Usta Oyuncu Yakup Yavru, 66 yaşında hayatını kaybetti!

0
246

Adana’da gerçekleştirilen 25. Uluslararası Adana Film Festivali etkinliğine katılan Yakup Yavru, dinlenmek için otele geçtikten sonra rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Yavru, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Sevilen oyuncu Yavru, dün akşam Adana’da her yıl gerçekleştirilen Uluslararası Adana Film Festivali’nde ‘Onur Ödülleri’ törenine katıldı. Yavru, etkinlik sonunda konukladığı otele geçti. Otel’de fenalaşan usta oyuncu Yavru, kentte bulunan bir özel hastaneye kaldırıldı.

Yapılan ilk müdahale sonucu Yavru’nun kalp krizi geçirdiği belirlendi. Yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Usta oyuncu 66 yaşında hayatını kaybetti.

MEZARINI YAPTIRMIŞTI

64 yaşındaki Yakup Yavru, memleketi Amasya’da kendisine mezar yaptırdıktan 4,5 ay sonra kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Yavru, mezarını yaptırdığı günlerde, “Yerimi çok beğendim. Hemen ölesin geliyor. Kendime göre, hayırlı bir şey yaptığıma inanıyorum” demişti.

YAKUP YAVRU KİMDİR?

Yakup Yavru, 1 Mart 1952 tarihinde Amasya’da dünyaya geldi. Yavru, Öğretmen okulundan mezun oldu. Kendisi birçok şehirde görev yaptı.

Öğretmenlik yaptığı dönemlerde tiyatro ile de ilgilenmeye başlayan Yakup Yavru, “Bana Sevgiyi Anlat” isimli dizi ile oyunculuk kariyerine başladı. Yavru daha sonra “Böyle mi Olacaktı?”, “İkinci Bahar”, “Marziye”, “Unutabilsem”, “En son Babalar Duyar”, “Kınalı Kar”, “Mihriban”, “Geniş Aile”, “Papatyam” gibi Türk televizyonlarında reyting rekoru kıran yapımlarda yer aldı. Usta oyuncu Yakup Yavru, sinema sektöründe ise, “Babam ve Oğlum”, “Kutsal Damacana”, “Recep İvedik”, “Destere”, “Ceberrut”, “Baş Belası”, “Benzersiz”, “Aşka Geldik”, “Kiraz Mevsimi” gibi filmlerde rol aldı. Yavru, dizi film, sinema filmlerinin yanı sıra da birçok reklam filminde markaların yüzü oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here