Emir Can İğrek’ten ‘Ali Cabbar’ itirafı! ‘Şarkının başına gelmeyen kalmadı’

Emir Can İğrek’ten ‘Ali Cabbar’ itirafı! ‘Şarkının başına gelmeyen kalmadı’

ABONE OL
Eylül 9, 2023 11:12
Emir Can İğrek’ten ‘Ali Cabbar’ itirafı! ‘Şarkının başına gelmeyen kalmadı’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

‘Nalan’, ‘Beyaz Skandalım’, ‘Ağır Roman’, ‘Müzik Kutusu’ üzere müzikleri ve 2 Haziran’da yayınladığı ‘Parti İptal’ albümü ile dikkat çeken Buyruk Can İğrek, Bursa’da bir cümbüş yerinin dönem açılışında sahneye çıktı.

Konserine ‘Muhalif’ isimli müziği ile sevenlerini selamlayan İğrek, sevilen modüllerini Bursalı müzikseverlerle birlikte seslendirdi. Müzik ortalarında sevenleriyle sohbet eden İğrek, “En son 31 Mayıs’ta Bursa’daymışız, üç ayı geçti” dedi. Sıkı hayranlarını unutmayan İğrek, tek tek hepsi ile olan kıssasını anlatarak, hatırladığını lisana getirdi.

HAZIRLIKSIZ YAKALANDI

İğrek, sevilen müziklerinden ‘Ağır Roman’ın eski versiyonu istenince hazırlıksız yakalandı. Kısa müddette orkestra arkadaşları ile birlikte müziğin hazırlığını gerçekleştiren Buyruk can İğrek, sevenlerinin isteklerini yerine getirdi.

“DÖRT BÜYÜK KULÜP KULLANDI”

Ünlü müzikçi, ‘Parti İptal’ albümü çıktığı birinci günden itibaren toplumsal medyada büyük yankı uyandıran ‘Ali Cabbar’ kesimini seslendirmeden evvel, “Dün Trabzonspor’un da kullanmasıyla birlikte dört büyük kulüp kullanmış oldu. Müziğin başına gelmeyen kalmadı. Toplumsal medya bu türlü bir şey. Bizim için hâlâ o birinci günkü üzere. Yıllar sonra hâlâ pahasını koruyacağına inandığım türkü biçiminde pop müziğidir arkadaşlar” dedi.

ONUR CAN ÖZCAN’I UNUTMADI

Emir Can İğrek, 2018 yılında hayata gözlerini yuman meslektaşı ve yakın dostu Onur Can Özcan için yazdığı ‘Can Dostum’ müziğini seslendirdi. Her konserinde Özcan’ı bir müziğiyle anan 30 yaşındaki sanatçı, son albümünde yer verdiği ‘Can Dostum’ müziği ile anısını yaşatmaya devam ediyor.

‘BIÇAKLANDIM’ MÜZİĞİNDE BİST YAPTI

Yaklaşık iki saat sahnede kalan Buyruk Can İğrek, ‘Bıçaklandım’ isimli müziğini seslendirdikten sonra dinleyiciler “Bir daha” diye seslenince şaşkınlığını gizleyemedi. Bu kesimin birinci sefer tekrar istendiğini lisana getiren İğrek, şarkıyı tekrar seslendirdi. Akabinde “İlk sefer bu müziğim tekrar edildi. Demek ki burada ‘Parti İptal’ci bir kitle var. Buradaki tayfa demek ki koyu tayfa. O vakit listede olmayan bir müzik isteyeceğim” diyerek ‘Bir Yandan’ isimli müziğini seslendirdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.