Neler Görmüşüz..Magazin Haberlerinden Eskiler

Demet Akalın ve Fatih Terim detayları, benim haftalık gıybet ihtiyacımı karşıladı diyebilirim Bir Kadırgalı vakası: İddiaya göre Seda Sayan …

By

Demet Akalın ve Fatih Terim detayları, benim haftalık gıybet ihtiyacımı karşıladı diyebilirim

Bir Kadırgalı vakası: İddiaya göre Seda Sayan, Mahsun Kırmızıgül’le sevgiliyken kıskançlık krizine girmiş. Sebebi de Mahsun’un eski sevgilisi Cansel Özzengin ile görüşmesi. Seda Bacım bunu duyunca tabii evi basmış ve tatsız olaylar yaşanmış…

Dünyanın en talihsiz açıklamasını “Karma albümünü başarılı bulmadım” şeklinde yapan Kenan Doğulu olabilir. Türkiye’nin gelmiş geçmiş en iyi albümlerinden biri olan Karma ve Tarkan için “İyi pazarlama yapıldı. O destek bana verilse yeri göğü inletirdim” demiş. E hadi o zaman?

Sibel Can’ın Hakan Ural’la evliliği de Türk filmi senaryosu gibi. Hakan, 17 yaşında assolist olan Sibel’i dinlemek için her gün ön masayı kapatmış. Sonra Banu Alkan’a haber salıp Sibel’le tanışmak istediğini söylemiş. Banu Alkan’ın evinde tanışmışlar ve ertesi gün de evlenmeye karar vermişler. 17 gün sonra da ailelerden habersiz çat dite kıymışlar nikahı.

Hayatta hiç bir zaman büyük konuşmamak gerektiğinin örneği de Tuba Ünsal ve Mustafa Sandal aşkı olabilir. Birbirlerinin isimlerini bileklerine dövme yaptırdıktan sonra Mustafa Sandal bu aşk için “Pazara kadar değil mezara kadar” şarkısını yaptı. Sonra da hemen ayrıldılar.

Bülent Ersoy ve Ajda’nın yıllardır kan davalı olduğu biliniyor ama sebebi net değil. Nükhet Duru’nun anlattığına göre bundan 20 yıl önce bir uçak seyahati sırasında Bülent Ersoy Ajda’ya tokat atıp saçlı başlı girişmiş. Yıllar sonra Ajda’nın “Bülent’le abi kardeş gibiydik” demesi de olayları daha acayip yerlere taşıdı.

Sezen Aksu – Yıldız Tilbe ve Uzay Heparı aşk üçgenini artık bilmeyeniniz yoktur. Bir dönemin en fırtınalı ve karakterler üzerinde derin izler bırakan olayıydı bu. Uzay Heparı, Yıldız Tilbe’yle birlikte olduktan sonra yazdığı şarkı şöyle:

“Bak atının terkesine de atmış, gözleri şaşı gelini
Mor kaftanlara sarmış haspam, odun gibi belini
Ah verin elime de kırayım, cadının derisi kara elini
Seni gidi dillere fitne fücur, kıyametin gelsin”

Ne kısar ne uzalır bir aşk yaşayan Demet Akalın ve İbrahim Kutluay, ihanet sebebiyle ayrılmışlardı. Ayrılmadan önce Demet Akalın sürekli olarak İbrahim’e evlenmek istediğini söylüyormuş. Ancak İbrahim Kutluay’ın Demet’e sunduğu bahane “Transferim var, kusura bakma evlenemeyiz” olmuş. Hayırlı transferler…

Bir maçoluk hikayesi de Fatih Terim’den gelsin. Müjde Ar’ın assolist olarak sahneye çıktığı zamanlar, Fatih Terim delicesine hayran oluyor Müjde’ye. Yine bir gün ön masada otururken başka bir müşteri Müjde Ar’ın kafasından gül döktürüyor. Fatih Hoca, adamı çıkışta bekliyor ve kafa atmak suretiyle adamın kafasını yarıyor. Müjde Ar bu olaydan sonra “Fatih Bey’i hiç tanımam, üstelik tipim de değil” diyor.

Magazin çöplüğünün içinde nahif bir aşk hikayesinden de bahsedelim: Emel Sayın, eşinden boşandıktan sonra Tarık Akan’la 4 yıl gizli saklı aşk yaşamış. Emel Sayın yıllar sonra bu aşk için “Çok masum ve çok güzel bir aşktı. Hiç pişman değilim” diye anlatıyor.

Bunu da sevebilirsiniz.