Müjde Ar, Bodrum’da denize lağım akıtıldığını görünce çıldırdı!

Müjde Ar, Bodrum’da denize lağım akıtıldığını görünce çıldırdı!

ABONE OL
Eylül 12, 2023 05:48
Müjde Ar, Bodrum’da denize lağım akıtıldığını görünce çıldırdı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yeşilçam’ın usta oyuncusu Müjde Ar, Bodrum’da teftişe çıktı. Gündoğan Kıyı Kooperatifi meskenlerinin kirli suyunun denize akıtıldığını öğrenen Müjde Ar, drone ile tespit ettirilen imgeleri görünce, durumu Muğla Belediyesi ve Bodrum Belediyesi’ne haber verdi.

“KOYU BİTİRMEK ÜZERELER”

Müjde Ar, gazeteci Olcay Ünal Sert’e yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Koyu bitirmek üzereler, her yer denize akıtıyor kirli sularını, Muğla Belediyesi’ne haber verdim. Hiçbir kontrol yok, ceza yok. Bodrum’u da bitiriyorlar! Mahallî idareler denize akıtılan lağımlar konusunda neden benim kadar hassas değiller? Herkes topu birbirine atıyor. Tabiat ve etraf kirliliğiyle gayrete devam edeceğim. Yaptığım gözlemlerde, herkes lokal idarelerden çok şikayetçi Bodrum ve Muğla da…

YÖNETİMİN İLGİSİZLİĞİNDEN ŞİKAYETÇİ

Müjde Ar, tekraren ihtarda bulunmasına karşın Muğla ve Bodrum Belediyesi yetkililerinin harekete geçmediğini söyledi.  
Sanatçı Müjde Ar, Magazinsortie.com yayın direktörü gazeteci Olcay Ünal Sert’e yaptığı açıklamada; iklim krizinin yaşandığı günümüzde etrafa karşı daha hassas olunması gerektiğini belirterek lokal idarelerin hususla gereğince ilgilenmediklerini söyledi.

EĞİTİM VERİLMESİNİ İSTEDİ

Denizlerin tüm canlıların ömür alanı olduğunu belirten sanatçı Müjde Ar, bu hususta ilkokuldan itibaren etrafın pak tutulması için önemli eğitim verilmesi gerektiğini söz etti.

Doğa ve tabiatın kıymetine dikkat çeken sanatçı, misyonunu yapmayan yetkililerin bulunarak cezalandırılması gerektiğini, gerekirse vazifeden el çektirilmeleri gerektiğini söyledi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.