Artan çay adeta gençleştiren iksir gibi! Ne kırışıklık kalıyor ne de sivilce, işte yolu

Artan çay adeta gençleştiren iksir gibi! Ne kırışıklık kalıyor ne de sivilce, işte yolu

ABONE OL
Ağustos 18, 2023 12:12
Artan çay adeta gençleştiren iksir gibi! Ne kırışıklık kalıyor ne de sivilce, işte yolu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Genellikle meskende artan çay posası çiçek tabanlarına dökülerek çiçeklerin daha sağlıklı büyümesi için kullanılır. Lakin çay posasının yararı sırf çiçekler için değil insan sıhhati için de çok değerli. Ekseriyetle çay içtikten sonra çöpe attığımız artan çayın farklı tesirleri bulunuyor.

İçerisindeki yüksek oranda antioksidan özellikli polifenol, mineral bakımından zengindir. DNA moleküllerini düzenleyebilen bu mineralden artan çayları kıymetlendirerek faydalanabilirsiniz.

Günün her vaktinde tüketebildiğimiz çaydan artakalan çay posasının bilinmeyen birçok kullanım alanı mevcut. Bilhassa cilt ve göz sorunları için yararları saymakla bitmez.

Göz altında vakitle oluşan morluk, halka, çizgi yahut gibisi haller yüz biçiminin yavaş yavaş bozulmasına neden olur. Dışarıya karşı daha halsiz gözükmeye neden olur. Bunu önleyebilmek ismine çay posasından yararlanabilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey bir pamuk edinmek. Aldığınız pamuğu çay posasına batırdıktan sonra gözlerinizin üzerinde bekletmeye başlayın. Bu süreci nizamlı bir şekilde her gün 2 defa tekrarladıktan sonra tesirlerini görmeye başlayacaksınız.

Siyah çay, ciltte oluşan leke ve sivilce izlerini gidermede tesirli bir rol oynar. Hücreleri onararak daha parlak bir cilt sunar. Buna ek olarak eşit bir cilt tonu istiyorsanız çay posalarını maske olarak kullanabilirsiniz.

Cilt yüzeyinde oluşan yağ oranını asgarî düzeye indiren siyah çay, gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar. Yara izleri için de bilinen bir tesiri bulunuyor. Doğal bir ilaç misyonu gören çay posasını dökmek yerine derideki kırışıklıklar ve yara izleri için kullanabilirsiniz.

Çay posasının cilt üzerindeki olumlu tesirinin yaşlanmayı geciktirerek daha genç bir görünüm sağladığı söyleniyor. Siyah çay, cilt üzerinde son derece sağlıklı tesirler bırakarak cildin daha genç gözükmesine yardımcı oluyor. Buna ek olarak çay pansumanının güneş yanıklarını gidermede tesirli olduğu söyleniyor.

Gün sonunda yaşadığınız makul bir göz yorgunluğu varsa bunun için çay pansumanı yapılabilir. Mikrop ve iltihap sorunlarında tesirli olan çay pansumanı gözlerde oluşan çökme hissini de ortadan kaldırabilir.

Kirpik tabanlarında oluşan bakteriler kepek oluşumuna misal bir kabuklanma yaratabilir. Bu kabuklanma kirpik tabanlarında kızarıklık ve ödem oluşumuna neden olabilir. Çay posası pansumanıyla kirpik kepeklenme sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.

Özellikle beğenilen oluşan, badire yaratan ve ağrı hissi veren arpacık yahut iltihap çay pansumanıyla kısa müddette yok olabilir. Siyah çay yahut dinlenmiş çayın bu tesiri bilinen tanınan yararlar ortasında da yer alıyor.

Çay posasının tesirleri sadece göz ve cilt için de hudutlu değil. Bu yüz ve göz etrafında ağır tesirler sağladığı bilinse de bedenin meyyit derilerden arınması için hayli yararlı tesirler barındırıyor. Bunun için duşa girmeden evvel çay posasıyla peeling yapabilirsiniz.

Uzun bir müddet ayakkabı giyen şahısları zorlayan en değerli bahis sonrasında oluşan ayak kokusunu gidermek. Lakin bunun için de siyah çay posası kullanabilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey su dolu bir kaba çay posasını boşaltıp ayaklarınızı bu suda 15 dakika bekletmek. Çay posası sayesinde istenmeyen bu problemden kurtulmak sadece 15 dakikanızı alacak.

Enfeksiyondan kaynaklı oluşan boğaz ağrısını dindirmek için çay posasıyla birlikte demlikte kalan dem kullanılabilir. Bunun için çay posasını süzerek soğuyan demi gargara yaparak kullanmayı deneyebilirsiniz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.