Hande Soral kimdir, kaç yaşında ve aslen nerelidir? İşte hayat hikâyesi

İlk dizisi Küçük Kadınlar’la adını geniş kitlelerce duyurmayı başaran , ATV ekranlarının sevilen dizisi Bir Zamanlar Çukurova’ya transfer oldu …

By

İlk dizisi Küçük Kadınlar’la adını geniş kitlelerce duyurmayı başaran , ATV ekranlarının sevilen dizisi Bir Zamanlar Çukurova’ya transfer oldu. Dizi izleyicilerini heyecanlandıran bu gelişme, sosyal medyada da geniş yankı uyandırdı. 

HANDE SORAL BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA’DA MI OYNAYACAK?

ATV’nin sevilen dizisi Bir Zamanlar Çukurova’ya başarılı oyuncu Hande Soral’ın dâhil olduğu açıklandı. Çekimleri Adana’da yapılan Bir Zamanlar Çukurova’nın kadrosunda Murat Ünalmış, Hilal Altınbilek, Kerem Alışık, Uğur Güneş, Nazan Kesal, Furkan Palalı gibi deneyimli isimler yer alıyor. Tv 100’de yer alan habere göre; güzel oyuncu Hande Soral da dizide etkili bir rol ile izleyiciyle buluşacak.

Hande Soral’ın Bir Zamanlar Çukurova’ya katıldığını öğrenen sosyal medya kullanıcıları, dizinin daha iyi yerlere geleceği yönünde yorumlar yaptı.

HANDE SORAL KİMDİR?

2 şubat 1987’de Bursa’nın İnegöl ilçesinde doğan Hande Soral’ın, kendisi gibi oyunculuk yapan Bedirhan ve Bensu isimlerinde iki kardeşi bulunuyor. İlkokul ve ortaokulu Bursa’da bitiren Hande Soral, lise öğretimini Bursa’daki İnegöl Turgut Alp Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra üniversite için İstanbul’a geldi. 

Burada Bilgi Üniversite’sinin Psikoloji bölümünde eğitimi gören Hande Soral, 14 Ekim 2017’deki kendisi gibi oyuncu olan İsmail Demirci ile evlendi.

Ortalama olarak 150 kişinin katıldığı ikilinin düğününe oyuncunun kardeşleri Bensu ve Bedirhan Soral’ın yanında; Serkan Keskin, Hakan Baş, Mert Öcal, Tugay Mercan, Erol Özlevi, Çağatay Tosun, Ezgi Eyüboğlu, Kaan Yıldırım, Metin Akdülger, Barış Kılıç, Burak Sevinç, Görkem Sevindik, Çağdaş Onur Öztürk, Selen Uçer, Mehtap Bayrı ve Arif Pişkin gibi isimler katıldı.

HANDE SORAL NASIL OYUNCU OLDU?

2008’de izleyici olarak katıldığı Komedi Dükkanı adındaki programda değişen Hande Soral, sahneye gönüllü oyuncu olarak çıktı. Hande Soral, bölümün sonunda programın yapımcısı tarafından aldığı oyunculuk teklifiyle sanat dünyasına giriş yapmış oldu.

HANDE SORAL’IN OYNADIĞI DİZİ VE FİLMLER

2008-2011 yıllarında Kanal D ekranlarında yayınlanan Küçük Kadınlar dizisiyle ilk deneyimini yaşayan Hande Soral, 2010’da Gecekondu, 2011’de Bir Günah Gibi projelerde oynadı. 

2012-2013 yıllarında yayınlanan Alev Alev dizisiyle izleyiciyle buluşan Hande Soral, 2013’te Fatih, 2014’te Çalıkuşu, 2014’te Yılların Öcü, yine aynı yıl Birleşen Gönüller gibi yapımlarda ekran karşısına çıktı.

2016 yılında Kalbim Yangın Yeri’nde oynayan Hande Soral, 2017’de Evlat Kokusu, Biz Size Söyleriz ve İsimsizler gibi önemli projelerde yer aldı. 2018-2019’da da TRT’nin efsane dizisi Diriliş Ertuğrul’da oynayan Hande Soral, yine 2019’da Tahin Pekmez’de kamera karşısına geçti. 

Hande Soral, 2020’de İlker Ayrık’ın hem yönettiği hem senaryosunu yazdığı komedi filmi Müstakbel Damat’ta Erdal Özyağcılar’la başrolü paylaştı.

Bunu da sevebilirsiniz.