‘Masterchef All Star’da kıyasıya mücadele! Ana kadroya giren 19’uncu isim belli oldu

‘Masterchef All Star’da kıyasıya mücadele! Ana kadroya giren 19’uncu isim belli oldu

ABONE OL
Temmuz 6, 2023 00:00
‘Masterchef All Star’da kıyasıya mücadele! Ana kadroya giren 19’uncu isim belli oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TV8’de izleyiciyle buluşan ‘MasterChef Türkiye All Star’ın yeni kısmında, 2022 döneminin yarışmacıları ana takıma giren dördüncü isim olabilmek için kıyasıya uğraş etti.

ANA TAKIMA GİREN 19’UNCU İSİM AŞİKÂR OLDU

MasterChef’in, Güzide Mertcan, Suna Aydın, Eda Karabulut, Batuhan Bayır, Rıfat Yurttaş, Sefa Okyay Kılıç, Tanya Kilitkayalı, Esra Tokelli, Eray Aksungur, Berker Başmanav, Sergen İhtimam, Burcu Önal, Tahsin Küçük, Dilara Başaran, Mert Yılmaz, Çağatay Akgül, Büşra Zambak ve Ayaz Geçer’den oluşan ana takımına, 2022 döneminden dahil olan dördüncü isim aşikâr oldu.

2022 TAKIMINDAN 15 İSİM YARIŞTI

MasterChef’in 2022 döneminde yer alan ve Yağız Özçelik, Vural Burnaz, Gamze Tosun, Barış Demir, Fatma Işık Uçar, Şeyma Müjdeci, Görkem Ünal, Tayfun Genç, Melih Berkay Gündüz, Burak Revanbahş, Dilan Karataş, Şule Yaman, Kaan Noyanalpan, Tolga Şener, Serpilay Salkım’dan oluşan 15 isim, ana takıma giren 19’uncu kişi olabilmek için kıyasıya gayret etti.

”BAKALIM BU ZORLAMAYI KİM GEÇECEK”

Mehmet Şef programın başında yaptığı açıklamada, ”Dün performanslar hoştu. Şef tabağındaki performanslarda yüksekti. Daha sonraki yaratıcılık tabağında da hakikaten çok değişik tabaklar vardı. Onlarda gaza bastılar. Artık son iki bilet, son iki önlük. Arkadaşlar hakikaten dananın kuyruğunun kopma anı geldi. Son iki yarışmacı. Buradan vereceğimiz son iki önlük. Kıran kırana bir çaba var. Bilhassa ikinci yarıda sahiden herkes terini sonuna kadar akıttı. Olabilecek bütün yeteneklerini ortaya koydu. Uğraş gün geçtikçe yükseliyor. Şampiyonlar Ligi’de üstte yavaş yavaş yükleniyor yeni tabirle. Bu tabağı yapan arkadaşlarımız bir sonraki tipe geçecekler. Bir sonraki cinste da bu sefer biz dedik ki, biraz daha zorlayalım. Bakalım bu zorlamayı kim geçecek. Bu etapta ve bir sonraki etapta iki zorlayıcı eser verip en uygun bulmak istiyoruz. Hepinize muvaffakiyetler dileriz” dedi.

YARIŞMACILAR ‘ANALI KIZLI’ ÇORBASI HAZIRLADI

Şefler, yarışmacılardan birinci olarak, ‘analı kızlı’ çorbası hazırlamalarını istedi. Yarışmacılardan istedikleri yemekle ilgili açıklama yapan Mehmet Şef şunları söyledi:

Arkadaşlar bugün sıcak bir bölgeye gidiyoruz. İnsanıyla sıcak, yemekleriyle sıcak, gittiğimizde sahiden çok geniş mutfağının olduğu bir vilayetten size yemek vereceğiz. Meşakkatli bir yemek. Nitekim bugün yurt dışından gelen arkadaşlarımızı Michelin yıldızı alan şeflerimizi götürdüğümüzde çok kreatif, çok fantastik bir yemek olarak buluyorlar. Evet arkadaşlar bugün bahtınızı belirleyecek birinci etaptaki yemek ‘analı kızlı’ geliyor. MasterChef Türkiye’nin eleme yemeğini öne çektik. Bu yemek MasterChef’te elemelerde geçmiş yıllarda en çok verdiğimiz eleme yemeği. Öne çektik, hodri meydan. Kim kimi elerse. MasterChef Türkiye’nin giderek zorlaşacağını söylemiştik. ‘Analı kızlı’ çorbasını hepiniz aslında biliyorsunuz. Fakat bunun farklı versiyonları var. Biz sizden içerisinde kuşbaşılı olarak istemiyoruz. İçerisinde et suyu kullanacaksınız.

Danilo Şef, yarışmacılara yemek için müddetlerinin 50 dakika olduğunu açıkladı ve tüm yarışmacılar verilen müddet içinde istenilen yemeği hazırlayabildi.

İKİNCİ CİNSE GEÇEN İSİMLER

İstenen tabağı başarılı bir halde hazırlayan ve bir sonraki cinse geçen isimler böylece aşikâr oldu. En beğenilen tabağı hazırlayarak yaratıcılık etabına geçen yedi isim Görkem Ünal, Burak Revanbah, Gamze Tosun, Kaan Noyanalpan, Vural Burnaz, Fatma Parıltı Uçar ve Tayfun Genç oldu.

”BUGÜN KAZANMAYA GELDİM”

Yaratıcılık etabına geçmeye hak kazanan Görkem Ünal, yaptığı açıklamada ”İyi bir tabak yaptım. Birinci kere yapmıştım. Yalnızca çok ince olması gerektiğini biliyordum analı kızlı çorbasının analarının. Onu bir biçimde halletlim ve çıktım. Artık yaratıcılığa kaldı iş. Ne varsa saldırıp çıkacağım bugün” dedi.

Burak Revanbahş ”Sabah esasen şeflerle konuşurken de söylediğim üzere bugün kazanmaya geldim. Mazeret üretmek için burada değilim. Kazanacağım, öteki da yolu yok bu işin. Şu an yaratıcılıkta ne yapabilirim onu düşünüyorum. Birazdan da en hoş halde yapıp şeflere beğendireceğim” sözlerini kullandı.

Gamze Tosun de ”Son iki önlük kaldı. İki önlükten biri benim olabilir. Elimden gelen çabanın iki katını göstereceğim. İnşallah bugün hak ettiğim yere o balkona çıkacağım” halinde konuştu.

Kaan Noyanalpan ”Yaptığım yemeklere birazcıkta karakterimi katarak yaptığım için lezzetli oluyor. Elimin lezzetine güvenirim. O yüzden artık bugün ikinci çeşidi da birebir halde geçip ana takıma girmek istiyorum” dedi.

Vural Burnaz da ”Bugün hırslıyım. Bütün adaptasyonumla o tabağı yüklendim ve başarılı bir halde tamamladım. Bugün yukarıdayım inşallah. O önlüğü alıyorum ve arkadaşlarıma üstten bay bay diyorum” sözlerini kullandı.

Fatma Işık da ”Bugün daha evvel burada yaptığım ve birinci olduğum bir yemek çıktı. Yeniden yaptım. Hoş yaptım ve öne çıktım. Ancak artık yorulmaya başladım. Zira geçen sene bu türlü değildi. All Star’ı tabanına kadar yaşıyorum ve artık bitik durumdayım” dedi.

Tayfun Genç de ”Bugün yemek çok sıkıntı bir yemekti. Elimden gelen her şeyi yaptım. Son anda şefler isimleri okurken kalbim şurada attı ismimi söylemediklerinde. Lakin ondan sonrada onarlın değerlendirmesi sonucu üç evet ile bende tekrar finale dahil oldum” dedi.

EN GÜZEL ‘YARATICI TABAK’ İÇİN YARIŞTILAR

Şeflerin yaratıcılık tabağı için verdiği iki eser hurma ve kuru atom biberi oldu. Mehmet Şef, yaratıcılık etabıyla ilgili yaptığı açıklamada ”Arkadaşlar güzel geldiniz. İkinci etaptayız. Bu etapta göstereceğiniz performansa nazaran ortanızdan bir kişi üste çıkan artık 19’uncu yarışmacımız olacak. Geriye bir yarışmacı kalıyor. Bu etapta hepinize muvaffakiyetler diliyoruz. Müddetiniz 45 dakika. Danilo Şef’inizin çok sevdiği atom biberi. Kendisini hastaneye götürmüşlüğümüz var. Acı biberle hurmaya şöyle bir baktığımızda çok yakışacak eser. Çikolatayla acıyı çok kullanıyoruz. Bu eserlerden tatlı, tuzlu, başlangıç, orta sıcak yani her şey yapabilirsiniz” dedi.

Yedi ismin hazırladığı tabaklar ortasında en beğenilen iki tabak Gamze Tosun ile Kaan Noyanalpan oldu. Gecenin en yeterli tabağını hazırlayarak MasterChef Türkiye’nin ‘All Star’ takımına giren yarışmacının ismini Mehmet Şef açıkladı.

EN YARATICI TABAĞI HAZIRLAYAN İSİM GAMZE OLDU

Yedi ismin hazırladığı tabaklar ortasında en beğenilen ve ana takıma giren 19’uncu yarışmacı Gamze Tosun oldu. Gamze, ismi açıklandıktan sonra yaptığı açıklamada ”Sanırım MasterChef All Star treni kaçarken son anda ellerimle yakaladım. Artık MasterChef All Star’ın 19’uncusu Gamze. Burada yapacak daha çok işim var. Seçildiğim için çok mutluyum” sözlerini kullandı.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.