Uyanış Büyük Selçuk 2. bölüm 2. fragmanı yayınlandı!

UYANIŞ BÜYÜK SELÇUKLU 2. BÖLÜM 2. FRAGMAN UYANIŞ BÜYÜK SELÇUKLU 2. BÖLÜM 1. FRAGMAN UYANIŞ BÜYÜK SELÇUKLU İLK BÖLÜMDE YAŞANANLAR Anadolu’nun …

By

UYANIŞ BÜYÜK SELÇUKLU 2. BÖLÜM 2. FRAGMAN

UYANIŞ BÜYÜK SELÇUKLU 2. BÖLÜM 1. FRAGMAN

UYANIŞ BÜYÜK SELÇUKLU İLK BÖLÜMDE YAŞANANLAR

Anadolu’nun kapılarını Türklere açan Selçuklu Hükümdarı Sultan Alparslan’ın hain bir suikast sonucunda şehit olmasının ardından oğlu Melikşah tahta geçer. Aynı gün Hatunu Başulu’yu da kaybeden Melikşah derinden sarsılır.

Selçuklular dışarıda Bizanslılar ve Fatimi Devleti ile durmadan çatışırken, içerde de Hasan Sabbah’ın başını çektiği Batıniler her tarafa yayılmış halde Selçuklu’yu içten içe kemiriyorlardır.

Melikşah’ın bu yolda en büyük destekçileri Nizamülmülk gibi liyakatli devlet adamları ve irfan sahibi kişiler olacaktır. Babasız büyüyen Sencer, Nizamülmülk’ün tedrisatından geçerek idealist bir kahramana dönüşür ve Melikşah’ın fedaisi olmayı başarır.

Diğer tarafta Karahanlı hanedanından gelen asil soylu Terken, Melikşah’ın hatunu olmanın verdiği güçle devlete hakim olmak istiyordur. Fakat onun bu ihtiraslarının karşısında devletin Baş Hatunu olan Melikşah’ın anası Seferiye, Melikşah’ın oğlu Tapar’ın Hatunu olan Gevher ve saraya gelişiyle dengeleri değiştirecek olan asil Türkmen kızı Elçin olacaktır.

Bunu da sevebilirsiniz.