MasterChef’te duygusal anlar! Sedat Tuncer gözyaşlarını tutamadı

MasterChef’te duygusal anlar! Sedat Tuncer gözyaşlarını tutamadı

ABONE OL
Temmuz 1, 2023 22:24
MasterChef’te duygusal anlar! Sedat Tuncer gözyaşlarını tutamadı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yeni dönemine büyük bir heyecanla başlayan ve eski yarışmacıların yer aldığı MasterChef Türkiye All Star’da 15 kişilik ana takım netleşmişti. Ana takıma giren isimler ortasında Güzide Mertcan, Suna Aydın, Eda Karabulut, Batuhan Bayır, Rıfat Yurttaş, Sefa Okyay Kılıç, Tanya Kilitkayalı, Esra Tokelli, Eray Aksungur, Berker Başmanav, Sergen İhtimam, Burcu Önal, Tahsin Küçük, Dilara Başaran ve Mert Yılmaz yer almıştı.

YEDEK TAKIMDA YER ALABİLMEK İÇİN YARIŞTILAR

Yedek takıma seçilmek için canla başla gayret eden yarışmacılar, en uygun tabakları çıkarmak için ter döktü. MasterChef’in 2020 döneminde yer alan ve His Acarsoy Atun, Ebru Has, Gülşah Suna, Arem Büyük, Sedat Tuncer, Berk İlter ile Celal Sarıgül’den oluşan isimler, müsabakanın son kısmında yedek takımda yer alabilmek için mutfakta gayret verdi.

”BU YEMEK DEĞİŞİK BİR YEMEK”

Mehmet Şef programın başında yaptığı açıklamada ”Bir arkadaşımızı MasterChef Türkiye yedek adayı olarak bugün alacağız. Daha sonra yapacağımız etapta da başarılı olan arkadaşlardan MasterChef Türkiye’nin yedek adaylarını belirlemiş olacağız. Bir de geçen haftadan yedeklerimiz var. Onlar da Hakan, Faruk Batuhan, Mustafa. Bugün de yedek adaylarımızı belirleyip daha sonraki işleyişi arkadaşlarımıza anlatacağız. Hepinize muvaffakiyetler dilerim. Valla bu yemek enteresan bir yemek” dedi.

Yarışmacılardan birinci yemek olarak ‘kirde ekmeği’ isteyen Ömür Şef, ”Aslında kolay bir lavaş ekmeği yapacağız. Türklerin ekmek deyince yalnızca iki ekmeği aslında kendilerini temsil ediyor. Bunlardan bir tanesi bazlama, bir tanesi lavaş. Neden bu iki ekmek Türkleri temsil ediyor? Zira Türkler Orta Asya’dan yola çıkıp dünyanın her tarafınız gezerken rastgele bir yerde durup fırın inşa edip fırın içerisinde ekmek yapmıyorlar. Ellerinde bir tane sac tava var, çabucak burada bir un ve suyu karıştırıyorlar. Bunun mayalanacak bir vakti de olmadığı için orada açtığı bir hamur kesimini kalın açarsa bazlama, ince açarsa yufka oluyor. Çabucak hamuru pişiriyor ve ekmeği yiyor. Bugün hoş bir kirde ekmeği pişiriyoruz. İster gevrek yapıp üst üste koyabilirsiniz, ister tereyağıyla yapabilirsiniz. Ancak bunu iki halde sunmanızı istiyoruz. Bunların bir tanesi İzmir’in yemeğine atıfta bulunaraktan içerisinde hoş bir domatesli kıyma sosu olsun, yağlama üzere. İsterseniz bir modülde süzme yoğurt eşliğinde küçük rulolar yapın. Yanına da peynirli atıştırma yapabilirsiniz” dedi.

YARIŞMACILAR KİRDE EKMEĞİ HAZIRLADI

Şefler, yarışmacılardan birinci olarak kirde ekmeği istedi. Yarışmacılardan üç adet peynirli, üç adet de kıymalı kirde ekmeği istendi ve müddet olarak 40 dakika verildi. Tüm yarışmacılar verilen müddet içinde istenilen yemeği hazırlayabildi.

SEDAT GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI

Sedat Tuncer, şefler kendisiyle sohbet ettiği sırada his dolu anlar yaşadı. 2020 yılında kaybettiği annesinden bahsederken gözyaşlarına hakim olamayan Sedat Tuncer, ”Eskiden hayvancılık yapıyorduk lakin annem merhum olunca yapmadık. 2020 yılında o yüzden kendimi verememiştim. Şefim ağlatmayın beni. Sonlarım bozuk zati. Mezarda bıraktım gözyaşımı hiçbir şey demeyin şimdi” sözlerini kullandı.

YEDEK TAKIMA GİREN İSİM İSİM NETLEŞTİ

İstenen tabağı başarılı bir biçimde hazırlayan ve yedek takıma giren birinci isim Ebru Has oldu. Mehmet Şef yaptığı açıklamada, ”Evet arkadaşlar güzel geldiniz. Az evvel Ebru üste çıktı. Bu etapta da sizden arkadaşlarımız MasterChef Türkiye All Star’ın yedek adayları olacaklar. Hepinize muvaffakiyetler diliyoruz” dedi.

EN YETERLİ ‘YARATICI TABAK’ İÇİN YARIŞTILAR

Ebru Has dışındaki His Acarsoy Atun, Gülşah Suna, Arem Büyük, Sedat Tuncer, Berk İlter ile Celal Sarıgül en yeterli yaratıcılık tabağını hazırlamaya çalıştı. Şeflerin yaratıcılık tabağı için verdiği iki eser Ezine peyniri ve baby kalamar oldu.

Mehmet Şef, ”Bugünkü dersimizin konusu Ezine peyniri ve baby kalamar. Biraz orta kalamar. Mürekkebiyle size getirdik. Ayakları kullanabilirsiniz. Ondan sonra paklığı büsbütün size ilişkin. Biliyorsunuz son periyotta artık biz şu gördüğünüz kırmızılıkları almadan pişiriyoruz. Sahiden de hoş performans gösteriyor. Bu kırmızı kısım kalabilir ya da kullanabilirsiniz. Mürekkep fazla çıkmayacak lakin taptaze hoş kalamarlar var elinizde. Yanında Ezine beyaz peyniri var. Bu iki eseri kullanacaksınız. Alışılmış ki her vakit olduğu üzere markete gidip yanına yakışan eserleri alabilirsiniz. Müddetiniz 45 dakika” açıklamasını yaptı.

EN YARATICI TABAĞI HAZIRLAYAN İSİMLER AŞİKÂR OLDU

Gecenin en güzel tabağını hazırlayarak MasterChef Türkiye’nin ‘All Star’ takımı için yedek takıma giren iki ismi Mehmet Şef açıkladı. 2020 döneminden, yedek takıma giren isimler Celal Sarıgül ile His Acarsoy Atun oldu.

Duygu ismi açıklandıktan sonra ”Çok çalışacağım, azmedeceğim ve All Star takımına gireceğim” derken, Celal de ”Çok memnunum. All Star’a girme talihim hala daha devam ediyor. Umarım her şey çok hoş olur. En güzel biçimde hazırlanıp geri döneceğim” sözlerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.