Dilek Taşı dizisi ilk bölümü ile ekranlara kilitledi! Mustafa kızını son bir kez görmek istiyor

Dilek Taşı dizisi ilk bölümü ile ekranlara kilitledi! Mustafa kızını son bir kez görmek istiyor

ABONE OL
Eylül 7, 2023 20:24
Dilek Taşı dizisi ilk bölümü ile ekranlara kilitledi! Mustafa kızını son bir kez görmek istiyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kanal D’nin yeni dönemdeki savlı dizileri ortasında yerini alan, üretimini Pastel Sinema, yapımcılığını Yaşar İrvül ve Efe İrvül’ün üstlendiği 1980’li yıllarda geçen ‘Dilek Taşı’ birinci kısmı ile ekrana kilitledi.

MUSTAFA’NIN ÇARESİZLİĞİ

Kızı Cemre ve eşi Canan ile keyifli bir hayat süren Mustafa Yılmaz’ın (Salih Bademci) hayatı eşi Canan’ın hastalığı ile altüst olur. Canan’ın hayatının kurtulması için bir an evvel ameliyat olması gerekmektedir. Mustafa eşinin ameliyatı için gerekli parayı bulmak için çalıştığı fabrikaya masraf ve tazminatını ister. Bu esnada öbür personeller fabrika önünde hareket yapmaktadır. Fakat herkesi işten çıkaran Yakup Beyefendi Mustafa’yı ‘hadi haydi diğer kapıya’ diyerek başından savar.

Çaresizlikten ne yapacağını bilemeyen Mustafa yine Yakup Bey’in yanına masraf. İkili ortasındaki itiş kakış sırasında Yakup Beyefendi masada sivri bir cismin üstüne düşer. Kanlar içinde kalan Yakup Beyefendi hayattadır. Lakin Mustafa, Yakup’u öldürdüğünü düşünmektedir. Halbuki yerde yatan Yakup’un nefesini kesip öldüren kişi kendi kardeşidir.

MUSTAFA MESKENE DÖNDÜĞÜNDE ACI GERÇEKLE KARŞILAŞTI

Mustafa para ile konuta döndüğünde ise artık her şey için çok geçtir. Canan ölmüştür. Artık Mustafa ve kızı Cemre bir başlarınadır. Mustafa meskene gelen polislere teslim olur ve cezaevine konur. Kızı Cemre ise yetimhaneye götürülür. Fakat Mustafa’nın başına gelenler bunla da sonlu kalmayacaktır. Polisler Mustafa’nın sol bir örgütle irtibatı olduğunu düşünmektedir.

KADER AĞLARINI ÖRÜYOR

Figen (Hazal Subaşı) ailesi ile birlikte güçlü bir ailenin köşkünde çalışmaktadır. Rıfat Bey’in biricik torunu Sinan hastadır ve aile yetimhaneden bir çocuk evlat edinmek istemektedir. Lakin bu evlat edinme günahsız bir evlat edinmeden fazlasıdır… İşte Cemre’nin yolu Figen’in çalıştığı köşke bu türlü düşer.

Bir yandan meskendeki işleri yetiştirmeye çalışan Figen ülkenin içinde olduğu duruma da duyarsız değildir. Cemre’ye de köşke geldiği birinci günden itibaren kol kanat germeye başlar. Cemre’nin öyküsünü duyan Figen gözyaşlarını tutamaz.

MUSTAFA’YI HAPİSHANEDE GÜÇ GÜNLER BEKLİYOR

Hapishanede kızının hasretini çeken Mustafa ‘yaptıkların yanına mı kalacak sanıyorsun‘ diyerek yanına yaklaşan kişi tarafından bıçaklanır. Fakat bu kişi ‘Dışarıda kızın Cemre’yi de bulacağız.‘ değince Mustafa kendi yarasını unutur ve karşı hücuma geçer. Mustafa daha yarası güzelleşmeden idam ile yargılandığını öğrenir.

Mustafa’yı hasta yattığı revirde ‘Yılmaz’ ziyaret eder. ‘Sağcılar seni öldürecek Mustafa her yerde seni arıyorlar. Sen bizim koğuşa gel. Kızını da bulmanın bir yolunu buluruz elbet‘ der.

Bunun üstüne Mustafa tahminen de günler sonra birinci defa gülümser ve Sağ ol Yılmaz der. 

MUSTAFA MAHPUSTAN KAÇMAYA ÇALIŞIYOR

Bir an evvel kızına kavuşmak isteyen Mustafa hapishaneden kaçmak için kazdıkları tünele su basması sonucu mevtten döner. Arkadaşları Mustafa’yı tünelden zorla çıkarır. Yaşananların akabinde Yılmaz bir defa daha Mustafa’yı ziyaret eder ve kızından haber olduğunu söyler. Zira Figen Cemre’nin ‘babama güzel olduğumu haber verin’ davetlerine artık duyarsız kalamayarak Mustafa’yı ziyaret etmeye karar vermiştir. Cemre’nin güzel olduğunu, çok varlıklı bir aile tarafından evlatlık edinildiği söyler. Mustafa Figen’den bir kelam ister:

Beni asacaklar. Kıza düzgün bakılacağını bilmem lazım. Bana kelam ver? Cemre’ye güzel bakacağına kelam ver. Baban seni bulacakmış. Seni her vakit çok sevecekmiş de. Tamam mı? Senden son bir şey rica edebilir miyim? Bana kızımı getirir misin? Onu son bir defa görmek istiyorum.

CEMRE’YE GİZEMLİ MUAYENE

Öte yandan aile Cemre’yi muayene etmesi için hekim çağırır. Hekim Cemre’nin sıhhatinin yerinde olduğunu, ciğerlerinin sapasağlam olduğunu söyler. Lakin Sinan’ın annesi Rüçhan (Özge Özberk) gergindir. Meğer Macide (Perihan Savaş) son derece rahat ve soğuk kanlıdır.

MUSTAFA SESLERE UYANIR, HAYATININ ŞOKUNU YAŞAR

Mustafa uyurken seslere uyanır. Ne olduğunu anlamaya çalışırken ordunun idaresine el koyduğunu ve darbe olduğunu öğrenir.

KENAN VE SEVDA ORTASINDA YAKINLAŞMA

Annesi Figen’i erkek arkadaşı Kenan ile bir an evvel evlenmesi için sıkıştırıyordur lakin Kenan çeşitli mazeretlerle bu tarihi geciktirmeye çalışmaktadır. Kenan bir yandan konutun büyük kızı Sevda ile de bir yakınlaşma içindedir. Figen yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunun farkındadır ancak emin olamamaktadır.

MUSTAFA İDAM MI EDİLECEK?

Dizinin final kısmında Mustafa ve beraberindeki mahkumlar avluya çıkarılır. Mahkumlardan kimileri asacak mısız bizi diye bağırırken Mustafa’nın aklında hala yalnızca kızı Cemre’yi son bir kere görmek vardır. Dilek Taşı haftaya Perşembe yeni kısmı ile tekrar ekranlarda olacak.

DİLEK TAŞI OYUNCULARI KİMLER?

Dizinin oyuncu takımında Salih Bademci, Hazal Subaşı, Ozan Dolunay, Perihan Savaş, Özge Özberk, Teoman Kumbaracıbaşı, Elif Doğan, Çiçek Dilligil, Afra Karagöz üzere birbirinden başarılı isimlerin rol aldığı dizinin yapımcılığını Yaşar İrvül ve Efe İrvül üstlenirken, dizinin direktör koltuğuna Altan Dönmez oturuyor. Etkileyici kıssasıyla yeni dönemin en argümanlı işleri ortasında yerini alan dizinin senaryosunu ise Can Sinan kaleme alıyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.