İLEV’den 100. yıl senaryo yarışması! Başvuru için son gün 30 Eylül

İLEV’den 100. yıl senaryo yarışması! Başvuru için son gün 30 Eylül

ABONE OL
Eylül 9, 2023 10:00
İLEV’den 100. yıl senaryo yarışması! Başvuru için son gün 30 Eylül
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Vakfın “ilev.org.tr” adresindeki internet sitesinde yapılan duyuruda, gençlerin Türkiye Cumhuriyeti’ne dair hislerini ve fikirlerini söz etmelerine imkan tanımak hedefiyle düzenlenen yarışın, Türkiye’de bağlantı, sinema ve televizyon alanında eğitim veren yükseköğretim kurumlarında tahsil gören tüm üniversite öğrencilerine açık olduğu bildirildi.

Yarışma kapsamında “Cumhuriyetimizin 100. Yılı” ana başlığında; “Benim Cumhuriyetim”, “Bence 100. Yıl”, “Genç Cumhuriyetimiz”, “Gençlerin Cumhuriyeti” temalarını işleyen kısa sinema senaryoları pahalandırılacak.

Birinci seçilen senaryonun 7 bin lira, ikincinin 5 bin lira, üçüncünün de 3 bin lira para mükafatı kazanacağı belirtilen duyuruda, birinci seçilen senaryonun sinemaya dönüştürülmesi durumunda bu senaryoya ayrıyeten 30 bin lira imal takviyesi verileceği kaydedildi.

30 EYLÜL MÜRACAAT İÇİN SON GÜN

İLEV’in internet sitesi üzerinden sisteme yüklenen senaryolar ön seçici heyet tarafından pahalandırılacak ve belirlenen senaryolar, teslim müddetinin bitiminde açıklanacak heyet üyelerinin değerlendirmesine sunulacak.

Başvuruların 30 Eylül Cumartesi günü saat 23.59’a kadar yapılabileceği yarışa iştirak şartları ile öbür detaylara “ilev.org.tr” adresinden erişilebiliyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.