‘Dönence’de nefes kesen bölüm! Miro’nun Ceren’e çarptığı ortaya çıkacak mı?

‘Dönence’de nefes kesen bölüm! Miro’nun Ceren’e çarptığı ortaya çıkacak mı?

ABONE OL
Temmuz 11, 2023 21:36
‘Dönence’de nefes kesen bölüm! Miro’nun Ceren’e çarptığı ortaya çıkacak mı?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Başrollerinde Sümeyye Aydoğan (Gece) ve Caner Topçu’nun (Özgür) yer aldığı, takımında Emre Kınay (Cem), Atakan Hoşgören (Miro), Didem İnselel (Verda), Ogün Kaptanoğlu (Harun), Dava Hilal Çiftçi (Gülce), Doğan Karakaş (Rüzgar), Nazlı Çetin (Sera) üzere başarılı isimleri buluşturan, Kanal D’nin yeni dizisi ‘Dönence’ nefes kesen ikinci kısmıyla ekrana geldi.

‘Dönence’nin yeni kısmında; Sabah uyandığında Gece ve Gülce’yi meskende göremeyen Verda, kızlarına telefonla da ulaşamadı. Otomobiliyle kızlarını bulmaya gideceği sırada Harun ile karşılaştı. Verda ayağı sakatlandığı için arabayı Harun’un kullanma teklifini kabul etti. Verda ile Harun yola çıktıkları sırada, Verda yolun kenarında eşinin otomobilini görünce çabucak durdu.

Arabanın içinde Cem’i göremedi fakat otomobilde bırakılmış ve kendisine ilişkin olmayan bir kol çantası gördü. Cem’i proje ortağı olan Ufuk ile birlikte görünce şaşırdı. Verda ile Harun, Cem ile Ufuk’un yanlarına oturup sohbet ettiler. Verda, Ufuk’u kıskanırken, Cem de Harun’u kıskandı.

MİRO, GECE VE ÖZGÜR’Ü BİRLİKTE GÖRDÜ

Miro sürpriz yapıp habersiz bir formda Gece’yi görmeye Foça’ya gitti. Gece’yi telefonla aradığında, Gece Miro’ya yalnız olduğunu söyledi. Miro, Gece ile Özgür’ü birlikte görünce Gece’den hesap sordu. Gece’nin Miro’ya isyan ederek ağlaması, ikilinin ortasındaki tansiyonu azalttı ve olayı tatlıya bağladılar.

GÜLCE KAYBOLDU

Verda, Gece’yi arayıp ”Neredesiniz?” diye sordu, Gece de Gülce’nin yanında değil konutta olduğunu söyledi. Gülce’nin Gece’nin yanında olmadığını öğrenen Verda büyük bir paniğe kapıldı. Gece çabucak Sera’yı arayıp Gülce’nin kaybolduğunu söyledi ve yelken kulübüe gitti. Kimse Gülce’ye ulaşamadı. Tüm bunlar olurken, Rüzgar, Gece’ye Gülce’nin sevgilisi olduğundan kelam etti.

TELEFONUNU OTOGARDA BULDULAR

Sera, ısrarla Gülce’nin telefonunu aradı ve telefonu bulan bir adamla konuştu. Sera, Özgür, Gece birlikte telefonu almak için otogara gittiler. Verda ve Cem, Gülce’nin bilgisayarını karıştırıp Gülce’nin Alican’ın yanına gitmeye çalıştığını öğrendiler.

GÜLCE ANNESİYLE İRTİBATA GEÇTİ

Bu sırada Gülce, otobüste bir küme yüzünden rahatsız oldu ve yolun ortasında otobüsten inip bir markete girdi. Market çalışanı, Gülce’nin zahmetli olduğunu anladı ve yardım etmek istedi. Gülce’ye annesini aramasını söyledi ve Gülce annesini arayıp bulunduğu marketin adresini verdi. Gece ve öbürleri Gülce’nin yanına gittiler. Gülce’yi buldukları için rahat bir nefes aldılar.

”BANA SARILABİLİRSİN”

Gece, Gülce’yi bulduğunda yanına gidip oturdu. Gülce ablasının kendisine dokunmasına müsaade etmedi. Gülce, Gece’nin en sevdiği şarkıyı telefondan açacağı sırada Özgür, Gece’yi uyardı ve ”Şarkıyı sen söyle” dedi. O sırada Özgür ”Sesi ne kadar güzelmiş” deyince, Miro da ”Benim sevgilimin sesi güzeldir” dedi. Gülce birden ablasına ”İstersen bana sarılabilirsin lakin yalnızca dokuz saniye” dedi. Kardeşinden bunu duyduğuna çok sevinen Gece’nin yüzü güldü.

GECE, ÖZGÜR’E SARILDI

Gece, Gülce ile daha sağlıklı bir münasebet kurmaya başladı. Gece’nin bu yaklaşımdaki en büyük destekçisi ise Özgür oldu. Özgür, Gülce ile Gece’nin daha samimi ve daha hoş bir alaka kurmasına yardımcı oldu. Kardeşiyle geçirdiği duygusal anlardan sonra Özgür’e teşekkür eden Gece, ”Çok teşekkür ederim. Sen olmasaydın Gülce ile bu türlü bir an yaşayamazdım. Sayende birinci sefer kardeşim bana sarılmak istedi” dedi ve Özgür’e sarıldı. Gece’nin Özgür’e sarıldığını gören Miro kıskançlık krizine girdi.

Tüm olanların akabinde meskene döndüklerinde Verda ve Cem, Gece ile konuştu. Lakin konuşmaları tatsız bitti. Verda’nın söyledikleri karşısında sonlanan Gece ”Beni kardeşimden sen uzaklaştırdın” deyip masadan kalktı ve gitti.

”KEŞKE GELMESEYDİN”

Miro ile Gece ortasında tansiyon yaşandı. Sevdiği kız için İstanbul’dan Foça’ya gelen Miro, ”Ben buraya seni görmek için geldim fakat kusur etmişim. Baban o kaptan bozuntusunu çok sevmiş, üç güne damadı olmuş herif. Gözümle gördüm, oğlana yapıştın resmen. Beni de bir kenara ittin. Çok değerli bir soru; Ben mi senin sevgilinim o mu? Bir karar ver. Ben seni görmeye geldim lakin geldiğimden beri diğer şeyler görüyorum. Sevgilim benim boynuma atlayacakken oburlarının boynuna atlıyor” dedi. Gece de duydukları karşısında sonlanıp ”Sen de beni anlamayacaksan keşke gelmeseydin” diye karşılık verdi.

MİRO MOTOSİKLETİYLE CEREN’E ÇARPTI

Miro, Gece ile tartıştıktan sonra motoruna atlayıp çabucak yola çıktı. Süratle girdiği virajlı yolda karşısına çıkan bir kıza çarptı. Miro çabucak ambulansa haber verdi ve yaralanan kız ile birlikte hastaneye gitti. Hastanede polislere tabir veren Miro, kıza çarpıp kaçanın beyaz bir otomobil olduğunu söyledi ve kabahatini gizledi.

Miro, ismi Ceren olduğu öğrenilen kızın babası hastaneye gelince, Ceren’in kolundan düşen bilekliği babasına teslim etti. Tüm bunlar olurken, Gece sevgilisine ulaşmaya çalıştı lakin ulaşamadı. Daha sonra Ceren’in babası Miro’yu arayıp hoş haberi verdi. Ceren’in komadan çıkmasıyla Miro rahat bir nefes aldı ve onu ziyaret etti.

HEP BİRLİKTE KEYİFLİ BİR GÜN GEÇİRDİLER

Özgür, Gece, Gülce ve Rüzgar denize açıldılar. Gülce ve Rüzgar denizin tadını çıkarırken, Özgür ve Gece kardeşlerini üzerine samimi bir sohbete başladılar. Gece, Özgür’e duyduğu hayranlığı ağzından kaçırdı. Özgür ise duyduklarını Gece’nin yüzüne vurmakta kararlı davrandı. Özgür ve Gece’nin sohbetinin tam ortasında Gülce ve Rüzgar ortama sulu bir latifeyle dahil oldu.

Akşam olduğunda Gece, Miro’nun yanına gitti. Sera, Gece’ye Ceren’i hastaneye Miro’nun götürdüğünü söyleyince Gece sevgilisine ”Seninle gurur duyuyorum” deyip boynuna sarıldı ve ortalarındaki buzları erittiler. O sırada Özgür de Gece ve Miro’nun yanına gitti. Sera, motosikleti bulamadıklarını ve jandarmaya haber verdiklerini söyledi. Miro ile Özgür’ün ortasında tansiyon yaşandı.

”ÇOK BÜYÜK ACI ÇEKİYORUM”

Gecenin ilerleyen saatlerinde Miro sessizce kalkıp hastaneye Ceren’in yanına gitti. Ceren uyurken ona ”Bu kaza ikimiz için de çok büyük haksızlık. Sana çarptığım için çok büyük acı çekiyorum. Ben hakikaten özür dilerim” dedi ve odadan çıktı.

Miro’nun uyuduğunu düşündüğü Ceren ise söylediği her şeyi duydu. Hastaneden çıktıktan sonra Ceren’e çarptığı yere giden Miro, motosikletinin orada olmadığını gördü ve dünyası başına yıkıldı.

Uykusu kaçan Gece, Miro’nun uyuduğunu düşünüp Özgür’ün yanına gitti. Deniz kenarında oturan Özgür’ün yanına oturdu ve sohbet ettiler. Gece, Foça’yı sevmeye başladığını Özgür’e itiraf etti.

MİRO İLE ÖZGÜR BİRBİRİNE GİRDİ

Sabah erken saatte Miro’yu gören Özgür ”Baya erkencisin. Motoru falan mı arıyordun?” diye sordu ve birbirlerine girdiler. O sırada jandarma grupları gelip Miro’yu aradıklarını söylediler. Gece, ”Motor yüzünden değil mi?” diye sorunca, jandarma grupları de ”Kaza için geldik” karşılığını verdi.

Duygu dolu kıssasıyla ‘Dönence’ her salı akşamı saat 20.00’da Kanal D’de.

 

 

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.