‘Set hem evim hem de okulum’

‘Set hem evim hem de okulum’

ABONE OL
Haziran 29, 2023 04:36
‘Set hem evim hem de okulum’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hande Elaman, ‘Veda Mektubu’ dizisinde Hatice karakteriyle izleyici karşısına çıkıyor. Kanal D’de yayınlanan projede, Aslı (Rabia Soytürk) ile Mehmet’i (Emre Kıvılcım) ayırmaya çalışan rolüyle dikkat çeken oyuncu, Hatice’yi ‘kötü’ olarak yorumlanabilecek bir karakter olarak tanımlıyor. Elaman’la projeyi ve karakterini konuştuk.

*‘Veda Mektubu’ nasıl bir proje oldu?

‘Veda Mektubu’ benim için her vakit yeri farklı olacak bir proje. Birinci büyük işim ve Hatice, dizide kritik yeri olan kıymetli bir rol. Bir karakteri dizinin başından sonuna taşımak, çıktığım seyahatte onunla gelişmek ve öğrenmek çok öbür bir tecrübe. Bu seyahate bu türlü bir takımla çıktığım için kendimi çok şanslı hissediyorum.

*Hatice rolü için neler söylemek istersiniz?

Hatice, hayatı boyunca tek bir maksadın peşinden gitmiş. Bir arada tıpkı meskende büyüdüğü ve ailesinin ona uygun gördüğü Mehmet’le (Emre Kıvılcım) evlenmek… Lakin vakitle görüyoruz ki ne kadar istese de onunla bir hayat kuramıyor. Bu Hatice karakterinin değişim ve dönüşüm yaşadığı yer. İstediğini elde edememek onu etik olma tasası gütmeyen ve çıkarı için her şeyi yapabilecek birine dönüştürüyor.

*Rolünüzle aranızda nasıl bir bağ kurdunuz ve benzeri taraflarınız neler?

Hatice, ‘kötü’ olarak yorumlanabilecek bir karakter. Fakat bana sorarsanız hayatta ‘kötü’ ya da ‘iyi’ üzere keskin ayrımlar yok. Bir olay başımıza geldiğinde ona verdiğimiz reaksiyon bizi olduğumuz kişi yapıyor. Hayatı boyunca tek bir gaye için yetiştirilmiş ve öteki bir dünya bilmeyen Hatice için, Mehmet’in ayrılığı büyük bir yıkım. Ben onun yerinde olsaydım elbette farklı kararlar alırdım. Lakin kendi perspektifimden bakıp, yargılamak yerine karakteri anlayıp, empati kurmak oyunculuğun bana nazaran biricik ve en hoş yanı.

‘Veda Mektubu’, her pazartesi akşamı saat 20.00’de Kanal D’de…

*Diğer oyuncularla ilgili yorumunuz nedir?

Sevdiğim işi, sevdiğim beşerlerle yapmak apayrı bir memnunluk. Arkadaş olduk, birlikte dertleşip, gülüp, eğleniyoruz. Bazen karaktere dair bir yerde takıldığımda çabucak danışıyorum ya da elimden geldiğince ben de diğer arkadaşıma yardımcı oluyorum. Set benim hem meskenim hem de okulum oldu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.