MasterChef’te ‘All Star’ ana kadrosuna giren ilk isim belli oldu!

MasterChef’te ‘All Star’ ana kadrosuna giren ilk isim belli oldu!

ABONE OL
Haziran 14, 2023 22:00
MasterChef’te ‘All Star’ ana kadrosuna giren ilk isim belli oldu!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MasterChef All Star 2023’ün birinci kısmı TV8 ekranlarında izleyiciyle buluştu. Eski dönem yarışmacılarının tekrar gayret edeceği yarışta Somer Sivrioğlu’nun olmaması dikkat çekti. Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu’nun Avustralya’da olduğu için programda yer almadığını belirtti.

”ÇOK YAKINDA GÖRÜŞÜRÜZ”

Programa bağlanan Somer Şef mevzu ile ilgili yaptığı açıklamada, ”Birazcık geç kalacağım. Yapımcılarımız bu bahiste çok anlayışlı davrandılar ve ‘işlerini hallet, kafan rahat bir biçimde gel’ dediler. Herkesi çok öpüyorum. Hepiniz çok heyecanlı görünüyorsunuz. Çocuklar hepinizi öpüyorum ve kucak dolusu sarılıyorum. Bu dönem inanılmaz bir dönem. Orada olmayı çok isterdim. Orada olamadığım için biraz üzgünüm. Verdiğimiz kelamlar var, onları halletmemiz gerekiyor. Şu anda sizlerle birlikte olmayı çok isterdim. Elemeler çok heyecanlı geçecek eminim. Takım şampiyonlar ligi üzere. İnanılmaz bir sene bizi bekliyor. Bir an evvel buradaki işlerimi bitirip sizlere katılacağım. Çok yakında görüşürüz. Hepinize bol talih diliyorum” dedi.

MASTERCHEF 2023’ÜN KURALLARI

Yarışmanın bu yılki kurallarından bahseden Mehmet Şef, ”Gerçekten All Star olacak. Tam bir şampiyonlar ligi olacak. Geçen yıllara nazaran güç bir yıl olacak. Bizler sizleri zorlayacağız. Sizleri dört farklı kümeye ayırdık yıllara nazaran. Her hafta farklı bir yılın kümesi ile yarışacağız. Günde iki yemek yapacağız. Birinci yemek bizim verdiğimiz yemek olacak, başka yemeğimiz ise yaratıcılık olacak. O günün sonunda bir arkadaşımız All Star Türkiye’nin ana takımına giden yarışmacımız olacak. Formatımız bu biçimde ilerleyecek” tabirlerini kullandı.

”DÖRT HAFTA BOYUNCA KONUK ŞEFLER BİZİMLE OLACAK”

Bu haftanın konuk şefi Yılmaz Öztürk oldu. Mehmet Şef açıklamasının devamında ise şunları söyledi:

Bizim işimiz de bu sene hakikaten güç. Hepiniz belirli bir düzeye geldiniz. Bizim de MasterChef heyetleri olarak sizlere sürprizimiz olacak. Bu sene başka yıllara nazaran sıkıntı olması gereken bir sene, o denli de olacak. Konseptleri yavaş yavaş açıklayacağız size. Bizim gayemiz kümeler ortasında müsabaka yapıp, bir kişiyi almak. Onları ana takımda bir ortaya getirmek, MasterChef All Star’ını çıkarmak. Somer Şef’in olmadığı dört hafta boyunca Türkiye’nin üst seviye şeflerini Somer Şef’in yerine konuk olarak alacağız. Onların bilgilerinden de faydalanma bahtınız olacak. Her hafta bir şefimiz bizlerle birlikte olacak.

Mehmet Şef, bugün ve hafta boyunca yarışmacıların ne yapacaklarından bahsetti. Bu günün konseptini söyleyen Mehmet Şef, ”Hafta boyunca yarışlar yapacağız. Bu gün sizden birinci evvel bizim verdiğimiz bir yemeği yapmanızı isteyeceğiz. Bu yaptığınız yemek sonrasında kazanan, bir sonraki cinse geçecek. Bir sonraki tıpta sizden yaratıcılık tabağı isteyeceğiz. İki eserle sizden kusursuz bir yaratıcılık tabağı yapmanızı isteyeceğiz. En başarılı tabağı yapan arkadaşımız, ‘All Star’ ana takıma giden birinci yarışmacımız olacak. Her yemekte verdiğimiz periyodik söyleyeceğiz. Yaratıcılık tabağını yaparken tekrar markete gideceksiniz. Seçeceğiniz eserlerle bize bir tabak yapacaksınız. Birinci etapta başarılı olan arkadaşlarımız ikinci etaba geçecek. Orada da yapacağımız müsabaka sonrasında ana takıma giden birinci yarışmacıyı belirlemiş olacağız. Yaratıcı tabak sonrası kazanan yarışmacımız önlüğü alarak MasterChef’in ‘All Star’ takımına giden birinci yarışmacı olacak” dedi.

YARIŞMACILAR ‘CLAM CHOWDER’ HAZIRLADI

Danilo Şef, yarışmacılardan istedikleri yemeği açıkladı. Şeflerin, yarışmacılardan istedikleri birinci yemek, bir çorba tipi olan ‘Clam Chowder’ oldu. Yarışmacılar ekmek içinde servis edilen en güzel çorbayı hazırlamak için vakitle yarıştı. Şeflerin istediği çorbayı tüm yarışmacılar vaktinde hazırladı. Mehmet Şef, çift tadım yapan Mustafa’yı tabağıyla birlikte kulise gönderdi.

BİR SONRAKİ ÇEŞİDE GEÇEN İSİMLER

İstenen tabağı başarılı bir biçimde hazırlayan ve bir sonraki cinse geçen isimler belirli oldu. Seçilen yarışmacılar ortasında Güzide Mertcan, Batuhan Bayır, Kıvanç Ermiş, Faruk Batuhan Öner, Eda Karabulut, Suna Aydın, yer aldı. Şefler en güzel çorbayı Kıvanç’ın hazırladığını belirttiler. Altı yarışmacı, yaratıcılık tabağını hazırlama bahtını elde etti.

İKİNCİ ETABA GEÇEN İSİMLERDEN BİRİNCİ AÇIKLAMA

Yaratıcılık tabağı hazırlama hakkına sahip olan altı isimden Güzide, ”İsmimin söylenmesini zati bekliyordum. Yemeğimin her ayrıntısında tadına baktım. Artık heyecanla ikinci müsabakayı bekliyorum. Onda da birinci olup üst çıkmayı çok fazla istiyorum” dedi.

Batuhan, ”Yaratıcılık etabına geçtim. Benim kısmım, uzmanlık alanım. Zira farklı eserleri birleştirip hoş yemekler yapmayı seviyorum. Yaratıcılıkta beni yenebilecek bir insan tanımıyorum şu an” sözlerini kullandı.

Kıvanç Ermiş, ”İlk kere yaptığım bir çorbaydı. Aşağı üst tutturdum, hoş oldu. Şeflerin de bunu takdir etmesi beğenmesi hoşuma gitti” dedi.

Faruk Batuhan Öner de ”İsmim söylendiğinde memnun oldum ancak gerekiyordu da. En son adım okunduğunda elenmiştim fakat bugün aşağıdayım ve takıma girmek için en argümanlı adaylardan biriyim” formunda konuştu.

Eda Karabulut da ”Yaratıcılıktayım. Artık kendimi göstermem lazım ve birinci günden ana takıma geçeceğime inanıyorum” dedi.

Suna Aydın ise, ”Şimdi yaratıcılık oynayacağız. Çok heyecanlıyım. Büsbütün buna kanalizeyim. 2019’da MasterChef maceram başladığında birinci kaptanlık, birinci dokunulmazlığı ben almıştım. Şu anda da birinci balkona çıkan yarışmacı ben olmak istiyorum. Bunun için elimden geleni yapacağım. Çok heyecanlıyım” tabirlerini kullandı.

EN DÜZGÜN ‘YARATICI TABAK’ İÇİN YARIŞTILAR

Daha evvel yarışmacılardan tek eserle yaratıcılık tabağı hazırlamalarını isteyen şefler, bu dönemde iki eserle yaratıcılık tabağı hazırlamalarını istedi ve o ikin eser de havuç ile tarçın oldu. Bu yemekle ilgili kuralı açıklayan Mehmet Şef, ”Havuç ve tarçınla tatlı yapmayacaksınız. Sizden tuzlu yemek istiyoruz. Tatlı katiyetle istemiyoruz. Bununla istediğinizi yapabilirsiniz. Markete gideceksiniz ve üç dakikada alışveriş yapacaksınız. All Star’a yakışır yaratıcı bir tabak istiyoruz” dedi.

Altı ismin hazırladığı tabaklar ortasında en beğenilen iki tabak Güzide ve Suna’nın tabağı oldu. Gecenin en düzgün tabağını hazırlayarak MasterChef Türkiye’nin ‘All Star’ takımına giren yarışmacının ismini Mehmet Şef açıkladı.

MasterChef Türkiye’nin All Star ana takımına gidecek olan birinci yarışmacı ve kazanan Güzide Mertcan oldu. Güzide ismi açıklandıktan sonra yaptığı açıklamada ”Çok teşekkür ediyorum. Çok güçlü rakiplerim var lakin ben onlardan evvel çıktım. Artık üstten onların ne yapabildiğini izlyeceğim. Adımı altın harflerle yazdırdım. Birinci çıktığım için çok mutluyum” dedi.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.