Oscar kazanan ‘Kör Nokta’ filminin hikayesi yalan çıktı!

Oscar kazanan ‘Kör Nokta’ filminin hikayesi yalan çıktı!

ABONE OL
Ağustos 15, 2023 10:36
Oscar kazanan ‘Kör Nokta’ filminin hikayesi yalan çıktı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Michael Oher’in Tuohy çifti tarafından evlat edinmesini ve hayatının büsbütün değişmesini husus alan, Michael Lewis’in 2006 yılında yayımlanan The Blind Side: Evolution of a Game isimli kitabından uyarlanan ‘The Blind Side’ (Kör Nokta) sinemasıyla ilgili şoke eden bir gerçek ortaya çıktı.

NFL yıldızı Oher, Pazartesi günü Leigh Anne Tuohy ve Sean Tuohy’nin kendisini evlat edinme konusunda palavra söylediğini ve isminden milyonlar kazandığını tez ederek vasiliğini sona erdirmek için bir dilekçe verdi.

“İMZALAMASINI SÖYLEDİKLERİ YERLERİ İMZALADI”

People tarafındanelde edilen evraklarda, “Michael, Tuohy’lere güvendi ve onların imzalamasını söylediği yerleri imzaladı. Lakin şubat 2023’e kadar Michael’ın bilmediği şey; imzaladığı şeyin evlat edinme dokümanları olmadığıydı” tabirleri yer aldı.

Hazırlanan belgede, Tuohy’lerin Oher’i evlat edinmek yerine; kendilerini onun vasisi yapan yasal dokümanları imzalattıkları argüman edildi.

YASAL OLARAK YETİŞKİNDİ

Emekli futbolcu o periyotta 18 yaşındaydı, yani ‘bilinen bir fizikî yahut ruhsal engeli’ olmadığı sürece artık yetişkin olduğu için vesayetinin alınması yasal değildi. Fakat aktarılanlara nazaran; buna karşın Oher’e gerekli evraklar imzalatıldı.

2004 yılında yapılan vasilik müracaatında, şu anda her ikisi de 63 yaşında olan Leigh Anne ve Sean Tuohy’nin ‘Oher ismine hareket etmek için tüm vekalet yetkilerine sahip oldukları’ ve Oher’in ‘vasilerinin direkt onayı olmadan rastgele bir mukavele yapmasına müsaade verilmeyeceği’ tabirleri yer alıyor.

MİLYONLARCA DOLAR KAZANDIKLARINI ÖNE SÜRDÜ

Oher, ‘The Blind Side’ sinemasından de hiç para kazanmadığını; ancak Tuohy çiftinin ve çocuklarının milyonlarca dolar kazandığını da öne sürdü.

John Lee Hancock tarafından yönetilen sinema, birçok kısımda Oscar’a aday gösterilmiş ve Sandra Bullock’a En Âlâ Bayan Oyuncu mükafatını kazandırmıştı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.