MasterChef All Star’da yedek kadro mücadelesi! Hamza Mercimek gözyaşlarına boğuldu

MasterChef All Star’da yedek kadro mücadelesi! Hamza Mercimek gözyaşlarına boğuldu

ABONE OL
Haziran 30, 2023 22:36
MasterChef All Star’da yedek kadro mücadelesi! Hamza Mercimek gözyaşlarına boğuldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna ve konuk şef Murat Bozok’un heyet koltuğuna oturduğu, TV8’de ekrana gelen müsabaka programı ‘MasterChef All Star’ sürat kesmeden devam ediyor. 2021 döneminden ana takıma giremeyen 12 isim, yedekler için yine mutfakta en uygun tabağı hazırlamaya çalıştı.

ANA TAKIMDA YER ALAN İSİMLER

‘MasterChef All Star’da ana takıma giren 15 isim muhakkak olmuş ve bu isimler ortasında Güzide Mertcan, Suna Aydın, Eda Karabulut, Batuhan Bayır, Rıfat Yurttaş, Sefa Okyay Kılıç, Tanya Kilitkayalı, Esra Tokelli, Eray Aksungur, Berker Başmanav, Sergen İtina, Burcu Önal, Tahsin Küçük, Dilara Başaran ve Mert Yılmaz yer almıştı.

YEDEK TAKIMDA YER ALABİLMEK İÇİN YARIŞTILAR

MasterChef’in 2021 döneminde yer alan ve Araz Aknam, Ateş Durukan, Azize Polat, Hamza Mercimek, Rabia Parıltı Çamurlu, Milhan Fazilet, Tunahan Ak, Emre Büber, Görkem Ünal, İbrahim Cingözler, Fatma Polat, Pelin Vakit’ten oluşan isimler, müsabakanın son kısmında ise yedek takımda yer alabilmek için mutfakta uğraş verdi.

”HEPİNİZİN ANA TAKIMA KATILMA TALİHİ VAR”

MasterChef’in yeni kısmında, yedek takıma giren dört isim aşikâr oldu. Mehmet Şef programın başında yapmış olduğu açıklamada, ”Bugün ne olacak onu anlatıyoruz kısaca. Daha öncede bahsettiğimiz üzere, MasterChef Türkiye’nin 15 kişilik ana takımını seçtik. Bu kümeden üste çıkan 5 arkadaşımız Sergen, Burcu, Tahsin, Dilara ve son olarak Mert oldu. Artık sizden istediğimiz şey şu; İki etaplı bir müsabaka yapacağız. Birinci etapta yeniden bizim verdiğimiz bir yemek, ikinci etapta da tekrar vereceğimiz iki eserle yaratıcılık tabağı yapacaksınız. Sizin ortanızdan seçeceğimiz arkadaşlar yedek adaylar oluyorlar. Biliyorsunuz öteki kümelerden aldığımız yedek adaylar da var. Onlar birlikte bir yarış yapacağız ve MasterChef Türkiye All Star ana takıma girecek yarışmacılarımızı belirleyeceğiz. Hepinizin birinci ve ikinci kümeden MasterChef Türkiye All Star ana takımına katılma talihi var. Hepinize muvaffakiyetler diliyoruz” dedi.

YARIŞMACILAR BEYİNLİ BEYKOZ KEBABI HAZIRLADI

Şefler, yarışmacılardan birinci olarak beyinli Beykoz kebabı istedi. Mehmet Şef, ”Bu yıl eleme konseptinde ve yedek adayların konseptinde haftalık bir dönemimiz var. Memleketler arası eserlerden yaratıcılık, lokal mutfak ve bir şef tabağı konseptimiz var. Eski ve unutulan yemekleri yapıyoruz. Bunları da gün yüzüne çıkarıp gastronomi kesimine göstermek istiyoruz. Bu gayeyle bu yıl bu türlü bir konsept koyduk. Her hafta unutulan bir yemeği yapıyoruz. Unutulan bir yemek veriyoruz. Bugün sizden de birinci olarak istemeyeceğimiz tekrar unutulan yemeklerden biri. Beyinli Beykoz kebabı arkadaşlar. Müddetiniz 45 dakika” dedi. Yarışmacılar 45 dakika için beyinli Beykoz kebabı hazırladı. Tüm yarışmacılar verilen müddet içinde istenilen yemeği hazırlayabildi.

YEDEK TAKIMA GİREN İKİ İSİM NETLEŞTİ

İstenen tabağı başarılı bir halde hazırlayan ve yedek takıma giren iki isim Araz Aknam ile Azize Polat oldu. Araz Aknam ”Elimden geleni yaptım. Zati ne vakittir ‘beyin, beynin, beyin’ diyordum. Buraya nasipmiş. Yolumuz devam ediyor. Öbür arkadaşlara muvaffakiyetler diliyorum” derken, Azize Polat ise ”All Star için tekrardan bana hoş bir talih verildi, başarabildim. Bunu da en uygun formda değerlendirebileceğime inanıyorum. Çok çalışmak lazım. Zira karşıda hakikaten dişli rakipler var” açıklamasını yaptı.

EN GÜZEL ‘YARATICI TABAK’ İÇİN YARIŞTILAR

Araz Aknam ve Azize Polat dışındaki 10 isim, en âlâ yaratıcılık tabağını hazırlamaya çalıştı. Şeflerin yaratıcılık tabağı için verdiği iki eser çemen ile tatlı patates oldu. 

Mehmet Şef, yaratıcılık etabıyla ilgili, ”Tatlı patates ve çemeni kullanarak sizden şahane bir tabak bekliyoruz. Toz olarak verdik çemeni, kendiniz bunu hareketlendirin diye. Lütfen dikkat edin. Biliyorsunuz çemen bir taraftan karışımdır, tatlı patates de hakikaten sempatik bir üründür” dedi. Yarışmacılar evvel markete gidip 3 dakika içinde istedikleri eserleri seçtiler, akabinde da 45 içinde tabaklarını hazırladılar.

EN YARATICI TABAĞI HAZIRLAYAN İSİMLER BELİRLİ OLDU

10 ismin hazırladığı tabaklar ortasında en beğenilen ve yedek takıma giren isimler Emre Büber ile Görkem Ünal oldu. Böylelikle 2021 döneminden yedek takıma giren dört isim Araz Aknam, Azize Polat, Emre Büber ve Görkem Ünal olmuş oldu.

Emre Büber ”Ana takıma girme bahtım daha var. Bu bahtı sonuna kadar kıymetlendirmek istiyorum. Ana takımda olmak istiyorum” derken, Görkem Demiral ise ”Yedeklerdeyim. Yedeklerde olmak motivasyonumu düşürmüyor ve bu beni sevindirmiyor. Gayem ilerisi. Daha yeni başladım” formunda konuştu.

GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

MasterChef hayallerine veda eden Hamza Mercimek’in ismini Danilo Şef açıkladı. Mehmet Şef, Hamza Mercimek ile ilgili yaptığı konuşmada, ”Biz senin en çok da çabanı seviyoruz. Buraya geldiğin, yüksek düzeyde bir gayret verdin. Lakin ondan evvel yaptığın gayret daha çok. Senin o periyodunda daima gönlümüzdeydin, aklımızdaydın. Biz seni nitekim çok seviyoruz. Allah bir daha bu türlü bir şey göstermesin. Hiç kolay değil. Yemek yapılır, beğenilir beğenilmez. Ancak Allah kimseyi sıhhatle sınamasın. Geldiğin noktadan çok memnunuz. Karşımızdasın. Gerisi detay” dedi.

Mehmet Şef’in duygusal konuşması karşısında gözyaşlarını tutamayan Hamza Mercimek de şunları söyledi:

Gerçekten çok heyecanlıydım. Çok yüksekti heyecanım fakat sıhhatim için fazla saldıramadım. Sıhhat her şeyden evvel geliyor natürel ki. Yani yazgı buymuş, kısmet buymuş. Şu anlık saldırmadım lakin biraz daha güzelleşeceğim, toparlanacağım. O vakitte işime çok saldıracağım. Çok çok teşekkür ederim. Başından beri bana çok takviye oldunuz. Allah hepinizden razı olsun. Allah kimseye bunları yaşatmasın. Kardeşime de çok teşekkür ediyorum. Bir an bile düşünmeden bana böbreğini verdi.

”BÖBREKLERİMİ BÜSBÜTÜN KAYBETTİĞİMİ ÖĞRENDİM”

Öte yandan; 2021 döneminde yarışan Hamza Mercimek, geçtiğimiz günlerde MasterChef’te yaptığı açıklamalarla hem stüdyodakilere hem de ekran başındakilere duygusal anlat yaşatmıştı. Yaşadığı şiddetli süreci anlatan ve son sıhhat durumu hakkında bilgi veren Hamza Mercimek şunları söylemişti:

MasterChef’ten çıktığımda hoş işler yapmaya başladım. Birkaç proje vardı onları gerçekleştiriyorduk lakin hastalığım ortaya çıktı. Hastanede bir ay yattıktan sonra böbreklerimi büsbütün kaybettiğimi öğrendim. Asla geri dönüşü yoktu ve haftanın üç günü makinaya bağlanıyordum. Annem böbreğini vermek istedi bana. Sizlerle de birçok defa konuştuk. Sizlerden de Allah razı olsun, arkadaşlardan da. Hepiniz arayıp sordunuz. Annemin de birkaç ezası ve bana böbreğini veremeyeceği ortaya çıktı. Kardeşimden nakil oldum. Şu an çok çok düzgünüm, bomba üzereyim. Doktorlarımdan da Allah razı olsun. Çok hoş ilgilendiler benimle. Buradan hepsine hürmetlerimi ve sevgilerimi iletiyorum. Çok sıkıntı bir süreç geçirdim lakin ayaktayım. Çok şükür yanınızdayım, sizlerleyim. Mutfağa yine girmeye başladım. All Star’a çok fazla hazırlanma fırsatım olmadı fakat bilgi birikimimle yaptıklarımı size sunacağım. Umarım beğenilir.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.