MasterChef’te ana kadro heyecanı! Ayaz Geçer’in tabağı değerlendirmeye alınmadı

MasterChef’te ana kadro heyecanı! Ayaz Geçer’in tabağı değerlendirmeye alınmadı

ABONE OL
Temmuz 3, 2023 22:36
MasterChef’te ana kadro heyecanı! Ayaz Geçer’in tabağı değerlendirmeye alınmadı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna ve konuk şef Osman Sezener’in heyet koltuğuna oturduğu, TV8’de izleyiciyle buluşan ‘MasterChef Türkiye All Star’ın yeni kısmında, 2022 döneminin yarışmacıları ana takıma giren ikinci isim olabilmek için kıyasıya uğraş etti.

ANA TAKIMA GİREN 17’NCİ İSİM MUHAKKAK OLDU

MasterChef’in, Güzide Mertcan, Suna Aydın, Eda Karabulut, Batuhan Bayır, Rıfat Yurttaş, Sefa Okyay Kılıç, Tanya Kilitkayalı, Esra Tokelli, Eray Aksungur, Berker Başmanav, Sergen İhtimam, Burcu Önal, Tahsin Küçük, Dilara Başaran ve Mert Yılmaz’dan oluşan ana takımına, 2022 döneminden dahil olan birinci isim Çağatay Akgül olmuştu. 2022 döneminden, ana takıma giren ikinci isim de netleşti.

2022 TAKIMINDAN 17 İSİM YARIŞTI

MasterChef’in 2022 döneminde yer alan ve Ayaz Geçer, Yağız Özçelik, Vural Burnaz, Gamze Tosun, Büşra Zambak, Barış Demir, Fatma Parıltı Uçar, Şeyma Müjdeci, Görkem Ünal, Tayfun Genç, Melih Berkay Gündüz, Burak Revanbahş, Dilan Karataş, Tolga Şener, Şule Yaman, Kaan Noyanalpan ve Serpilay Salkım’dan oluşan 17 isim, ana takıma giren 17’nci kişi olabilmek için canla başla çaba etti.

”BUGÜN BİRAZ DAHA İŞİMİZ ZOR”

Programın başında yarışmacılarla bir konuşma yapan Mehmet Şef şu tabirleri kullandı:

Arkadaşlar güzel geldiniz. Bugün ikinci gün. Dün bir arkadaşımız daha MasterChef Türkiye’nin All Star ana takımına 16’ncı olarak girdi. Bu kümeden bugün bir arkadaşımızı daha alacağız ikinci olarak. Yani 17’nci olarak MasterChef Türkiye All Star’ın ana takımına gidecek yarışmacıyı belirleyeceğiz. Hepinize muvaffakiyetler diliyoruz. Biliyorsunuz her gün olduğu üzere iki etaplı bir yarış yapacağız. Bu etaptan tekrar en fazla en güzel yemek yapan arkadaşlarımızı bir sonraki cinse geçireceğiz ve orada bir müsabaka yapacağız. Orada da bir kişi üste çıkacak. Ancak bugün biraz daha işimiz sıkıntı. Zira eserler bazında sıkıntı. Vereceğimiz yemekler güç. O yüzden motivasyonunuz üst seviyede olması gerekiyor arkadaşlar. Hepinize tekrar muvaffakiyetler diliyoruz.

YARIŞMACILAR ‘USKUMRU TARATOR’ HAZIRLADI

Şefler, yarışmacılardan birinci olarak, uskumru tarator hazırlamalarını istedi. Yarışmacılardan istedikleri yemekle ilgili açıklama yapan Mehmet Şef, ”Bugün birinci etapta sizden isteyeceğimiz eser uskumru tarator. Uskumruyu ortadan ikiye kesiyoruz. Ana kılçığını alıyoruz. Ana kıçlılığını aldıktan sonra uskumruyu buharda haşlıyoruz. Buharda haşladıktan sonra yalnızca ve yalnızca yüzgeç tarafını alın ve evvel o halde haşlayın. Kılçıksız ve derisiz hale getiriyorsunuz. Onu zeytinyağı, tuz ve limona yatırıyorsunuz. Uskumru, elma sirkesi, zeytinyağına buharda yapmış olduğunuz sıfır kılçık uskumruyu atıyorsunuz. Daha sonra taratoru hazırlıyorsunuz. Unutmadan bu bir soğuk başlangıç tabağı olacak” dedi. Yarışmacılar 40 dakika içinde istenen yemeği hazırladı.

İKİNCİ TİPE GEÇEN İSİMLER

İstenen tabağı başarılı bir biçimde hazırlayan ve bir sonraki cinse geçen isimler böylece aşikâr oldu. En beğenilen tabağı hazırlayarak yaratıcılık etabına geçen sekiz isim Tolga Şener, Melih Berkay Gündüz, Kaan Noyanalpan, Büşra Vakit, Gamze Tosun, Serpilay Salkım, Yağız Özçelik, Ayaz Geçer oldu.

”ÖNLÜĞÜ ALMAK İSTİYORUM”

2022 takımından yaratıcılık etabına geçen isimlerden Tolga Şener ”Yaratıcılığa kalmayı başardım. Bundan ötürü çok memnunum. Nedense bu yarışta geçen yıldan beri inandığım her şey oldu. Bu sene de ikinci gireceğime çok inandım. Umarım ikinci cinste bunu başarırım ve ikinci olarak grubumdan All Star ana takımına giren yarışmacı ben olurum” dedi.

Melih Berkay Gündüz da ”Elimden gelen bütün savaşı verip en süratli biçimde üst çıkmak istiyorum. Tabağım hoştu. Biraz güç bir tabaktı. Lavaşı, salatası, taratoru, uskumru pişirme tekniği zorlayıcı bir tabaktı fakat hoş ve lezzetli olduğunu düşünüyorum” açıklamasında bulundu.

Kaan Noyanalpan da ”Yine şefleri memnun edip bir sonraki cinse çıktığım için çok memnunum. Ana takıma girmek için ne gerekiyorsa yapacağım. Çıkan eserle hoş bir şeyler endeksleyeceğim. Şefleri keyifli edeceğim. Birincilikle üst çıkacağım. Gerçek savaş başlıyor” sözlerini kullandı.

Büşra Vakit ”İkinci günde ikinci cinse çıktım ve bugün yapmak istiyorum artık. Önlüğü almak istiyorum” dedi.

Gamze Tosun ”Dün de öne çıkmıştım, yaratıcılık oynamıştım. Bugün ikinci gün tekrar öne çıktım, yeniden yaratıcılık oynayacağım. Bir evvelki seferde de ikinci gün balkona çıkmıştım. İnşallah bugünde o denli olacak” halinde konuştu.

Serpilay Salkım ”Şefler beğendiler. Lezzete güveniyordum. Bir yandan içim içimi yiyordu. Sanki çıkar mıyım falan. Bu türlü hissettim galiba. İnşallah ikinci tıpta da bahtım yaver gider” dedi.

Yağız Özçelik ”Ben ana takıma gireceğim. Buna da inanıyorum. En hoş formda tabağımı yapacağım. Ana takımda olacağım” dedi.

Ayaz Geçer de ”İkinci turdayım. Amacım bugün çıkmak. Zira sonraki günler çok daha gerilimli olacak. Üzerimde büyük bir sorumluluk var. Bu sorunluluğu üzerimden atmam lazım. Ve bugün çıkmam lazım. İnşallah onun içinde elimden geleni yapacağım” dedi.

EN DÜZGÜN ‘YARATICI TABAK’ İÇİN YARIŞTILAR

Şeflerin yaratıcılık tabağı için verdiği iki eser taze fasulye ve kuru börülce oldu. . Mehmet Şef, yaratıcılık etabıyla ilgili ”Gerçekten bugün o büyük talihi kullanmanız gerekiyor. Sekiz yarışmacımız var. Biraz sonra eserler vereceğiz ve bu eserlerle en yeterli yemeği yapan arkadaşımız 17’nci olarak MasterChef Türkiye All Star’ın ana takımına gidecek. Muvaffakiyetler diliyoruz. Bugün kırılma günü” dedi. Mehmet Şef açıklamalarının devamında ise şunları söyledi:

Normalde verdiğimiz eserlerin tıpkı familyadan olmamasına dikkat ediyoruz. Bu defa birebir familyadan verdik. Biri taze fasulye, oburu de kuru börülce arkadaşlar. Tatlı, tuzlu diye bir şeyimiz yok. Börülceleri evvelden ıslattık. Direkt pişirebilirsiniz. Dediğimiz üzere tıpkı familyadan eseri pek yan yana vermedik. Bu eserlerde esasen eserin kendisini görmek isteriz. Zira her iki eserde de önemli manada da bir aroma almamız kelam konusu değil. Bu yüzden sizden bu defa bu eserlerin formlarını değiştirerek ya da hakikat kullanarak ikisini de tabakta görmek isteriz.

Sekiz ismin hazırladığı tabaklar ortasında en beğenilen iki tabak Melih ve Büşra’nın tabağı oldu. Gecenin en uygun tabağını hazırlayarak MasterChef Türkiye’nin ‘All Star’ takımına giren yarışmacının ismini Mehmet Şef açıkladı.

EN YARATICI TABAĞI HAZIRLAYAN İSİM BÜŞRA OLDU

Sekiz ismin hazırladığı tabaklar ortasında en beğenilen ve ana takıma giren 17’nci isim Büşra Vakit oldu. Büşra, ismi açıklandıktan sonra yaptığı açıklamada, ”Bugün bu önlüğü en çok bana inananlar için almak istedim ve oldu. Yaptığım tabaktan çok emindim. O formda de ilerledim. Karar anında da hayatım boyunca en emin olduğum fakat ikilemde kaldığım durum yaşadım. Çok heyecanlandım. Lakin ismimi duyunca da için rahatladı ve omuzlarımdan bir yük kalktı” dedi.

AYAZ’IN TABAĞI DEĞERLENDİRİLMEYE ALINMADI

Öte yandan; Ayaz Geçer’in yaratıcılık etabında hazırladığı yemeğin içinden yabancı bir husus çıktı. Yemeğin tadına Danilo Şef baktıktan sonra Mehmet Şef ve Osman Şef tadım yapmadı. Böylelikle Ayaz’ın tabağı, şefler tarafından değerlendirilmeye alınmadı.

Osmen Şef, Ayaz Geçer’in tabağından çıkan cismin kürdan olabileceğini söylerken Danilo Şef de bahisle ilgili yaptığı açıklamada ”Bu oyunun sekizincisi alışılmış ki de Ayaz. İçinde yabancı bir unsur olunca kıymetlendirme de otomatikman yapmıyoruz. Şefler de doğal olarak tadına bakmadılar zati. Tezgahlar her vakit pak olsun arkadaşlar. Pak olmadığı sürece kısmettir. Maalesef bugün senin yazgının bu türlü oldu. Gördük ki çok emek verdin. Tabakta hoş görünüyordu. Geçmiş olsun Ayaz’cığım” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.