Birand Tunca: Annemin hastalığı beni olgunlaştırdı

Hürriyet’in haberine göre; Birand Tunca, uzun yıllardır kanser tedavisi gören annesi Yasemin Sözen’in doktoru Tıbbi Onkoloji Uzmanı Dr. Esat …

By

Hürriyet’in haberine göre; Birand Tunca, uzun yıllardır kanser tedavisi gören annesi Yasemin Sözen’in doktoru Tıbbi Onkoloji Uzmanı Dr. Esat Namal’la YouTube’da bir araya geldi.

‘BU SÜREÇ BENİ OLGUNLAŞTIRDI’

Ünlü oyuncu, bu süreçte duygusal anlamda yaşadıklarını “Annemin hastalığıyla 15 yaşımda tanıştım. İlk kemoterapiyi aldığında bana gülüyordu ama biliyordum içinde ağlıyordu. Onu kusarken gördüğüm o ilk andan itibaren her şey benim için değişmeye başlamıştı” sözleriyle anlattı.

“Tedavi süreci çok zordu. Sadece Demet (Özdemir) bilir; annemin kemoterapisinin yanından çıkıp dizi setine gidiyordum. Bu süreç beni olgunlaştırdı. Allah’a bir duam vardı; ‘ekranda bir şeyler yapabildiğimi anneme göstermeden onu benden alma.’ O da dualarımı kabul etti.”

‘HAYALPEREST BİR ÇOCUKTUM’

Genç oyuncu, hayalperest bir çocuk olduğunu ve hayatta istediklerini başardığını da söyledi.

Tunca, “Sporla iç içe bir öğrencilik zamanım oldu. Eski yüzücüyüm. Kelebek stilinde Türkiye şampiyonluğum var. Hayatta o kadar saklanıyoruz ki artık saklanmama üzerine bir şeyler yaratmak istediğim dönemimdeyim. Oyunculuk benim sadece mesleğim, karakterim değil” dedi.

Bunu da sevebilirsiniz.