Altın Portakal’da ‘kırmızı halı’ şıklığı

ABONE OLTürkiye’nin en uzun soluklu film festivali olan Antalya Altın Portakal Film Festivalinin 57ncisi Antalya Büyükşehir Belediyesi …

By
ABONE OL

Türkiye’nin en uzun soluklu film festivali olan Antalya Altın Portakal Film Festivalinin 57ncisi Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlendi. Ödül töreni ise bu yıl koronavirüs gölgesinde gerçekleştiriliyor. Tören alanına giden kırmızı halıda ise her sene olduğu gibi şıklık yarışı yaşandı.

Törene katılan sanatçılardan bazıları koronavirüse karşı tedbir almak amacıyla maskeleriyle kırmızı halıda yürüdü. Törenin gerçekleşeceği salona gelen film ekipleri kırmızı halı sonuna kurulan platform önünde fotoğraf çektirdi.

FESTİVAL BENİM İÇİN ÇOK GÜZEL GEÇTİ

Kırmızı halıda yürüyen ‘İnsanlar İkiye Ayrılır’ filminin oyuncusu Pınar Deniz, kırmızı kıyafetiyle göz doldurdu. Deniz, Festival benim için çok güzel geçti. Pandemi döneminde böyle nefes alır gibi oldum.

Karamsar havadan çıkıp insanların hala bir şeyler üretip gösterebiliyor olması benim için muazzam bir deneyimdi. Benim ilk festivalimdi bu yüzden çok heyecanlıyım” dedi.

BÜTÜN FİLMLER DEĞERLİ

Ulusal kategoride yarışan ‘Gelincik’ filminin oyuncularından Ahmet Mümtaz Taylan, “Öncelikle orman yangının devam ettiği Hataya büyük geçmiş olsun diyorum.

Pandemi gibi çok zor bir dönemde devamlılığı sağlamak üzere Antalya’yı tekrar ulusal sinemayı bir kere daha destekledikleri için Kültür ve Turizm Bakanlığı ve belediyeye de çok teşekkür ederiz.

Meslektaşlarımızla birlikte olmaktan çok mutluyuz. Bütün filmlerin değerli olduğunu düşünüyor, hepsini alkışlıyorum.

Dileğimiz en kısa zamanda seyirciyle filmlerimizi buluşturabilmek. Bu bizim için en büyük ödül” diye konuştu.

Bunu da sevebilirsiniz.