Merve Özbey kimdir, kaç yaşında, nereli? Doğacak kızının adını açıkladı

Hamileliğinde 27. haftayı geride bırakan Merve Özbey, eşi Kenan Koçak ile birlikte doğacak kızı için ‘Elif Özüm’ isminde karar kıldı. Hamile …

By

Hamileliğinde 27. haftayı geride bırakan Merve Özbey, eşi Kenan Koçak ile birlikte doğacak kızı için ‘Elif Özüm’ isminde karar kıldı. Hamile halini sosyal medyadan paylaşan ünlü şarkıcıya takipçileri, ‘nazar boncuğu’ emojisiyle karşılık vermişti. Merve Özbey ile Kenan Koçak çifti, 9 Şubat 2020 tarihinde 650 kişinin katıldığı görkemli bir düğünle nikah masasına oturmuştu. Merve Özbey’in şahitliğini Bengü, Demet Akalın, Erdem Kınay ve Aşkım Kapışmak yapmıştı.

MERVE ÖZBEY’İN HAYAT HİKAYESİ

18 Temmuz 1988 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Merve Özbey aslen Erzurumludur. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Türk Sanat Müziği eğitimi aldı.

Merve Özbey’i ilk keşfeden ise Ebru Gündeş oldu. Şarkıcı Utku’nun sahne aldığı bir kulüpte vokal yapan Özbey’i dinleyen Gündeş, birkaç şarkı daha söylemesini rica ettikten sonra “Vokalim olmak ister misin?” diye sordu. Teklifi kabul eden Özbey ardından da Demet Akalın, Bengü, Özcan Deniz, Ferman Toprak, Utku ve Yaşar İpek gibi isimlere vokallik yaptı.

Demet Akalın’ın albüm lansmanında solo performans sergilerken Erdem Kınay ile tanıştı. Kınay, proje albüm yapacağını söyledi ve Özbey’e demo kaydı yaptı. 2012 yılında Kınay’ın çıkardığı Proje albümünde ‘Duman’ şarkısına eşlik etti. Şarkı büyük kitlelere ulaşarak, Özbey’in ilk kez duyulmasını sağladı. 2013 yılında Kınay’ın ikinci albümü olan Proje 2’de ‘Helal Ettim’ şarkısını seslendirdi. Kınay ile yaptığı şarkılar ses getirince solo albüm yapmaya karar verildi.

Merve Özbey’in, Temmuz 2015’te ilk albümü ‘Yaş Hikayesi’ni piyasaya sürdü. Albümün çıkış şarkısı da sözleri Deniz Erten, müziği Erdem Kınay’a ait olan ‘Yaş Hikayesi’ oldu. Şarkı Türkiye resmi listesi’nde iki numaraya kadar yükselmeyi başardı. Albümün ikinci video klibi ise ‘Topsuz Tüfeksiz’ şarkısına çekildi.

ÖZEL YAŞAMI

1988 doğumlu olan Merve Özbey, 2020 yılı itibarıyla 32 yaşındadır.

9 Şubat 2020 tarihinden beri iş insanı Kenan Koçak ile evlidir.

Merve Özbey 1.59 metre boyunda, 53 kilo ve yengeç burcudur.

Sosyal paylaşım sitesi Instagram’da @merveozbeyofficial kullanıcı adıyla yer almaktadır.

MERVE ÖZBEY ALBÜMLERİ

* Yaş Hikayesi (2015)
* Devran (2019)

KONUK OLDUĞU ALBÜMLER

* Proje (2012)
* Proje 2 (2013)
* Musa Eroğlu ile Bir Asır (2015)
* Yıldız Tilbe’nin Yıldızlı Şarkıları (2018)
* Ahmet Selçuk İlkan Unutulmayan Şarkılar (2018)

Bunu da sevebilirsiniz.