Tek malzemeyle kaz ayaklarından kurtulun! 10 yaş daha genç gösteriyor

Tek malzemeyle kaz ayaklarından kurtulun! 10 yaş daha genç gösteriyor

ABONE OL
Ağustos 29, 2023 11:00
Tek malzemeyle kaz ayaklarından kurtulun! 10 yaş daha genç gösteriyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yaşlandıkça cildiniz, gözlerinizin etrafındaki hassas bölge üzere, yaşlanma belirtilerine başkalarından daha hassas hale gelir.

Bu bölgeler vakitle değişikliğe uğrarlar. Yüz tabiri yaptığınızda, yüz kaslarınızda küçük kasılmalar meydana gelir. Kaz ayakları da bu cins kasılmaların sonucudur.

İki tıp kırışıklık vardır. Bunlar dinamik ve statik kırışıklıklardır. Dinamik kırışıklıklar kas kasılmaları nedeniyle yani gülümsediğinizde ortaya çıkan kırışıklıklar iken, statik kırışıklıklar kas kasılmalarıyla kötüleşir ve yüzünüz hareketsizken bile her vakit görünür olur.

Kaz ayaklarınız sadece gülümsediğinizde görülebiliyorsa dinamiktirler. Aksi halde statiktirler.

Kaz ayaklarının görünümünü kötüleştiren yahut tetikleyen pek çok faktör vardır ve kaz ayakları görünüşünüze birkaç yıl daha katar ve sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterir.

Gözlerinizi sık sık kısmak yahut ovuşturmak, güneşe maruz kalma, ciltte hasara yol açabilir ve kaz ayaklarına neden olur.

Sigara içmek de cildinizdeki kollajene ziyan vererek kaz ayaklarının oluşmasına neden olabilir. Menopoz devri de östrojen seviyelerinizin düşmesine neden olup kaz ayaklarını tetikleyebilir.

İlerleyen yaş ve daima olarak tek tarafa yatmak, kazayağı ve kırışıklıklara katkıda bulunabilir. Tek bir materyal ile kaz ayaklarınızın görünümünü azaltabilirsiniz.

İhtiyacınız olan tek şey 1 ya da 2 tane yumurtanı beyazı. Yumurta akı gözeneklerinizi sıkılaştırmanıza ve kırışıklıkların ve kaz ayaklarının görünümünü azaltmanıza yardımcı olur.

Yumurta beyazını çırpın. Yüzünüze ve boynunuza ince bir katman halinde uygulayın. 15-25 dakika bekletin ve akabinde suyla durulayın. Bu kürü haftada 2-3 sefer yapabilirsiniz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.