Necati Şaşmaz’ın eşi Nagehan Şaşmaz kimdir, kaç yaşında? ‘Sana Polat Alemdar gibi davranacağım’

Kurtlar Vadisi’nin ‘Polat Alemdar’ı olarak tanınan oyuncu Necati Şaşmaz’ın 10 milyon TL tazminat ve 2 çocuğunun velayetini isteyerek boşanma …

By

Kurtlar Vadisi’nin ‘Polat Alemdar’ı olarak tanınan oyuncu Necati Şaşmaz‘ın 10 milyon TL tazminat ve 2 çocuğunun velayetini isteyerek boşanma davası açtığı eşi Nagehan Şaşmaz, Necati Şaşmaz’a kendisini tehdit ettiği gerekçesiyle 2019 yılında karşı boşanma davası açtı.

‘Nagehan Şaşmaz’ın hayatı’ ile ilgili bilgiler, sayfamızın devamında yer almaktadır.

Nagehan Şaşmaz, oyuncu Necati Şaşmaz ile 12.12.2012 tarihinde dünyaevine girdi. Evliliğin 1. yılında ilk oğlunu kucağına alan genç kadın, 4 yıl sonra da ikinci oğlunu dünyaya getirdi. Sessiz ve sakin bir hayat süren Nagehan Şaşmaz, evliliğinin, gördüğü kötü muamele ve ihanet ile kabusa döndüğünü iddia ederek, ünlü oyuncudan kendisi ve 2 oğlu için aylık 60 bin TL nafaka istedi. Eşinin, “Sana Polat Alemdar gibi davranacağım” şeklindeki tehditlerine maruz kaldığını öne sürdü.

PERİ MASALI EVLİLİK KABUSA DÖNDÜ

Negahan Şaşmaz, İstanbul Anadolu Aile Mahkemesi’ne avukatları Deniz Ketenci ve Özge Tokgöz aracılığıyla açtığı karşı boşanma davasının dilekçesinde çarpıcı iddialara ortaya attı. 2 çocuk annesi, dava dilekçesinde evliliklerinin ‘peri masalı’ olarak başladığını ancak zaman içerisinde Necati Şaşmaz’ın Türk toplumunun hassasiyetleri, genel ahlaka aykırı davranışları, kötü alışkanlıkları, bağımlılıkları, ihaneti ve uyguladığı fiziksel, cinsel, duygusal şiddet ile kabusa döndüğünü öne sürdü.

İkinci oğlunun doğumundan sonra, eşinin dayanılmaz davranışları ve çocuklarının geleceği için evlilik birliğini bitirme kararı aldığını anlatan Nagehan Şaşmaz, dilekçesinde evliliği boyunca her zaman eşinin yanında yer aldığını vurguladı.

İLGİ GÖRMEDİĞİNİ SÖYLEDİ

Hamilelik dönemlerinde Necati Şaşmaz’dan ilgi görmediğini, doğum günü dışında bir kez bile yemeğe ve dışarıya çıkmadığını iddia eden genç kadın, eşinin sette olamadığı günlerde ise odasına kapandığını, kendisini yanına yaklaştırmadığını öne sürdü.

” ‘BEBEĞİNİ DOYURAMAYAN ANNE’ OLMAKLA SUÇLANDIM”

Dilekçesinin devamında anne olduktan sonra kayınvalidesi ve kayınbabası tarafından evde gözetim altına alındığını, Necati Şaşmaz’ın bebeği ve kendisiyle ilgilenmemesi nedeniyle zor bir loğusalık dönemi geçirdiğini ifade ederek, ‘bebeğine devamlı süt verme baskısı yapıldığını’ ileri sürdü. Nagehan Şaşmaz, “Sütüm yetersiz olduğu zamanlarda bile, bebeğin aç kalması ve açlıktan ağlaması bile önemsenmeyerek, bebeğe mama vermem engellenmiştir” dedi. 2 ay boyunca bebeğinin aç kaldığını savunan Nagehan Şaşmaz, ‘bebeğini doyuramayan anne’ olmakla suçlandığını kaydetti.

“SENİN ÜNİVERSİTE BİTİRMEN BENİ EZER”

Evliliğin ardından kendini farklı bir sarmalın içinde bulduğunu ifade eden Nagehan Şaşmaz, Necati Şaşmaz’ın kendisini birçok kez tanıklar önünde seçilmiş kişi ‘mehdi’ ilan ettiğini de iddia etti. Nagehan Şaşmaz, evlendiği tarihte Yıldız Teknik Üniversitesi’nde öğrenci olduğunu, diplomat olma hayali kurduğunu, daha sonra bu hayalinden vazgeçerek, akademik kariyer yapmak istediğini ancak Necati Şaşmaz’ın kendisine “Ben üniversite mezunu değilim. Senin üniversite bitirmen beni ezer, okula gitmeni istemiyorum” dediğini ileri sürdü. Nagehan Şaşmaz, eşinin kendisine , “Akademisyen maaşı ile mi yaşayacaksın. Senden bir b.k olmaz daha fazla zorlama” dediğini iddia etti.

“SANA POLAT ALEMDAR GİBİ DAVRANACAĞIM”

Nagehan Şaşmaz, ikinci çocuğunun doğumunun ardından Necati Şaşmaz’ın ihanetlerini fark ettiğini belirtti. Necati Şaşmaz’ın dalgalı bir ruh hali bulunduğunu savunan Nagehan Şaşmaz, kendisini, “Sana Polat Alemdar gibi davranacağım” diyerek, tehdit ettiğini iddia etti.

ÇOCUKLARININ VELAYETİNİ VE 20 MİLYON TL TAZMİNAT İSTEDİ

Nagehan Şaşmaz mahkemeden boşanmalarına karar verilmesini isteyerek, 2 oğlunun velayetini talep etti. Ayrıca 10 milyon TL maddi, 10 milyon TL manevi olmak üzere toplam 20 milyon TL tazminat istedi. Nagehan Şaşmaz, 2 çocuğu için 15’er bin TL’den 30 bin TL, kendisi içinde 30 bin TL olmak üzere toplam 60 bin TL aylık nafaka talebinde de bulundu. Nagehan Şaşmaz, mahkemeden dava süresince kendisi ve çocuklarının aile konutunda yaşamalarına izin verilmesini istedi.

NECATİ ŞAŞMAZ DA 10 MİLYON LİRA İSTEMİŞTİ

Necati Şaşmaz açtığı boşanma davasında, eşinden toplam 10 milyon lira maddi ve manevi tazminat ve çocuklarının velayetini de istemişti. Şaşmaz, eşinin yurt dışına çıkarıp bir daha getirmeyebileceği tehlikesi söz konusu olduğunu gerekçe göstererek, çocukları hakkında tedbiren yurt dışına çıkış yasağı konulmasını da istemişti.

NAGEHAN ŞAŞMAZ KİMDİR?

1992 yılında dünyaya geldi. İlköğretim ve lise eğitiminin ardından üniversite eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde tamamladı.

2012 yılında Kurtlar Vadisi’nde oynadığı ‘Polat Alemdar’ karakteriyle ünlenen Necati Şaşmaz ile dünyaevine girdi.

Çiftin bu evlilikten, 2013 yılında dünyaya gelen ‘Ali Nadir’ ve 2017’de dünyaya gelen ‘Yusuf Emir’ adında iki çocuğu vardır.

Çift, 2019 yılında boşanma kararı almıştır fakat 2020 yılı itibariyle boşanma davası henüz sonuçlanmamıştır.

1992 doğumlu olan Nagehan Şaşmaz, 2020 yılı itibariyle 28 yaşındadır.

Bunu da sevebilirsiniz.