MasterChef All Star’da sezonun ilk kaptanları ve takımları belli oldu!

MasterChef All Star’da sezonun ilk kaptanları ve takımları belli oldu!

ABONE OL
Temmuz 10, 2023 23:24
MasterChef All Star’da sezonun ilk kaptanları ve takımları belli oldu!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TV8’de ekrana gelen ve Acun Ilıcalı’nın imalcisi olduğu ‘MasterChef Türkiye All Star’da ana takımın tamamlanmasının akabinde yedek takımda yer alan yarışmacılar da muhakkak olmuştu. Eski dönem yarışmacılarının yer aldığı MasterChef All Star’ın yeni kısmında, birinci kaptanlık gayreti yaşandı.

”GÜNLERDİR BURASI İÇİN ÇABA VERİYORDUNUZ”

Programın başında Mehmet Şef, ”MasterChef Türkiye All Star’a güzel geldiniz. Günlerdir burası için çaba veriyordunuz. Hepiniz elinizden geleni yaptınız. Ve burayı çok ziyadesiyle hak ettiniz. Buradaki çabaları gördük, hırsı gördük, azmi gördük ve burayı ne kadar çok istediğinizi gördük. Hepinize All Star’da muvaffakiyetler arkadaşlar” açıklamasında bulundu.

”BU SENE ÇOK KIYMETLİ BİR SENE”

Somer Şef ise yaptığı konuşmada, ”Beş yıllık yaptığınız çalışmalar sizi buraya getirdi. Bu sene çok değerli bir sene. Zira bu yılın şampiyonu MasterChef’in yalnızca 2023 şampiyonu değil MasterChef’in beş yıllık yılının de şampiyonlarının şampiyonu olacak. O yüzden sahiden hepiniz çok heyecanlısınızdır. Biz de sizler kadar heyecanlıyız. Bakalım MasterChef Türkiye’nin birinci All Star şampiyonu kim olacak. Hepinize bir sefer daha bol baht diliyoruz arkadaşlar” dedi.

Programın nasıl ilerleyeceğinden de bahseden Somer Şef, yarışmacıları bilgilendirdi:

Sizlerin de bildiği üzere birinci evvel kaptanlık oyunu oynayacağız. Bu kaptanlık oyununda en başarılı yemeği yapan arkadaşımız Mavi grubun kaptanı olacak ve Kırmızı kadronun kaptanını seçecek. Daha sonra ise her vakit olduğu üzere Mavi kadro ve Kırmızı kadro kendi gruplarını belirleyecekler sırayla. Ve hafta boyunca bu ekiplerle yarışacaklar. Mavi ekibin kaptanı geçen sene başlattığımız biçimde Mavi ekip kaptanlığını kazanan arkadaşımızın dokunulmazlığı olacak. Yani hafta boyunca yapacağımız oyunlarda şayet Mavi ekip kaybederse yahut son gün yapacağımız ferdî oyunda kaybederse Mavi ekibin kaptanı takacağı bu altın rozeti bir dokunulmazlık olarak kullanacak. Bu rozeti bize vererek gümüş renkli kaptanlık rozetini alacak. Yani bir sonraki haftaya geçme ihtimaliniz çok fazla olacak. Ekiplerimiz kurulacak ve sonraki gün kadro yarışlarımız başlayacak. Geçen yılki formatımızdan çok büyük bir değişiklik yok. İki kadro halinde yarışacağız. Müsabakayı kazanan o gün için kadro olarak dokunulmazlığı alacak. Öbür kadro ferdî olarak yarışıp iki aday çıkaracak. Sizlerle vakit zaman konuştuk lakin seyircilerimizin de bilgisi olsun diye. Kimileri diyebilirler ki ”Tamam All Star dayanılmaz mükemmel da, bu All Star’ın bir finalisti ve şampiyonu da yok mu? Onlar nerede?” Onlar bize katılacaklar. İlerideki müddette yanımızda olacak. Daha sonra MasterChef’in şampiyonları ve ikincileri de burada olacak.

ŞEFLER, YARIŞMACILARDAN ‘TİRAMİSU’ İSTEDİ

Şefler, yarışmacılardan Danilo Şef’in ‘Al beni yukarı’ isimli tatlısı olarak da bilinen tiramisu tatlısını hazırlamalarını istediler. Ayrıyeten yarışmacılara tiramisu da ikram ettiler. İstedikleri yemekle ilgili açıklama yapan Mehmet Şef, ”Evet arkadaşlar hepinize muvaffakiyetler diliyoruz. Artık yemek vakti. Sıra geldi kaptanlık yemeğimize. Bize tiramisu yapacaksınız” dedi. Yarışmacılar 45 dakika içinde tiramisu hazırladı.

ŞEFLER HAZIRLANAN TABAKLARIN TADINA BAKTI

Yarışmacıların yaptıkları tatlıların tadına bakan şeflerden Somer Şef, en çok Sergen ve Burcu’nun hazırladığı tabağı beğendi. Danilo Şef, en çok Tahsin ve Tanya’nın yaptığı tiramisu tatlısını beğendi. Mehmet Şef de hazırlanan tabaklar ortasından en çok Berker, Esra ve Çağatay’ın tabağını beğendi.

5 KİŞİ MAVİ KADRO İÇİN KAPTAN ADAYI OLDU

Ana takımda yer alan isimler ortasından seçilen ve Esra, Sergen, Tanya, Berker ile Tahsin’den oluşan beş kişi, Mavi grup kaptanlığına aday oldu. Yapılan elemenin sonunda ise geriye Tahsin ve Sergen aday olarak kaldı. Şefler, Mavi grubun kaptanı olarak Sergen’i seçti.

MAVİ KADRONUN KAPTANI SERGEN OLDU

Mavi kadronun kaptanı seçilen Sergen, ”İlk MasterChef All Star kaptanı yani Mavi kadro kaptanı olduğum için çok memnunum. Devamı gelsin istiyorum. Birinci kaptanlığı almak benim için çok önemliydi” derken, Tahsin ise ”İkinci oldum, sıhhat olsun. Sergen kazanmış, ben kazanmışım hiçbir sorun yok. Ta ki birinci ve ikinciler gelene kadar. O da arkadaşım fakat onunda sırası var” açıklamasında bulundu.

TAKIMLARDA YER ALAN İSİMLER AŞİKÂR OLDU

Sergen, Kırmızı ekibin kaptanını belirledi ve Eray’ın ismini açıkladı. Sergen ile Eray daha sonra ise kendi ekiplerinde yer alacak isimleri belirlediler.

Eray Aksungur’un Kırmızı ekibe birinci seçtiği isim olan Dilara Başaran, ”Kırmızı kaptan bu hafta Eray oldu. Beni birinci seçeceğini asla varsayım etmiyordum. Zira bence kendi daha evvel çalıştığı ve düzgün olduğu birini seçeceğini zannediyordum. O yüzden benim içinde zıt köşe oldu. Fakat hangi grupta olduğum asla fark etmez. Buraya savaşmaya geldim. Savaşmaya devam” açıklamasını yaptı.

Sergen Özen’in Mavi gruba seçtiği birinci isim olan Tahsin Küçük de, ”Tabii ki de birinci beni seçecekti. Orada ben dururken öteki bir seçenek yoktu bile. Bunun aksini yapsaydı kıyameti kopartırdım. Doğruyu yaptı zira stratejik manada benim beynime güveniyor. El lezzetime güveniyor. Biz bir ortaya geldiğimizde kaybettiğimiz bir maç yok. O yüzden gerçek bir karardı” formunda konuştu.

KIRMIZI EKİPTE YER ALAN İSİMLER

Eray Aksungur
Dilara Başaran
Burcu Önal
Çağatay Akgül
Batuhan Bayır
Büşra Zambak
Rıfat Yurttaş
Tolga Şener
Berker Başmanav
Eda Karabulut

MAVİ GRUPTA YER ALAN İSİMLER

Sergen Özen
Tahsin Küçük
Esra Tokelli
Tanya Kilitkayalı
Sefa Okyay Kılıç
Ayaz Geçer
Güzide Mertcan
Mert Yılmaz
Gamze Tosun
Suna Aydın

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.