Selçuk Balcı kimdir, kaç yaşında, nereli? Koronavirüs olan şarkıcının sağlık durumu nasıl?

‘Selçuk Balcı kimdir, kaç yaşında, nereli?’, ‘Koronavirüse yakalanan Selçuk Balcı’nın şarkıcının sağlık durumu nasıl?’ sorularının yanıtlarını …

By

‘Selçuk Balcı kimdir, kaç yaşında, nereli?’, ‘Koronavirüse yakalanan Selçuk Balcı’nın şarkıcının sağlık durumu nasıl?‘ sorularının yanıtlarını sayfamızda aktardık. 2011 yılında çıkardığı Patika isimli albümle adını duyuran şarkıcı Selçuk Balcı, corona virüsü (koronavirüs) hastalığı teşhisiyle tedavi altına alındı. Selçuk Balcı için ‘geçmiş olsun’ mesajı paylaşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Covid-19’a yakalanan kıymetli sanatçımız Selçuk Balcı’ya geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, acil şifalar diliyorum” dedi.

KORONAVİRÜSE YAKALANAN SELÇUK BALCI’NIN SAĞLIK DURUMU

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Selçuk Balcı, “Covit 19 testim pozitif çıktı. Hafif halsizlik ve tat, koku almamak dışında hiç bir şikayetim yok. Doktorumuz hafif atlatacağımı belirtti 5 günlük bir tablet verdi. Telefonla çok konuşup kendini yorma da dedi” diyerek geçmiş olsun mesajı atanlara teşekkür etti.

SELÇUK BALCI’NIN HAYATI

4 Temmuz 1988 tarihinde Rize’nin Çayeli ilçesinde dünyaya geldi. İlköğretim eğitimini burada tamamlayan Selçuk Balcı, daha sonra Ankara’ya yerleşti ve o günden beri Ankara’da yaşamanı sürdürüyor.

Çocukluğundan beri bağlama çalmasına rağmen lise yıllarında kemençeye merak saldı. 2011 yılında Kalan Müzik etiketiyle ‘Patika’ isimli ilk albümünü çıkaran Selçuk Balcı, 2 yıllık aranın ardından, 2013 yılında ‘Mila’ isimli ikinci albümünü yine Kalan Müzik etiketiyle piyasaya çıkardı. 2016 yılına geldiğimizde ‘Felamur’ albümünü müzikseverlerin beğenisine sundu.

Selçuk Balcı, bugüne kadarki çıkardığı kişisel albümünün dışında birkaç film ve dizinin de müziklerini yaptı. ‘Bizum Hoca’, ‘Moskova’nın Şifresi: Temel’ ve ‘Benim İçin Üzülme’ gibi beyaz perde projelerine kendi bestelerinden birkaç parça verdi.

Bunu da sevebilirsiniz.