Avrupa Yakası’nın Sadettin Yerebakan’ı, Yıldırım Öcek vefat etti!

0
144

Ünlü oyuncu Yıldırım Öcek, 66 yaşında kaldırıldığı hastanede vefat etti. Öcek, ATV ekranında yayınlanan dönemin fenomen dizisi ‘Avrupa Yakası’nda canlandırdığı ‘Sadettin Yerabakan’ karakteri ile hafızalara kazınmıştı. Sevilan oyuncunun ölüm haberi sevenlerini üzdü. Öcek’in çoklu organ yetmezliği nedeniyle öldüğü bildirildi.

 

Avrupa Yakası’nda canlandırdığı ‘Sadettin Yerebakan’ karakteri ile izleyicilerin gönlünde yer edinen Öcek, mide küçültme amaliyatı olmuş, dört gün öncede hasteye kaldırılmıştı. Öcel, kaldırıldığı hastanede yoğum bakım ünitesinde yatırılmıştı. Ünlü oyuncu Öcek, 66 yaşında kaldığı hastaneye vefat etti.

Vefat eden Öcek’in ölüm haberini ilk olarak sosyal medya hesabından oyuncu İrfan Kangı duyurdu. Kaygı paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Bir güzel adamı, bir şahane adamı daha kaybetmişiz bugün. Neşeli bir şekilde oyuna hazırlanırken geldi acı haber. Bu akşam tüm alkış ve kahkahalar,dualarımızla Yıldırım abimize. Ruhu şad mekanı cennet olsun.”

Yıldırım Öcek’in son durumu  ile ilgili Onur Akay açıklama yaparak şunları belirtmişti: “Avrupa Yakası isimli dizide dergi patronu Sadettin Yerebakan karakterini canlandıran değerli oyuncumuz Yıldırım Öcek, şu an yoğun bakımda ve durumu çok ağır! Yaşam mücadelesi veren Öcek, daha önce mide küçültme ameliyatı olmuştu. Ancak mide küçültme ameliyatı sonrası yapılması gereken tedavilere ve özellikle bakımlara gitmeyen Yıldırım Öcek, metabolizma sıkıntıları yaşadı ve zayıflamayı durduramaz hale geldi. 4 gün önce hastaneye kaldırılan oyuncumuz maalesef komada ve tedaviye cevap vermiyor. Lütfen dualarınızı eksik etmeyin.”

Yıldırım Öcek kimdir?

Yıldırım Öcek, 16 Haziran 1952 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Televizyon kariyerine ilk adımı Atilla Arcan ve Yalçın Menteş ileattı. Profesyonel anlamda ilk oyununu Nejat Uygur Tiyatrosu’nda yaptı ve oyunculuğu Uygur’dan öğrendi. ‘Avrupa Yakası’ ve ‘Zengin Kız Fakir Oğlan’ dizisinde canlandırdığı rollerle herkesin beğenisini kazanan Yıldırım Öcek’in Feridun Öcek ve Eser Seçkin Öcek isminde iki çocuğu var.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here