Johnny Depp sonunda Amber Heard’den tazminatını aldı! Parayla ne yapacağı ortaya çıktı

Johnny Depp sonunda Amber Heard’den tazminatını aldı! Parayla ne yapacağı ortaya çıktı

ABONE OL
Haziran 13, 2023 13:24
Johnny Depp sonunda Amber Heard’den tazminatını aldı! Parayla ne yapacağı ortaya çıktı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ABD’li oyuncu Johnny Depp’in, 2011 yılında birlikte rol aldıkları ‘The Rum Diary’ sinemasının setinde tanıştığı ve yaklaşık iki yıl süren evliliğin akabinde olaylı bir biçimde boşandığı Amber Heard ile birbirlerine karşılıklı olarak açtıkları milyonlarca dolarlık dava, 1 Haziran 2022’de sonuçlandı.

MİLYONLARCA DOLARLIK TAZMİNAT KARARI!

Oy birliğiyle alınan kararda, Heyet Heard’ün eski eşi Depp’e iftira attığına ve Heard’ün Depp’e 10 milyon dolar cezai tazminata ek olarak, aktörü ziyanlarını karşılamak için de ekstra 5 milyon dolar telafi edici tazminat ödemesi gerektiğine karar verdi. Fakat sonrasında bu sayı, 5 milyon dolardan Virgina eyaletinin bu tıp tazminatlar için hududu olan 350 bine düşürüldü.

Ayrıca heyet üyeleri, Heard’ün evliliğine ait beyanlarına inanmadı ve savlarının yalnızca Depp değil ayrıca insanları da lekelediğine karar vererek, aktrisin ‘kötü niyetle’ hareket ettiğine hükmetti.

Jüri, Herad’ün de Depp’in avukatı üzerinden karalandığına ait suçlamadan birini kabul ederek, Depp’in Heard’e 2 milyon dolar tazminat ödemesine karar verdi.

UZLAŞMAYA GİTTİLER

Bu kararların akabinde karşılıklı temyiz müracaatında bulunan Johnny Depp ve eski eşi Amber Heard, Aralık 2022’de ise karalama davalarını nihayet tahlile kavuşturarak; çağdaş vakitlerin en olaylı Hollywood boşanmasına son verdiler. İkilinin avukatları, Heard’ün sigorta şirketinin; Depp’e 1 milyon dolar ödemesini öngören bir muahede imzaladı.

Konuyla ilgili Instagram hesabından uzun bir açıklama yapan Heard; şu sözleri kullandı:

Uzun müddet düşündükten sonra, Virginia’da eski kocam tarafından bana karşı açılan karalama davası konusunda çok güç bir karar verdim. Bunu asla seçmediğimi söylemek benim için kıymetli. Gerçeğimi savundum ve bunu yaparken bildiğim hayatım yok oldu. Bu kararı, korunmasız tanıklığımın cümbüş ve toplumsal medya yemi olarak kullanıldığı Amerikan hukuk sistemine olan inancımı kaybetmiş olarak veriyorum. Yalnızca finansal değil, birebir vakitte ruhsal, fizikî ve duygusal olan bu imkansız faturayı göze alamam.

1 MİLYON DOLARI ALDI!

Tüm bunların akabinde 37 yaşındaki Amber Heard, 60 yaşındaki Johnny Depp’e borçlu olduğu 1 milyon doları ödedi. TMZ; Depp’in Heard’ün sigorta şirketinden ödenmesi gereken meblağı ‘nihayet’ aldığını bildirdi.

Haberde, paranın 200 bin dolarlık beş modüle bölüneceği ve aktörün en sevdiği beş kâr gayesi gütmeyen yardım kuruluşu ortasında eşit olarak paylaştırılacağı aktarıldı. Depp’in parayı bağışlamak için seçtiği beş kuruluş ise şunlar: Make-A-Film Foundation, The Painted Turtle, Red Feather, Tetiaroa Society ve Amazonia Fund Alliance.

PAUL NEWMAN VE MARLON BRANDO’YA HÜRMET DURUŞU

İsmi paylaşılmayan kaynaklar TMZ’ye konuşarak; Depp’in Painted Turtle ve Tetiaroa Society derneklerini, kahraman olarak gördüğü kurucuları Paul Newman ve Marlon Brando’ya bir hürmet duruşu olarak seçtiğini söyledi. Oyunculuk dünyasındaki çocukların dileklerini yerine getiren Make-A-Film isimli yardım kuruluşunu seçmesinin nedeni ise geçmişte onlarla birlikte bir kısa sinema çekmiş olması.

Öte yandan Red Feather ve Amazonia dernekleri de barınaklar ve büyük ölçekli altyapı projeleri aracılığıyla yerli toplulukların kültürlerini ve miraslarını muhafazalarına yardımcı olmaya odaklanıyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.