Wonder Woman 1984’ün Vizyon Tarihi Bir Kez Daha Ertelendi

İlk etapta 2019 sonunda vizyona girmesi beklenen Wonder Woman 1984’ün vizyon tarihi çeşitli nedenlerle 5 Haziran 2020’ye ertelenmişti. Devam eden …

By

İlk etapta 2019 sonunda vizyona girmesi beklenen Wonder Woman 1984’ün vizyon tarihi çeşitli nedenlerle 5 Haziran 2020’ye ertelenmişti. Devam eden süreçte de koronavirüs salgını yüzünden vizyon tarihi 5 Haziran’dan 14 Ağustos’a ertelenen film için son olarak 2 Ekim 2020 tarihinde karar kılınmıştı. Şimdiyse defalarca kez ertelenen film için bir erteleme daha yapıldığı bildirildi.

DC imzalı süper kahraman filminin tekrar ertelendiğini duyuran Warner Bros, yeni vizyon tarihi için aralık sonunu işaret etti. Variety ve Deadline’ın bildirdiğine göre film, eğer planlarda tekrardan bir değişiklik olmazsa 25 Aralık 2020’de izleyicilerin karşısına çıkacak. Bu da filmin orijinal çıkış tarihinden yaklaşık 1 yıl daha geç vizyona gireceği anlamına geliyor.

Dune’un vizyon tarihinin de ertelenmesi bekleniyor:

Wonder Woman 1984’ün vizyon tarihinin ertelenmesi, merakla beklenen Dune için de bir erteleme yapılmasına neden olabilir zira bir hafta içerisinde iki dev bütçeli filmin çıkması pek mantıklı değil. Bilmeyenler için dağıtıcılığını Warner Bros.’un üstlendiği bilim kurgu filmi Dune’un 18 Aralık 2020’de vizyona girmesi bekleniyor.

Koronavirüs salgının patlak vermesinden beri sinemalarda gösterilen tek büyük stüdyo filmi Tenet ve The New Mutants oldu. Büyük umutlarla vizyona giren Nolan imzalı Tenet, gişede adeta çuvallayarak ikinci haftasında ancak 150 milyon dolar barajını aşabildi. Filmin kâr getirebilmesi için en azından 450 milyon dolarlık bir hasılat elde etmesi gerekiyor.

Yönetmenliğini Patty Jenkins’in içinde bulunduğumuz sıkıntılı dönemde gişede beklenen başarıyı elde edip edemeyeceğini ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz. Yazımızı noktalamadan önce filmin, planlarda herhangi bir değişiklik olmazsa ABD’de 25 Aralık 2020’de vizyona gireceğini de tekrardan belirtelim.

Bunu da sevebilirsiniz.