Çekimden sonra ünlü fenomen CZN Burak’ın dev yemeklerine ne oluyor? CZN Burak Özdemir kimdir?

Sosyal medyada yaptığı yemeklerle ünlü olan CZN Burak Özdemir’in dev yemeklerinin akibeti belli oldu. Özdemir, sosyal medyasında yemeklere ne …

By

Sosyal medyada yaptığı yemeklerle ünlü olan CZN Burak Özdemir’in dev yemeklerinin akibeti belli oldu. Özdemir, sosyal medyasında yemeklere ne yaptığını paylaştı. Peki CZN Burak Özdemir kimdir?

CZN Burak Özdemir, videoları için hazırladığı dev yemekleri yardıma muhtaç olan insanlara bedava dağıttığına dair bir video yayınladı. Sosyal medya için hazırladığı videolardaki yemeklere ne yaptığına dair sorular sıklaşınca yemeklere ne yaptığını paylaştı.

Ünlülerin yaptıklarını komik paylaşımlara çeviren sosyal medya fenomeni Alp Kılınç, yeni eve taşındı. Paylaşımlarıyla bazı ünlüleri çileden çıkarsa da ciddi rakamlarda takipçisi olan Kılınç, son olarak hikaye bölümünden yeni eve çıktığını ve televizyona ihtiyacı olduğunu yazdı. Bunun üzerine CZN Burak, Kılınç’ın paylaşımına özelden yanı vererek televizyonu alacağını bildirdi. Kılınç o konuşmayı ve yeni televizyonunu sosyal medya hesabından paylaşarak “Bundan sonra şansımı böyle güzel şeylerde kullanma kararı aldım. Boş yere engel yiyerek moralimi bozmayacağım” notunu yazdı.

CZN BURAK’TAN YAŞLILARA YARDIM PAKETLERİ

Koronavirüs salgını dolayısıyla Sağlık Bakanlığı bir süreliğine kimsenin evde çıkmamasını istedi. Özellikle salgın karşısında yaşlıların daha risk grubunda olması nedeniyle 65 yaş ve üstüne dışarı çıkma yasağı geldi. CZN Burak’ta daha önce birçok kişinin yardımına koştuğu gibi yine gönülleri fethedecek bir harekette bulundu. Mekanlarının depolarındaki ürünleri kolileyip ihtiyaç sahiplerinin evlerine bıraktı.

Youtube kanalında evini gösteren CZN Burak Özdemir, çocukluktan beri topladığı oyuncak koleksiyonundan hayranlarına bahsetti. Oturma odasının her yerinde olan oyuncuklar adeta tüm evi kaplıyor. Burak ise bu durumun bir takıntı olduğunu söyledi.

Genç fenomenler arasında adından söz ettirmeyi başaran CZN lakaplı Burak Özdemir, son yaptığı paylaşımla kendi rekorunu kırdı. Yemek videolarını ilginç yöntemlerle yapan CZN Burak’ın bu videosu 5 milyondan fazla kişi tarafından izlendi. 

CZN LAKABI NEREDEN GELİYOR?

25 yaşında olmasına rağmen dev prodüksiyonlu çalışmalarıyla sosyal medyada aşçılığını konuşturan Burak Özdemir, bu sayede hem yerli hem yabancı birçok ismi mekanında ağırladı. Ailesi zengin olmasına rağmen çalışarak bir yerlere gelmeyi hırs haline getiren Burak Ödemir, küçük yaştan itibaren bağımsız çalışmış. Babasının tekstil firmasının adı Cinzona’dır. Ancak Özdemri bir röportajında babasının müşterileri Ruslar burayı telafuz edemedikleri için Cezene dediklerini söyledi. Böylece arkadaşlarının da kendisine Cezene demesini isteyen Özdemir, daha sonra bunu marka haline getirdi. Böyleye ortaya CZN Burak Özdemir çıktı. 

GÖNÜLLERİ FETHETTİ!

Geçtiğimiz günlerde evi yanan bir aileye yardım yapan CZN Burak Özdemir, gönülleri fethetmişti.

PEKİ CZN BURAK ÖZDEMİR KİMDİR?

24 Mart 1994 yılında Hatay’da doğan Burak Özdemir, genç yaşta ticarete atıldı. Aile mesleği olan kebapçılığı yapan Özdemir, sosyal medyadan ilginç yollarla yaptığı yemek videolarıyla kısa sürede üne kavuştu. Yerli, yabancı, sanatçı ve siyasetçi birçok ismi mekanında ağırladı. 2009 yılında İstanbul Aksaray’da ilk restoranını açtı. Kimse ona inanmazken genç yaşta adından söz ettirdi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile olan tanışıklığını ise “Babam daha önce Ankara’da Recep Tayyip Erdoğan’la tanışmıştı. Çok samimilik yoktu, ben tanışmayı çok istiyordum. Bir Şubat günü buradaki şubenin önünden geçecekti. Hemen arabanın önüne atladım. Beni yanına çağırdı.’Niye önümüzü kesiyorsun hayırdır?’ dedi, sonrasında ‘Başkanım seni çok seviyorum’ dedim. O da bana ‘Ben de seni seviyorum tontiş’ dedi. O zamanlar çok kiloluydum hakikaten tontiştim. “Neyse o gün başkanım arabadan tam inecekti, Berat Bey acelemiz var deyince başka bir gün gelmeye söz verdi. Seçimlerden 2 gün önce restorana geldi. Yemekler hazırladık ama çok bir şey yemedi biraz pide, biraz peynir atıştırdı.” sözleriyle anlattı. Genç isim İstanbul Üniversitesi’nde İşletme Bölümünde halen okumakta. 

Bunu da sevebilirsiniz.