Kanser tedavisi gören Tanyeli: Benim rızam olmadan destek istemişler

Kanser tedavisi gören Tanyeli: Benim rızam olmadan destek istemişler

ABONE OL
Ağustos 21, 2023 11:24
Kanser tedavisi gören Tanyeli: Benim rızam olmadan destek istemişler
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Asıl ismi Öznur Kral olan oryantal Tanyeli, birinci evliliğini 14 yaşında yapmış ve Taylan ismini verdiği oğlu dünyaya gelmişti. 2014 yılında Bursalı iş insanı İlker Sünneli ile nikâh masasına oturan ünlü isim, mide ameliyatı ile 99 kilodan 60 kiloya düşmesiyle isminden kelam ettirmişti.

KANSERE YAKALANDI

Son haliyle beğeni toplayan Tanyeli, geçtiğimiz günlerde ise makus bir haberle gündeme gelmişti. 52 yaşındaki ünlü ismin pankreas kanserine yakalandığı öğrenilmişti.

Yaşadığı büyük hayal kırıklığı yüzünden iki haftadır güç günler geçiren ünlü oryantal içini sevenlerine döktü:

“EN YAKIN DOSTLARIN EN UZAK KALIYOR”

“Çok sıkıntı iki hafta geçti. Kemoterapinin tesiri birinci kere bu kadar uzun sürdü. Son analizler daha çıkmadı. İki gündür kendimdeyim, gücüm var. Üç gün üç gece kemoterapi alıyorum. Yan tesirleri de iki gün sürüyor toplam beş gün hastanede yatıyorum. Bu sefer ağır geçti, duygusal olarak da yeterli değildim, ondan kemoterapi yordu. 2 haftadır hiçbir şey yapamadım. Çok ileti aldım lakin bu seferki yan tesirler çok ağır oldu. Bu üzere hastalıklarda moralin motivasyonun yerinde olacak. Fakat insanların düşüncesizliklerinden, bu hastaları vebalı üzere görüyorlar en yakın dostların en uzak kalıyor. En uzak kalan bir an da en yakının oluyor…”

“BANA GELEN BİR DAYANAK YOK”

Geçtiğimiz iki hafta boyunca beni çok üzen şeyler oldu. Bundan ötürü kemoterapi biraz ağır geçmiş olabilir.Kelimelerime dikkat etmek istiyorum, içlerinde çok yakın olduğum 35 yıldır kardeşim üzere gördüm sanatçı dostum da olduğu için bu hususta uygun niyetlerinden kuşkuya düşmek istemediğim beşerler benim isteğim olmadan bir anons yapmışlar. Bana bir takviye istemişler. Bana gelen bir dayanak yok. O geceyi çok konuşmak istemiyorum. Çok sevdiğim bir kardeşim var onun uygun niyetimden kuşkum yok. Benim duyuru yapmadığım bir şeye lütfen prestij etmeyin.

“HERKES PARA PEŞİNE DÜŞTÜ”

“Benim beklentim yok, bana gelen bir şey de yok. Bu türlü geceleri duyup bende çok büyük paralar varmış üzere, iki kuruşa alınacak şeye 100 kuruş istenmeye başladı. Herkes para peşine düşmeye başladı. Bu türlü şeyler insanı çok yoruyor. Hastalığımı mı düşüneyim, ne sanıyorlarsa… Herkesin benimle ilgili bir kanısı var. ‘Tanıdığım’ dediğim insanları tanımıyormuşum! Bir paradır gidiyor… Nerede bu para, kimde bu para? Fani dünyanın ani değişen insanları… Dost olan sen de para var sanıyor, bir anda öteki bir şey oluyor. O kadar hassas hususlar ki… Allah bana ‘çekil’ dedi. “Sen tedavini olmaya devam et. İnsanların bu fani dünyada nasıl değiştiğine bak” dedi. Siz giderken ben dönüyordum. Şu an tedavime odaklanmak zorundayım ancak vakti gelecek…”

“ÇOK HAZIRLIKSIZ YAKALANDIM”

“Herkes ‘Tanyeli çok büyük para topladı” diyor. Nerede bu para? Bende yok çünkü! Dostlarım bu türlü bir dayanak gelmesinden çok mutlu olurdu. Çok hazırlıksız yakalandım, çalışmıyorum. Hayatımız Avustralya’da münasebetiyle bir kasvetten geçiyoruz. Bu geceyi duyan bende çok büyük para var sanıp telefon açmaya başladılar…”

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.