“Kanlı gelinlik” davası

Şarkıcı Nez, Beyoğlu’nda sahne aldığı mekanda her defasında aynı masada oturup kendisine boğaz kesme hareketi yapan takıntılı hayranı Oğuz B.’den …

By

Şarkıcı Nez, Beyoğlu’nda sahne aldığı mekanda her defasında aynı masada oturup kendisine boğaz kesme hareketi yapan takıntılı hayranı Oğuz B.’den şikayetçi oldu. Mekana girişi engellenen Oğuz B., bu kez Nez’i sosyal medya üzerinden taciz etmeye başladı. Şahsın, kanlı bir gelinlikle çekilen tehdit videosu ise bardağı taşıran son damla oldu. Tedirginliğe kapılan şarkıcıya, “Bu gelinlik senin. Ya benim olacaksın ya da öleceksin. Seçimi yap” şeklinde mesajlar gelmeye başladı.

“O MEKANA GİTMEDİM”

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunan Nez’in ihbarı üzerine olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Kimliği tespit edilen şahsın, 42 yaşındaki Oğuz B. olduğu tespit edildi.

Savcılık, suçtan kurtulmaya yönelik ifade veren Oğuz B. hakkında iddianame düzenledi. Hazırlanan iddianamede, Oğuz B.’nin hiç gitmediğini iddia ettiği mekanda görüntülerinin bulunması nedeniyle suçtan kurtulmaya yönelik ifade verdiği ileri sürülerek, tehdit ve cinsel taciz suçlarından dava açıldı. 5 yıla kadar hapsi istenen Oğuz B., Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak.

Bunu da sevebilirsiniz.