Türkan Şoray ve Kadir İnanır, Altın Koza’da ‘Sinemanın Yüzü’ ödülü alacak

Türkan Şoray ve Kadir İnanır, Altın Koza’da ‘Sinemanın Yüzü’ ödülü alacak

ABONE OL
Eylül 11, 2023 14:00
Türkan Şoray ve Kadir İnanır, Altın Koza’da ‘Sinemanın Yüzü’ ödülü alacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adana Büyükşehir Belediyesi’nce düzenlenen ve Adana Büyükşehir Belediye Lideri Zeydan Karalar’ın Onursal Başkanlığını yaptığı 30. Milletlerarası Adana Altın Koza Sinema Şenliği, Cumhuriyetimizin 100. Yılında ‘Sinemamızın Yüzü’ isimli çok özel bir ödül vermeye hazırlanıyor.

İKİ USTAYA ÖZEL ÖDÜL

Yürütme Konseyi Başkanlığını Menderes Samancılar’ın yaptığı, Nebil Özgentürk, İsmail Timuçin, Gökhan Mutlay, Hüseyin Orhan ve Mahmut Göğebakan’ın idare konseyi üyesi olduğu Altın Koza’nın büyük ödül gecesinde Sinemanın Yüzü Özel Mükafatı, Türk Sineması’nın 60 yılında var olan sinemanın Sultan’ı Türkan Şoray’a ve 55 yıllık sinema mesleğiyle unutulmazlar ortasına giren Kadir İnanır’a takdim edilecek.

Sadece sinemada değil, kalplerde de yer alan, Türk halkının sevgisini kazanan sanatkarlara mükafatları, 23 Eylül’de gerçekleştirilecek şenliğin kapanış gecesi, Büyük Ödül Töreni’nde takdim edilecek.

TÜRKAN ŞORAY BİRİNCİ MÜKAFATI 1973’TE ALDI

220 sinemada başrol oynayarak Guinness Rekorlar Kitabı’na ismini yazdıran Türkan Şoray, 1973 yılında rol aldığı ‘Mahpus’ sinemasıyla, 5. Adana Altın Koza Sinema Festivali’nde ‘En Düzgün Bayan Oyuncu’ mükafatını almıştı.

KADİR İNANIR’A İKİ ÖDÜL

Türk Sineması’nın unutulmaz aktörlerinden Kadir İnanır, birinci defa 1973 yılında ‘Utanç’ sinemasıyla 5. Adana Altın Koza Sinema Festivali’nde ‘En Uygun Erkek Oyuncu’ mükafatını almış, 2011 yılında 18. Memleketler arası Adana Sinema Festivali’nde ‘Yaşam Uzunluğu Onur Ödülü’nün sahibi olmuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.