YARIŞMACILAR MUSTAFA VE FARUK BATUHAN OLDU

Altı ismin hazırladığı tabaklar ortasında en beğenilen Orhan, Mustafa ve Faruk Batuhan’ın tabağı oldu. Böylelikle Mehmet, Bahri ve Onur yedeklere girme talihini kaybetti. Orhan, Mustafa ve Faruk Batuhan’ın tabakları ortasında ise en az başarılı olan tabak Orhan’ın tabağı oldu.

Orhan ismi açıklandıktan sonra yaptığı konuşmada, ”MasterChef seyahatim burada bitti. Kendime nazaran bir gayret verdim. Elimden geleni yaptım. Ana takımda olmayı çok istiyordum. Herkesin hayal ettiği bir yer. Bende hayalini kuruyordum lakin sonuçta istediğimi tam yansıtamadım. Lakin benim için her şeyin sonu değil. Yarış şu an benim için tahminen bitti lakin Allah hayatta bir kapıyı kapatır, başka kapıyı açar diye düşünüyorum” tabirlerini kullandı.

Mustafa ve Faruk Batuhan ana takıma girebilmek için Hakan ile gayret edecek. Üç isimden en âlâ tabağı hazırlayan, MasterChef All Star’ın ana takımındaki yerini alacak.

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.