‘MasterChef All Star’da ana kadroya giren yedinci isim belli oldu! Tanya Kilitkayalı gözyaşlarına boğuldu

‘MasterChef All Star’da ana kadroya giren yedinci isim belli oldu! Tanya Kilitkayalı gözyaşlarına boğuldu

ABONE OL
Haziran 21, 2023 22:24
‘MasterChef All Star’da ana kadroya giren yedinci isim belli oldu! Tanya Kilitkayalı gözyaşlarına boğuldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TV8’de yayınlanan MasterChef Türkiye, ‘All Star’ formatı ile 14 Haziran Çarşamba günü ekranlara geri döndü. MasterChef Türkiye All Star’da geçen hafta kıran kırana geçen uğraşların sonunda 2018-2019 takımından beş isim ana takıma girmişti. Bu isimler, Güzide Mertcan, Batuhan Bayır, Suna Aydın, Eda Karabulut ve Rıfat Yurttaş olmuştu.

”ALTINCI OLARAK ELENDİM, ALTINCI OLARAK GELDİM”

MasterChef’in 2020 takımından, ana takıma giren birinci isim Sefa Okyay Kılıç olmuştu. Sefa, ismi açıklandıktan sonra yaptığı açıklamada, ”Ben sayılara inanırım. Altıncı olarak elendim müsabakadan ve altıncı olarak da geldim. Birinci olarak çıkmak beni sahiden cesaretlendirdi. Bu daha da asılmam gerektiğini gösterdi. Bomba üzere bir Sefa geliyor” demişti. Müsabakanın yeni kısımda, 2020 yarışmacılarından ana takıma giren ikinci isim de muhakkak oldu.

”BİR BAKMIŞSINIZ HAFTA BİTMİŞ”

Mehmet Şef, müsabakanın başında yaptığı açıklamada yarışmacılara şunları söyledi:

Arkadaşlar bugün bir arkadaşınız daha çıktıktan sonra geriye üç kişinin talihi kalıyor. Her gün azalıyor. Yarın ‘Bunu yapacağım’ falan demeyin. Bir bakmışsınız hafta bitmiş ve üstte on kişi olmuş. Onun için şu andan itibaren düşüneceğiniz tek şey bugün çıkabilmek. O yirmi kişilik ana takımda değilsiniz. Biz en başta dediğimiz üzere hafta boyunca yapacağımız yarıştan yalnızca beş kişi yarışmacıyı MasterChef Türkiye All Star ana takımına alacağız.

YARIŞMACILAR ARANCİNİ HAZIRLADI

Yarışmacılardan istedikleri yemeği açıklayan Danilo Şef, ”Bugün yapacağınızın yemek Sicilya bölgesine ilişkin bir yemek. Klasik ve bir ana yemek. Yurtdışında vakit zaman sıcak başlangıç olarak da servis ediliyor. Farklı versiyonları var. Hatta farklı isimleri de var. Bugün sizden arancini istiyoruz. Çok güç bir yemek. Mühlet 45 dakika. Sizden üç adet arancini yapmanızı istiyoruz” dedi. Yarışmacılar 45 dakika içinde arancini hazırladı.

İKİNCİ ÇEŞİDE GEÇEN İSİMLER

İstenen tabağı başarılı bir biçimde hazırlayan ve bir sonraki tipe geçen isimler böylece belirli oldu. En beğenilen tabağı hazırlayarak yaratıcılık etabına geçen isimler Ebru Has, Berk İlter, Esra Tokelli, Tanya Kilitkayalı, Eray Aksungur oldu.

”HER GEÇEN GÜN GERİLİM ARTIYOR”

Yaratıcılık tabağı hazırlama hakkına sahip olan beş yarışmacıdan Ebru, ”Birazdan yaratıcılığa gidiyoruz. Mutlaka almam gerekiyor. Zira 7 uğurlu sayım. 7 numarasına inandığım ve güvendiğim için 7’nci olmayı çok istiyorum” dedi.

Berk İlter yaptığı açıklamada ”Arancini, bildiğim yerden geldi. En sevdiğim tatlılardan biridir. İtalyan mutfağına zati ilgim var. Üst çıkacağımı düşünüyordum bir sonraki cins için ve başardım da” tabirlerini kullandı.

Esra da ”Şimdi çok heyecanlıyım. Heyecanım dorukta. Bir yaratıcılık oyunu oynayacağız ve inşallah balkona çıkmak istiyorum. Zira her geçen gün gerilim biraz daha artıyor. Kişi sayısı da düşüyor. Ne yapıp ne edip bir an evvel asıl takıma girmem lazım” halinde konuştu.

Tanya ise ”Birazdan yaratıcılık oyunu var. Umarım orada da tam benlik ve istediğim bir eser gelir. Bugün üste çıkarım” dedi.

EN GÜZEL ‘YARATICI TABAK’ İÇİN YARIŞTILAR

Şeflerin yaratıcılık tabağı için verdiği iki eser somon ve yosun oldu. Mehmet Şef, yaratıcılık etabı ile ilgili ”Size somon ile yosun verdik. Bu eserlerle sizden bir yaratıcılık tabağı istiyoruz. Fakat natürel ki bu iki eseri başınıza birinci gelen şeylerle değil de bizi şaşırtmanız lazım. Geçen hafta bir eser vermiştik, mantar. Beş farklı mantar verdik. Orada bir tuzak vardı. Tıpkı tuzak burada da var arkadaşlar. Zira her iki eserinde bir istikrar sorunu var. Birleşim sorunu var. Bu iki eseri birleştirmek yalnızca bir iki kalem gereçte olağan olabilir. Fakat bizim önümüze kimse suşi somunu ile gelmesin. Bizi zerre etkilemeyecektir. Umurumuzda bile olmaz. Müddet 45 dakika” dedi. Yarışmacılar evvel markete gidip 3 dakika içinde istedikleri eserleri seçtiler, akabinde da 45 içinde tabaklarını hazırladılar.

EN YARATICI TABAĞI HAZIRLAYAN İSİM TANYA OLDU

Beş ismin hazırladığı tabaklar ortasında en beğenilen iki tabak Tanya ve Eray’ın tabağı oldu. Gecenin en yeterli tabağını hazırlayarak MasterChef Türkiye’nin ‘All Star’ takımına giden yedinci yarışmacıyı Mehmet Şef açıkladı.

MasterChef 2020 takımından MasterChef Türkiye All Star’ın ana takımına giren ikinci isim böylece Tanya oldu. İsmi açıklandıktan sonra gözyaşlarını tutamayan Tanya yaptığı konuşma ile herkesi duygulandırdı.

”ÇOK MEMNUNUM VE DUYGUSALIM”

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden geldikleri Adıyaman’da konakladıkları otelin 6 Şubat’ta meydana gelen zelzelelerde yıkılması sonucu hayatını yitiren ve ülkelerinde “Şampiyon Melekler” olarak isimlendirilen kolej öğrencilerinin isimlerinin yer aldığı bir forma ile yarışa çıkan Tanya, hislerini şu sözlerle lisana getirdi:

Eray’la beklerken ‘Eray kazandı, ben kazanmamışımdır’ diye düşünmeye başladım. Sonra beni söyledikleri anda inanılmaz şok oldum. Hem bekledim hem beklemedim. All Star esasen hepimizin hayaliydi. Bu sene makus bir periyot geçirdik hepimiz. Buraya gelirken çok istedim, dedim ki ‘bu formayı giyeyim. En azından yuları çıkarsam şampiyon meleklerimize armağan ederim’ Nasip olduğu için çok memnunum. Çok fazla duygulandım zira çok istedim seçilmeyi. Seçilmekten çok üste çıkıp bunu onlara armağan etmeyi çok istedim. Zira bu saatten sonra elimizden çok fazla bir şey gelmez. Yapabileceğimiz tek şey onların isimlerini ve anılarını yaşatmak. O yüzden çok fazla memnunum ve çok duygusalım. Bu hayalimi gerçekleştirdiğim için de çok memnunum. Bugünkü üste çıkmayı da onlara armağan ediyorum.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.